Рятівників у громаду, або хто знає ціну безпечності та безвідповідальності?

                                   Не той мужній, хто лізе в небезпеку, не почуваючи страху,

а той, хто може придушити найдужчий страх і діяти, не скоряючись йому.

 

 

 

 

ГО «Моя Новопсковщина» в рамках Проекту « Сприяння захисту прав і свобод громадян у Новопсковському районі», який здійснюється Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки Європейського Союзу з метою підвищення стану громадської безпеки досліджувала діяльність служби ДСНС в Новопсковському районі та відвідала пожежну частину № 22 , зустрілася з керівництвом та обговорили проблеми та досягнення служби. Ми зустріли там людей, відданих цій справі, вони більше всіх знають, якими  страшними є наслідки пожежі чи аварії, яку можна було не допустити. Саме вони знають ціну життя та нашої безпечності!

Державна служба надзвичайних ситуацій (ДСНС), рятувальники, рятівники, пожежники – це служба нашого порятунку і допомоги. Недаремно номер телефону служби – 101, перший! Запам’ятайте його і  введіть собі в телефони! Відповідно до Положення про державну службу України з надзвичайних ситуацій: п.1. Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

В нашому районі є також структурний підрозділ – Новопсковський відділ Головного управління ДСНС України в Луганській області, а також 22 державна пожежно-рятувальна  частина, які щодоби несуть вахту, і в разі небезпеки,  готові прийти на допомогу. Головне завдання служби ДСНС- це профілактика  надзвичайних ситуацій, ліквідація пожеж, інформаційно-роз’яснювальна робота. Окрім того, рятівники можуть прийти на допомогу і в інших випадках та врятувати життя людини чи тварини, майно. Про діяльність державної служби можна дізнатись на сайті http://www.dsns.gov.ua/files/2018/1/31/prezentacia.pdf, де знаходиться постійна оперативна інформація щодо надзвичайних подій в кожному регіоні України. Є також сторінка у мережі Facebook: ГУ ДСНС України в Луганській області, яка є дуже цікавою і пізнавальною.

За даними виконання діючої районної комплексної програми „Запобігання загибелі людей у надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру у Новопсковському районі на 2017-2019 роки”, затвердженої рішенням  районної ради від 25.04.2017 № 15/03 маємо наступні дані .

В Новопсковському районі зберігається висока ступінь ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Це пов’язано із збільшенням антропогенного впливу на навколишнє природне середовище, прогресуючим зносом основних фондів, зниженням загального рівня техніки безпеки та виробничої дисципліни. На території Новопсковського району розташовано 12 потенційно небезпечних об’єктів, з них 5 відноситься до об’єктів з підвищеною небезпекою. Щороку є загроза виникненню надзвичайних ситуацій техногенного характеру у лісовому фонді району. Всього на території району знаходиться близько 11 тис. га. лісових масивів. У весняний період майже щороку під час паводку в зону затоплення попадає близько 6 населених пунктів. Внаслідок погодних умов вкрай складним видався літній період минулого та цього року. Завдяки профілактичним заходам та оперативним діям вдалося попередити виникнення великих лісових пожеж, зберегти хлібні масиви та житловий сектор району. Але практика показала, що не на всіх територіях належним чином проводилась робота щодо попередження виникнення пожеж. Найбільша кількість пожеж виникла на територіях Заайдарівської, Можняківської сільської ради, Білолуцької селищної ради та Новопсковської об’єднаної територіальної громади. З кращого боку за ефективну роботу щодо попередження виникнення пожеж та організацію їх гасіння можна відзначити голів Кам’янської та Пісківської сільських рад.

Аналіз ситуації з пожежами та загоряннями, які виникли на території Новопсковського району за 12 місяців 2017 року, свідчить, що у 2017 році в Книгу обліку пожеж було зареєстровано 132 пожежі,  у 2016 році – 55 пожеж. Протягом 2017 року в результаті пожеж  загинуло 6 людей,  у 2016 році загинуло 4 людей. Більшість пожеж виникло в екосистемах: 81 пожежа в 2017 році та 22 пожежі у 2016 році. Значна частина пожеж припадає на житловий сектор:  96 пожеж у 2017 році та 33 пожежі у 2016 році.  Крім того, сталися пожежі, пов’язані з  транспортними засобами: 2 (2017 рік) 2 (2016 рік), загорянням  сіна: 4 (2017 рік) – 2 (2016 рік) та інші: 4 (2017 рік) -2 (2016 рік). За розподілом пожеж щодо причини їх виникнення:

– необережне поводження з вогнем та недотримання правил пожежної безпеки у побуті: 105 пожеж в 2017 році та 33 пожежі в 2016 році;

– порушення правил експлуатації пічного опалення :14 пожеж в 2017 році та 4 пожежі в 2016 році.

Боротьба з пожежею досить дорога справа. Один виїзд пожежного автомобіля коштує 82 тис. грн. А скільки коштує втрачене майно, можливо скалічене життя? Гасіння пожеж рятівниками – працівниками державної служби  для постраждалих є безкоштовним!

Слід зауважити, що в зимовий період рятувальники забезпечують обігрівом мешканців, допомагають водіям  при складних погодних умовах.

Влітку велика потреба у забезпеченні безпеки на водних об’єктах.

Працівники Новопсковського відділу ДСНС залучаються до чергування і в зони, близькі до воєнних дій в нашій області.

Як завжди, такі служби потребують постійного технічного вдосконалення, фінансування та оперативної відповідальної взаємодії з місцевою владою.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» кожна громада повинна дбати про безпеку та приймати участь в ліквідації наслідків природного та техногенного характеру, а отже мати відповідну службу. Центр безпеки громади – ось що на часі в нових об’єднаних громадах. Та основне профілактика та підготовка жителів та персоналу. Знання та навички щодо попередження пожежі та готовність витримати ситуацію техногенного характеру та стихії необхідні усім, хоч потреба у таких знаннях може знадобиться лише раз у житті! Певну роботу наші рятувальники проводять з пенсіонерами, працівниками учбових закладів, з місцевими жителями щодо обережного поводження з вогнем. Є потреба у працівників служби ДСНС на виготовлення та встановлення інформаційних плакатів, стендів, рекламних щитів із роз’яснювальною інформацією для жителів на території району.

Справа жителів – це дотримуватись норм і правил поведінки на воді, з газовими приладами, пічним опаленням, у лісі, дбати про свою безпеку та безпеку житла чи офісу, природного середовища, вміти надати першу медичну допомогу та допомагати рятувальникам!

Запобігти, врятувати, допомогти – 101. Бережемо один одного!

 

З повагою, «Моя Новопсковщина»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *