Добровільно здав боєприпаси до Сватівського відділу поліції

В серпні місяці минулого року, житель міста Сватове знайшов в лісосмузі патрони до гвинтівки та до автоматичної вогнепальної зброї та забрав їх додому з метою зберігання. 

В квітні місяці 2018 року вказана особа, дізнавшись, що Сватівським ВП проводиться місячник здачі зброї та бойових припасів, вирішила здати знайдені боєприпаси до відділу поліції задля уникнення кримінальної відповідальності.

Сватівським відділом поліції після отримання вказаних боєприпасів від жителя м. Сватове одразу розпочато досудове розслідування за зазначеним фактом.

Під час досудового розслідування слідчим відділом Сватівського відділу поліції дії  за вказаним фактом було кваліфіковано за ст. 263 Кримінального кодексу України як придбання, носіння та зберігання боєприпасів без передбаченого законом дозволу.

Згідно ч. 3 ст. 263 Кодексу особи, які добровільно здали органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої звільняються від кримінальної відповідальності.

Відтак, стосовно особи, яка добровільно здала боєприпаси, Сватівським відділом Старобільської місцевої прокуратури спрямовано до Сватівського районного суду клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності, які на цей час розглядається судом.

Нагадую, що у разі виявлення працівниками поліції зброї, бойових припасів та вибухових речовин у громадян, згідно чинного Кримінального кодексу України, передбачається кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі до 7 років.

 

 

 

Є. Гутнік, прокурор Сватівського відділу

Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *