Безпека громади – спільна відповідальність влади, поліції та жителів

 

26 липня 2018 року в Новопскові відбулося засідання робочої групи з питань безпеки. Спеціаліст з мобілізації громад ПРООН Аліна Лєбєдєва, відкриваючи захід, підкреслила: «Сьогодні маємо підсумувати зроблене  та окреслити плани на майбутнє. Варто пам’ятати, що відповідальність за безпеку –  це спільна злагоджена робота поліції, органів влади,  частина відповідальності також лежить на громадянах».

Провідний експерт Харківського інституту соціологічних досліджень Андрій Чорноусов презентував учасникам свої власні рекомендації у вигляді десяти програм взаємодії поліції та громади. Детально розповів про результати соціологічних досліджень, проведених нещодавно на всій території Новопсковщини:

«В рамках дослідження було опитано 300 осіб. Найбільші побоювання населення: найбільш небезпечні місця, пов’язані, передусім, із поганим станом автомобільних доріг та недотриманням водіями правил дорожнього руху (49,7% опитуваних). Також значні побоювання викликають місця, де продають або вживають алкогольні напої (22,8%).

 

Оцінка того, наскільки добре чи погано справляється поліція зі своєю роботою 35% відповіли схвально. Здебільшого, добра оцінка роботи відображається і на рівні довіри мешканців Новопсковщини до поліції. Важливим індикатором ставлення місцевих жителів до поліції є також готовність допомагати поліцейським за тих чи інших обставин. За результатами дослідження  25,1% випадків опитані готові допомагати у будь-якій ситуації. У 36,5% відповідей респонденти уточнювали, що будуть співпрацювати з поліцією, але тільки тоді, коли це буде стосуватися безпосередньо їх або їхніх близьких.

 

 

В рамках робочої зустрічі представники громадських організацій та ініціативних груп розповіли про реалізовані проекти завдяки підтримці ПРООН. Голова ГО «Моя Новопсковщина» Єгор Потоцький розповів про роботу громадської організації в напрямку підвищення безпеки: «В 2017 році нами було реалізовано проект «Сприяння реалізації прав і свобод громадян в Новопсковському районі. В рамках цього проекту надано 140 послуг правового характеру, 4 справи позитивно вирішені в суді в результаті залучення адвоката, проведено 6 зустрічей з населенням та працівниками правової допомоги. Проект реалізували успішно. Потреба населення є в ньому і зараз.

Члени організації проводять вивчення ситуації в громаді в напрямку доступного і безпечного пересування. Наразі опрацьовуються детальні рекомендації Новопсковській селищній раді з кожного об’єкту. Співпраця налагоджена. Яскравий нещодавній приклад  – влаштування по вулиці Українській смт. Новопскова зручного пішохідного переходу (раніше “зебра” виходила на квітник і люди змушені були шукати безпечні шляхи, як перейти дорогу).

В рамках співпраці поліції та громадськості сьогодні реалізується спільний проект ГО та відділу поліції «Створення поліцейської станції в Новопсковській ОТГ». За фінансової підтримки ПРООН відремонтовані приміщення будуть технічно оснащені. Цим буде поліпшено умови несення служби дільничними інспекторами поліції та  доступності маломобільних громадян, створено умови для індивідуального прийому громадян. Все це є  підтримкою реформ в поліції та децентралізації.

В рамках реалізації напрямку «Безпечна громада» Стратегії розвитку Новопсковської ОТГ до 2025 року у кілька етапів заплановано вдосконалення системи відео спостереження та підключення до Всеукраїнської мережі «Безпечне місто».

Відеоспостереження на мікрорайоні Газівників в смт. Новопсков та встановлення 10 сучасних велопарковок стало можливим також завдяки спільній роботі ініціативних груп жителів громади з ПРООН та селищною радою.

Сьогодні  триває відбір мікропроектів від ПРООН в напрямку взаємодії громадськості з поліцією. Активісти обговорили найбільш прийнятні ідеї і незабаром дізнаємося результати конкурсу: це і придбання серверу для відділу поліції, і придбання сучасних інформаційних стендів, і встановлення на відремонтованих дорогах «лежачих поліцейських», і придбання для школярів світловідбиваючих елементів, і надання психологічної підтримки для жертв злочинів, і придбання муляжів для узбіч для зменшення швидкості автомобілістами в населеному пункті.

 

Учасники після обговорень визначили пріоритети на майбутнє: це і подальше вдосконалення системи відеоспостереження, підвищення безпеки на дорогах, пішохідних переходах, створення молодіжної ради в Новопсковській ОТГ, просвітницька робота з дітьми, їх батьками та молоддю.

Також в рамках проекту «Сприяння захисту прав і свобод громадян у Новопсковському районі», який реалізовується за фінансовій підтримки Європейського Союзу, представниками ПРООН, Новопсковського ВП ГУНП та ГО «Моя Новопсковщина» було перевірено хід виконання будівельних робіт по створенню на території Новопсковської об’єднаної територіальної громади поліцейської станції.

 

За три роки співпраці Новопсковської ОТГ, громадськості та Програми розвитку ООН зроблено немало, однак попереду ще більше викликів, над якими треба працювати спільно. Це нелегко – взяти на себе відповідальність і стати частиною створення належних умов для життя в громаді.

 

 

 

За матеріалами сайту Новопсковської ОТГ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *