Прокуратура звітує

Одним із основних напрямів прокурорської діяльності є нагляд за додержанням прав осіб, свободу яких тим чи іншим чином обмежено.

В порядку зазначеного нагляду Сватівським відділом Старобільської місцевої прокуратури впродовж першого півріччя поточного року внесено 9 документів прокурорського реагування до піднаглядних органів та установ. На цей час зазначені документи розглянуто та задоволено. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 6 посадових осіб зазначених органів.

Одним із найбільш режимних об’єктів на території району є Сватівська обласна психіатрична лікарня, яка вміщає в своїх стінах понад 700 осіб.

Попри те, що всі лікарі дають «клятву Гіппократа», порушення прав осіб, які перебувають на лікуванні у закладі охорони здоров’я, мають місце.

Зокрема, зазначені порушення аж ніяк не стосуються кожного окремого працівника лікарні, оскільки у зв’язку із постійними перевірками відділом прокуратури закладу охорони здоров’я  такі порушення майже викорінено.

Проте, для усунення порушень матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення реагування прокуратури недостатньо. Сподіваюсь, що в епоху позитивних змін та реформування, фінансування закладів охорони збільшиться та зазначені порушення буде усунуто.

Нагадую, що у 2016 році за втручанням Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури функціонування Ізолятору тимчасового тримання Сватівівського ВП ГУНП в Луганській області призупинено через наявність суттєвих порушень матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення в діяльності режимного приміщення.

 

А.В. Ткаченко, прокурор Сватівського відділу

Старобільської місцевої прокуратури, юрист ІІ класу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *