Місцевого мешканця звільнено від кримінальної відповідальності за добровільну здачу зброї правоохоронним органам

Досудовим розслідуванням встановлено, що в квітні місяці минулого року житель Старобільського району знайшов в лісосмузі спортивно-мисливську гвинтівку, яку добровільно здав до Старобільського ВП ГУНП у Луганській області. 

Старобільським відділом поліції після отримання вказаної зброї одразу внесено відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 263 КК  України як придбання, носіння вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу.

Згідно ч. 3 ст. 263 КК України особи, які добровільно здали органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, звільняються від кримінальної відповідальності.

За результатами досудового розслідування, стосовно особи, яка добровільно здала боєприпаси, Старобільською місцевою прокуратурою спрямовано до суду клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності.

В процесі розгляду клопотання суд погодився з доводами прокурора та виніс ухвалу про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Нагадую, що у разі виявлення працівниками поліції зброї, бойових припасів та вибухових речовин у громадян, відповідно до чинного Кримінального кодексу України, передбачається кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі до 7 років.

 

 

К. Олійник, прокурор місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *