Зміни у школах Старобільська: три проекти, які заслуговують на підтримку

Розвиток міста завжди тісно пов’язаний зі зміною в свідомості його мешканців. Активні жителі Старобільська вже зараз намагаються власними силами відновлювати потенціал громади.

Зараз місто знаходиться на етапі перемовин щодо об’єднання в ОТГ, налагоджується діалог між міською владою та громадянами. Нова міська голова охоче підтримує ініціативи молоді, розповідає представниця громадської організації “Центр спільного розвитку “Дієва громада” Оксана Очкурова.

А нещодавно на базі центру “Дієва громада” була реалізована програма “Сходини” від освітньої краудфандингової платформи GoF, в межах якої до розробки проектів змогли долучитися вчителі та учні спільно з громадськими активістами міста.

“Сходини” – це піврічна програма, яка здійснюється за підтримки Проекту “Зміцнення громадської довіри” (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Вона об’єднує шкільні команди у прагненні втілювати освітні зміни задля розвитку своїх шкіл та локальних спільнот загалом.

Старобільськ – друге з 14 міст, де побували тренери з GoF. Результатом роботи стали 3 проекти, що змінять навчальний досвід старобільської молоді та життя громади загалом.

Партнери програми готові інвестувати 25 000 грн у кращі ініціативи за умови, що іншу частину коштів їм вдасться зібрати впродовж краудфандингової кампанії. Це ще більше мотивує ініціаторів проектів і створює додатковий стимул для всіх, хто хоче допомогти.

 

Музичний театр, екологія та медіа-студія

Освітяни акцентують увагу не лише на проблемах власних навчальних закладів, а й підіймають такі важливі проблеми, як забруднення навколишнього середовища та культурний розвиток міста.

У Старобільському професійному ліцеї занепокоїлись питанням побутових відходів. Сміттєві баки у їхньому мікрорайоні регулярно переповнені, бо комунальні служби не встигають випорожнювати сміття. Викладач теорії зварювання в ліцеї, старобільський активіст, засновник сайту starobilsk.city та соціального підприємництва «ІнфоВікна» Микола Моложон разом з учнями ліцею заснували екоклуб “Сортуй своє”.

Вони провели опитування серед 170 учнів ліцею та виявили, що 60% опитаних готові сортувати сміття, але відсутні умови для цього. Так народилась ідея придбати сучасні контейнери для збору пластику, скла та паперу. Менеджери проекту “Україна без сміття” надали їм консультацію з вибору контейнерів, а компанія “Еко-Львів” готова виготовити та доставити контейнери до Старобільська. Крім того, у екоклубі вже вивчили особливості прийому вторсировини у всіх пунктах прийому Старобільська та домовились про співпрацю.

Екоактивісти розуміють, що сама лише наявність контейнерів не виправить ситуації, тому розгорнули цілу інформаційну кампанію на своїй фейсбук-сторінці. У планах – три мурали на тему розумного поводження зі сміттям, конкурс серед мешканців громади з виготовлення upcycling-виробів і виставка кращих робіт у STB City Hub та бібліотеках міста.

Хочете чисте місто? Ви можете підтримати ініціативу ліцею тут.

На підтримку також розраховує Дитяча школа мистецтв. У батьків, учнів та викладачки школи народились грандіозні плани зі створення першого дитячого пересувного музичного театру!

За два тижні після запуску проекту вже вдалося зібрати половину необхідних коштів на реалізацію! У цьому дуже допоміг щедрий внесок постійної добочиниці платформи Яни Ратман. Замість подарунку на день народження Яна попросила друзів зробити внесок на підтримку проектів на GoF та розподілила зібрані кошти між старобільським проектом Mobile music theatre та слов’янським проектом STEM-простір “Еврика”. Якщо незнайома людина не з міста готова підтримати старобільський музичний театр, віримо, що й небайдужі мешканці долучаться і допоможуть. Зробити це можна просто онлайн тут.

На “Сходини” до Старобільська завітали також гості з Новопскова. Звичайна загальноосвітня школа Луганщини хоче стати більш дружньою до своїх учнів і вірить, що своїм прикладом запустить хвилю відкритості до розвитку талантів дітей. Їхній проект School life передбачає створення цілої медіа-студії у школі, де діти зможуть реалізуватися та отримати нові навички у фотостудії, на радіо та у газеті. Для цього планують залучати фахових спеціалістів з різних сфер діяльності, проводити профорієнтаційну та профілактичну роботи. Результатом проекту учасники бачать самостійність учнів, креативність, навички спілкуватися та вирішувати проблеми, вміння працювати в команді, шукати інформацію та правильно її використовувати. Якщо ви поділяєте їхні прагнення, більше дізнатися про проект та підтримати його можна тут.

 

Підтримка заради змін

Оксана Очкурова з Центру спільного розвитку “Дієва громада” говорить, що до “Сходин” нічого не чула про ініціативи від вчителів та дітей: “Можу сказати, що у Старобільську не дуже активна вчительська спільнота. Відділ освіти на пропозиції громадськості взяти участь у різних позашкільних проектах, відмовлявся. Учнів неохоче відпускають на тренінги та інші заходи, які організовуються поза школою.”

Тим важливіше, щоб зараз ці три ініціативи знайшли підтримку, адже кожна реалізована ініціатива дає поштовх розвитку освіти, а відповідно, учнів, майбутніх мешканців міста і області, і саме це поліпшує ситуацію у краї. Успішно реалізовані проекти стануть грунтом до подальшої активності, покажуть молоді, що мрії збуваються, і все можливо!

 

 

Катерина Нікішова, фахівець з комунікацій Центру інноваційної освіти “Про.Світ”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *