Працюємо на безпеку громади

Сьогодні члени організації «Моя Новопсковщина» в рамках проекту “Сприяння захисту прав і свобод громадян у Новопсковського районі”, який реалізується за сприянням та фінансуванням Європейського Союзу, побували на прийомі у керівництва Новопсковського райавтодору з питанням про якість пішохідних переходів на території Новопсковської територіальної об’єднаної громади, адже гарно обладнані пішохідні переходи – це один з елементів громадської публічної безпеки.

Попередньо обстеживши пішохідні переходи в Новопскові, до їх якості та практично відсутності через затерту розмітку є питання. Майже на усіх переходах стерто розмітку, переходи упираються в бордюри, висота яких перевищує допустимі норми для пересування людей з інвалідністю, є перешкодою для велосипедистів. Пішохідний перехід біля магазину «Каштан» при переході від будівлі колишньої юстиції упирається взагалі в квіткову клумбу, яку треба обійти, щоб потрапити на тротуар.  До цих проблем ми давно звикли, адже є набагато більші проблеми в нашому житті та громаді, але рано чи пізно потрібно замислюватись над безпекою руху, зручністю для велосипедистів, пішоходів та маломобільних груп населення, культурою руху, туристичною привабливістю. По гарним тротуарам приємно ходити, маєш гарний настрій, швидкість руху, а задоволені жителі – це жителі, які створюють приємне середовище для життя, а отже й громадську безпеку. Наші села та селища побудовані вже давно, ніяких новобудов немає, а раніше не думали про логістику, будували, наприклад, спочатку школу, потім десь поруч дорогу, а потім тротуар. Як тепер таку інфраструктуру об’єднати, щоб було зручно й безпечно і пішоходам, і водіям, і велосипедистам, і мамам з візочками, а наші діти та онуки вже хочуть їздити на скейтах, роликах та інших сучасних рухових пристроях.

 

 

В Новопсковському райавтодорі із розумінням віднеслись до нашого проекту зробити безпечною громаду і запевнили, що будуть допомагати й усіляко сприяти змінам на дорогах, які вони обслуговують. У той же час Укравтодор знаходиться в стадії реформування, коштів в районі катастрофічно не вистачає. Частина доріг є державними, інші місцевими та ремонтуються облдержадміністрацією, частина доріг та тротуарів належить громаді. Тобто кожна дорога має свого власника, який повинен її утримувати, не досить продумана в цьому політика, як і хто повинен їх об’єднувати в єдину інфраструктуру для зручності пересування, естетики та безпеки. В результаті перемовин домовились працювати спільно для благоустрою громади. Щодо розмітки пішохідних переходів, то проблемою є спеціальна фарба, на яку постійно не вистачає коштів, але до першого вересня обов’язково будуть облаштовані пішохідні переходи біля шкіл та садочків.

 

Коротко підсумовуючи роботу в рамках проекту для забезпечення безпечного та комфортного руху в громаді, вже можна зробити певні висновки:

  • необхідно чітко знати, чиєю власністю є дорога чи тротуар, інформація про комунальну власність доріг, тротуарів, огорож (назва вулиці, метраж, вартість) повинна бути оприлюднена на веб-сайті селищної ради, закріплена за балансоутримувачем, який контролює її стан, а також необхідно оприлюднення даних розпорядниками коштів інформації щодо ремонту доріг, відповідно до вимог ПКМУ «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних»;
  • необхідно визначити посадову особу в громаді, яка контролює чи координує стан ремонту тротуарів чи доріг на території селищної ради на відповідність їх вимогам державним будівельним нормам щодо безперешкодного доступу маломобільних груп населення;
  • необхідно бути активними жителями, берегти стан інфраструктури, допомагати в його утриманні, попереджати про випадки руйнування доріг та тротуарів, співпрацювати з депутатами;
  • необхідно мати постійний взаємозв’язок з райдержадміністрацією, поліцією, керівниками підприємств установ , організацій , розміщеними на території громади в питаннях громадської безпеки.

Проект продовжується. Разом дбаємо про нашу громаду, про нашу безпеку.

Нагадуємо, що працює громадська приймальня ГО «Моя Новопсковщина» за адресою провулок Історичний 2 (біля райдержадміністрації), контактний телефон 066-452-72-52 -для надання пропозицій по усуненню проблем для утворення безпечного середовища.

 

З повагою, ГО «Моя Новопсковщина»

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *