Громадська безпека – це основа співіснування жителів, яка потребує постійного вдосконалення, спільної праці та фінансів

 

Сьогодні , 20.08.2018 року члени нашої організації  в рамках Проекту «Сприяння захисту прав і свобод громадян Новопсковського району»  за підтримки  Європейського Союзу, а також з особистої зацікавленості з метою підвищення стану громадської безпеки Новопсковської ОТГ, підвищення співпраці з працівниками поліції, прийняли участь у семінарі-тренінгу щодо обговорення питань безпеки у громаді, який проводився Харківським інститутом соціальних досліджень. За даними соціальних досліджень, які проводить цей інститут в нашому районі та громаді, будуть надані певні рекомендації для написання проектів по отриманню грантових коштів з різних джерел надходжень для поліпшення стану безпеки.

За проведеними попередніми даними соцпитувань в районі та й у нашій громаді виділяються три основні проблеми, які впливають на стан задоволеності жителів спільним життям у громаді, довірі один до одного, довірі до влади. Це такі проблеми: стан вулично-дорожньої мережі, крадіжки, вживання спиртних напоїв та п’яні кампанії в громадських місцях, місцях відпочинку. Говорилось також і про сусідські відносини, повага до приватного життя, приватної власності, стихійні звалища, гучні сімейні святкування з вибухами салютів без попереджень, інформаційна безпека, виконання повноважень та законодавства представниками влади та простими громадянами. Зверталась увага на співпрацю жителів з поліцією, реагування на звернення до поліції щодо порушення жителями правил благоустрою. Разом шукали шляхи вирішення цих проблем.

Так що ж ми можемо зробити, щоб жити спокійно, безпечно, впевнено в нашій громад? Після жвавих та бурхливих обговорень, навіть претензій до представників влади та силових структур дійшли до наступних висновків.

Влада громади, обрана жителями, повинна постійно дбати про безпеку та удосконалювати рівень прийнятих рішень, взаємодіяти з поліцією, з працівниками Укравтодору та власниками доріг не місцевого значення, МНС, іншими представниками владних структур в районі. Необхідно, щоб було визначено відповідальну посадову особу в селищній раді для взаємодії з громадськістю, силовими та іншими структурами. Потрібен також інший спосіб зв’язку з жителями – інформування через електронні пошти активних мешканців, телефон довіри чи постійно діюча гаряча лінія та ін. Були пропозиції про пожвавлення роботи депутатів з виборцями для оперативного обговорення та вирішення місцевих проблем. Необхідно постійно проводити роботу з жителями про їхні права та обов’язки, правила співіснування та благоустрою, розповсюджуючи буклети , інформуючи через газети, соціальні мережі, звичайні зустрічі та «круглі» столи.

Ремонт доріг має дуже важливе значення як для життя так і благоустрою сіл та селищ ради. Потрібні великі кошти для цього. Виникла пропозиція зібрати підписи та звернутись до народного депутата Шахова С. щодо коштів для ремонту доріг.

Зверталась увага на безпеку руху пішоходів, велосипедистів, автомобілістів, виконання правил дорожнього руху усіма учасниками. Потрібно облаштовувати автостоянки, розумні дорожньо-транспортні розв’язки, слідкувати за наявністю розмітки на дорогах для пішоходів, вчасно відслідковувати аварійні ділянки доріг та тротуарів, мостів, безпеку руху біля шкіл. І місцева влада, і поліція повинні постійно разом працювати над цим питанням. Нашою Стратегією Новопсковської ОТГ  передбачено функціонування Робочої групи з питань безпеки. Технічними правилами утримання вулиць та доріг населених пунктів передбачається проведення оцінки стану доріг  комісією з питань щодо стану вулиць та доріг, яка за потребою створюються балансоутримувачем вулиць та доріг. А така комісія нам потрібна, адже стан доріг та тротуарів жахливий.

Окреме питання – це крадіжки з городів, велосипедів, іншого майна, шахрайство. Над цим питанням треба працювати усім. Представники інституту соціальних досліджень рекомендували більше спілкувань з поліцейськими, проаналізувати кожному безпеку свого помешкання, можливо встановлення сигналізації, домовлятись з сусідами про нагляд за помешканням, так звана сусідська варта. Особливо слід звернути увагу на помешкання самотніх пенсіонерів, адже вони найвразливіші категорії, не можуть самостійно дбати про безпеку. Рекомендовано також і такий метод захисту майна, як його маркування, тобто спеціальне нанесення інформації про власника майна. Це робиться на спеціальному обладнанні та разом з поліцією. Необхідно розвивати подальшу довіру до поліцейських, працювати з дітьми та молоддю для виховання довірливих стосунків з працівниками правоохоронних органів. Надійшла пропозиція про розроблення та прийняття програми профілактики злочинів та охорони прав і свобод громадян в нашій громаді (Безпечна громада), де передбачити фінансову підтримку роботи дільничих поліцейських та інші заходи. Важливо також і подальший процес встановлення камер відеонагляду. Представники поліції наголосили, що контактні телефони кожного дільничого офіцера поліції у громаді розміщені в магазинах, офісах, підприємствах та установах, у автовокзалі та пропонували телефонувати саме до поліцейського, який скоріше може дізнатись про проблему та допомогти, аніж через телефон 102.

Для вирішення питань благоустрою нашій селищній раді необхідно бути більш активними, звертатись до жителів, підприємців, звітувати, інформувати про стан благоустрою. Необхідно прийняття нової програми з благоустрою відповідно до нового законодавства, постійно контролювати стан доріг, безпеку руху, доступність середовища для маломобільних груп населення (людям з інвалідністю, вагітним жінкам, дітям, особам похилого віку).

Що стосується розпиття спиртних напоїв, то прийшли до висновку, що необхідно вводити нові правила торгівлі чи заборони вживання алкогольних напоїв, у тому числі пива, при проведенні культурно-масових заходів, виховання культури святкування, перебування у громадських місцях. Тренери заходу надали слушну пропозицію, що передбачає прийняття рішення у громаді вимагати встановлення самими підприємцями камер відеонагляду, де продаються та вживаються спиртні напої.

Усім нам хочеться жити в красивому, розумному, безпечному середовищі, але для цього потрібні зусилля усіх жителів, зміна певних звичок, дотримання законодавства, повага один до одного і до приватного життя , вкладення коштів, постійної співпраці жителів, влади, правоохоронців.

Ми віримо, що у нас достатньо сил, бажання , ідей щоб наша громада стала сучасною, безпечної, зручною для життя усіх мешканців: для чоловіків, жінок, дітей, молоді. Але для цього потрібна постійна праця над удосконаленням себе, влади, суспільних відносин. Разом будемо заробляти та шукати кошти для наших задумок. Активній громаді раді допомогти наші партнери – грантодавці з Євросоюзу, США, фонд «Відродження», ПРООН та інші.

Дякуємо представникам ХІСД (Харківський інститут соціальних досліджень) за надану можливість аналізу та спільного обговорення проблем нашого життя, пошуку рішень та можливостей.

За наслідками обговорення наша організація надасть письмові пропозиції Новопсковській селищній раді, поліції щодо налагодження співпраці, покращення благоустрою, безпеки руху, змін в Стратегію щодо посилення заходів для безпеки у громаді. Також ГО «Моя Новопсковщина» пропонує в бюджет громади на 2019 рік включити питання подальшого будівництва та реконструкції тротуарів, будівництво сучасного туалету біля парку відпочинку, бювету з артезіанською водою, будівництво автостоянок.

 

 

ГО «Моя Новопсковщина»

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *