Інформація про діяльність органів прокуратури на території Міловського району за результатами роботи протягом 6 місяців 2018 року

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про прокуратуру», керівники місцевих прокуратур на відкритому пленарному засіданні відповідної ради, на яке запрошуються представники засобів масової інформації, не менш як двічі на рік інформують населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці про результати діяльності на цій території шляхом надання узагальнених статистичних та аналітичних даних, у зв’язку з цим інформую Вас про вказаний стан справ на території Міловського району.

На органи прокуратури покладено здійснення координаційної діяльності правоохоронних органів з метою протидії злочинності та корупції.

На проведеній в лютому 2018 року координаційній нараді розглядались найбільш актуальні питання боротьби зі злочинністю, протидії корупції, забезпечення правопорядку та законності під час здійснення заходів часткової мобілізації. За результатами розгляду цих питань приймались та виконувались відповідні рішення. Протягом першого півріччя 2018 року створено спільну міжвідомчу робочу групу з метою проведення спільних вивчень стану законності в Міловському районі та підготовки координаційних заходів, 7 спільних міжвідомчих робочих групи щодо виявлення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень у сфері використання державних коштів; у сфері охорони та використання земель державної форми власності; у сфері охорони та використання природних ресурсів; у сфері розслідування кримінальних правопорушень пов’язаних з шахрайствами; у сфері протидії злочинності та корупції; щодо розслідування окремих категорій злочинів.

Завдяки вжитим заходам упродовж 6 місяців 2018 року вдалося уникнути на території району скоєння таких кримінальних правопорушень як навмисні вбивства, зґвалтування, грабежів, розбоїв, злочинів проти основ національної безпеки України.

Поряд з цим, спостерігається збільшення загальної кількості вчинених злочинів, за 6 місяців 2018 року співробітниками Міловського відділу поліції розпочато досудове слідство за фактами вчинення 188 кримінальних правопорушень, в той час як за аналогічний період 2017 року зареєстровано 129 кримінальних проваджень

Також, спостерігається ріст показників вчинення злочинів раніше судимими особами (6 місяців 2018 року 24 злочинців 20 у аналогічному періоді 2017 року), в той час спостерігається зменшення скоєння кримінальних правопорушень у стані алкогольного сп’яніння 6 місяців 2018 року 4 злочинів проти 12 в 2017 році.

Протягом 6 місяців 2018 року 92 кримінальне провадження закрито. Усього скеровано до суду кримінальних правопорушень, облікованих у звітному періоді – 52, що на 5 кримінальних проваджень більше ніж за 6 місяців 2017 року.

Відсоток розкриття – становить близько 60%, вказаний рівень розкриття злочинів залишається стабільним на протязі останніх 3 років.

Залишок проваджень на 01.07.2018 складає 284, з них з повідомленням про підозру – 5.

До суду спрямовано 5 клопотань про обрання відносно підозрюваних запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Під час здійснення процесуального керівництва прокурорами Міловського відділу Старобільської місцевої прокуратури слідчим надано 72 письмових вказівок.

За результатами проведення досудового розслідування  встановлено 23 тис. грн. матеріальних збитків завданих злочинами, з яких відшкодовано 17 тис. грн., що значно менше ніж у минулому році.

Ініційовано проведення 3 негласних слідчих (розшукових) дій, всі клопотання судом задоволені.

За результатами прокурорського нагляду за додержанням законів Міловським відділом поліції вживались заходи реагування, за результатами яких до дисциплінарної відповідальності притягувались співробітники поліції.

Основні чинники зростання числа зареєстрованих окремих видів злочинів, обумовлені, як об’єктивними факторами, складною соціально-політичною ситуацією в країні та в районі зокрема, так і недостатньою роботою відділу поліції з питань профілактики, боротьби зі злочинністю в Міловському районі у першому півріччі 2018 року, недостатніми зусиллями органів влади та місцевого самоврядування щодо попередження і протидії злочинності, негативним станом соціально-економічного розвитку у дотаційному районі та відсутністю достатньої кількості робочих місць.

За результатами роботи у сфері протидії та боротьби з корупційними проявами Міловським відділом Старобільської місцевої прокуратури забезпечено участь у розгляді протоколу про адміністративне правопорушення пов’язані з корупцією, особу визнано винною та призначено покарання у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн.

Спрямовано 2 подання в порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» про проведення службового розслідування та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.

Також, за 6 місяців 2018 року слідчими Міловського відділу поліції закінчено розслідування у 3 кримінальних провадженнях з ознаками корупції, які спрямовані до суду, в 2 з яких ухвалено обвинувальні вироки та в 1 триває судове слідство.

У цілому за результатами роботи у 1 півріччі 2018 року забезпечено дотримання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні. Відсутні випадки постановлення виправдувальних вироків, закриття проваджень стосовно підозрюваних, обвинувачених за реабілітуючими підставами. На належному рівні залишається співпраця з районним судом щодо своєчасного розгляду клопотань слідчих та процесуальних керівників, недопущення тяганини при судовому розгляді кримінальних проваджень.

Всього судом розглянуто 52 проваджень з постановленням обвинувальних вироків. Апеляційні скарги на вироки Міловського районного суду у першому півріччі 2018 року не вносились.

Протягом 2018 року Міловським відділом Старобільської місцевої прокуратури за результатами здійснення правозахисної діяльності судом задоволено позовних заяв на 1,5 млн. грн.

У бюджетній сфері пред’явлено 2 позовні заяви на 169 тис. грн., розгляд яких триває.

З питань захисту державної та комунальної власності пред’явлено 2 позовних заяви на суму 1,4 млн грн, які  судом задоволено.

Сума за рішеннями, що підлягають виконанню, становить 350 тис.грн, з яких реально виконано на суму 322 тис.грн.

Значну увагу приділено захисту прав і свобод дітей.

Так, протягом 6 місяців 2018 року у сфері захисту прав дітей Міловським відділом Старобільської місцевої прокуратури пред’явлено 4 позови, на загальну суму 220 тис.грн. За результатами судового розгляду 1 позовна заява судом повністю задоволена. Провадження за двома позовними заявами закриті у зв’язку із добровільним виконанням вимог прокурора. За однією позовною заявою наразі триває.

За результатами судових розглядів попереджено незаконне витрачання державних кошів на загальну суму 81 тис. грн.

Протягом 6 місяців 2018 року розслідувано та направлено до суду обвинувальний акт у відношенні 2-х неповнолітніх. Вказане провадження розслідуване в розумні строки.

На разі тривають розшукові заходи відносно 1 неповнолітнього злочинця.

При здійсненні нагляду за додержанням та застосуванням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян протягом 6 місяців 2018 року Міловським відділом внесено 6 документів реагування, за результатами розгляду яких, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 9 осіб, а саме: 5 – співробітників ВПС «Мілове» ім. в.Банних Луганського прикордонного загону, 3 – співробітника Міловського ВП ГУНП в Луганській області, та 1 співробітник Міловського РТМО.

Протягом 6 місяців 2018 року до прокуратури Міловського відділу надійшло 7 звернень, з них направлено в інші відомства – 6. Вирішено звернень – 1, задоволено – 0. Прийнято звернень на особистому прийомі – 1, з них задоволено – 0.

Протягом 6 місяців 2018 року прокурорськими працівниками Міловського відділу здійснено 22 виступів в засобах масової інформації та надано 2 інформацій в органи влади та місцевого самоврядування.

 

А.М. Бєлянський, керівник Старобільської місцевої прокуратури

Луганської області, старший радник юстиції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *