Безперешкодний доступ маломобільних груп населення – постійна турбота влади й жителів

 

 

В Новопскові пройшла перша робоча нарада в рамках проекту «Сприяння захисту прав і свобод громадян у Новопсковському районі», який реалізується за підтримки Програми Розвитку  ООН та фінансується Європейським Союзом.

Метою таких зустрічей є залучення представників органів місцевого самоврядування,  Новопсковського ВП ГУНП, служби надзвичайних ситуацій, громадськості для привернення уваги, виявлення та пошук шляхів вирішення проблемних питань, пов’язаних з доступністю та легкістю пересування маломобільних груп населення по дорожній інфраструктурі Новопсковської громади, забезпечення певного рівня безпеки в публічних місцях громади.

В рамках проекту залучаються фахівці з будівельних робіт та спеціалісти з налагодження відеоспостереження для формування якісних пропозицій до відповідальних органів влади з метою усунення виявлених проблем.

Учасники наради висловили свої бачення по вирішенню даного питання. Все, що стосується облаштування безперешкодного доступу для маломобільних груп населення (інвалідів, пенсіонерів, вагітних жінок, дітей) тротуарів, адміністративних будівель, доріг, які знаходяться у власності Новопсковської громади, селищний голова Вадим Гаєв чекає пропозицій та  висловив бажання щодо їх вирішення, хоча це проблема існує давно, і для її реалізації потрібен час і кошти.

Рекомендації щодо налагодження відеоспостереження в публічних та небезпечних для руху місцях нададуть Новопсковській ВП ГУНП та Служба з надзвичайних ситуацій.

Представник будівельної фірми буде здійснювати заміри та розрахунки вартості робіт для забезпечення функціонування тротуарів та доріг відповідно будівельним нормам щодо безперешкодного доступу місць найбільшого скупчення людей та біля комунальних установ громади.

Проблемним є облаштування безпечних пішохідних переходів на шляхах , які знаходяться на балансі служби автомобільних доріг України (вул. Українська). Навіть, маючи кошти та бажання облаштувати переходи, громада стикається з величезними бюрократичними труднощами по узгодженню з керівництвом Укравтодору.

Ми живемо і створили середовище, в якому вже некомфортно жити. Щодня, виїжджаючи чи виходячи з дому, псуємо настрій поганими дорогами, лаємо владу, шукаємо винних. А уявіть, як важко пересуватись мамі з дитячою коляскою, людині з інвалідністю на візочку чи на милицях, пенсіонеру з порушенням опорно-рухової системи. Наші діти не знають, що таке пішохідні переходи, бо їх розмітку не видно на дорогах. Програма розвитку ООН, завдяки якій в нашій громаді вже відремонтовано садочки, облаштовано сучасний ЦНАП, надає нам можливість осмислити безпеку руху в нашій громаді, налагодити діалог влади та громадськості, розпочати реальне забезпечення виконання законодавства у сфері безперешкодного доступу для найслабших жителів громади. Окрім того, продумана дорожня інфраструктура дає привабливий вигляд громаді, спонукає  дотриманню культури та благоустрою.

Перші пропозиції  щодо усунення перешкод на шляхах громади для маломобільних груп населення вже готуються представниками громадськості до органів місцевого самоврядування.

Пропозиції по покращенню облаштування тротуарів та доріг для облаштування безперешкодного доступу жителів громади, небезпечних місць для дітей може надати кожен житель громади. ГО «Моя Новопсковщина» планує провести декілька зустрічей з жителями підприємств, установ, організацій сіл та селища Новопсков для обговорення цього проблемного питання.

Приймальня ГО «Моя Новопсковщина» працює щодня, окрім неділі, з 09:00 до 15:00, контактний телефон 066-452-72-52.

 

 

 

 З повагою, ГО «Моя Новопсковщина»

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *