Топ-3 правил безпеки для платіжних карт

Старобільська місцева прокуратура вкотре звертається до мешканців міста та району з проханням бути пильними, аби не потрапити на гачок до шахраїв.

Так, кожного року збільшується кількість шахрайств, вчинених за допомогою банківських платіжних карт.

Щоб ніколи не стати «жертвою» шахрайства, пам’ятайте три основні правила:

  1. Приховуйте секретні дані. Не можна повідомляти нікому: термін дії карти, тризначний код безпеки зі зворотного боку карти, код-пароль смс-повідомлення від банку. Ці дані потрібні виключно власнику картки для здійснення операцій з його карткою. Іншій людині ці дані можуть знадобитися, якщо він збирається скористатися вашою карткою.  У разі переведення грошей на вашу карту при продажах в Інтернеті ви можете повідомити тільки номер своєї карти і більше нічого.
  2. Пам’ятайте про телефонні обмани. Телефонні шахраї видають себе за банківських співробітників, правоохоронців, працівників Пенсійного фонду та інше, а також покупців товару, який ви продаєте в інтернеті. Не важливо, ким прикинувся шахрай, важливо, що тільки шахрай буде питати секретні дані вашої карти. Навіть якщо з вами говорять дуже переконливо і ввічливо, знають якісь подробиці (ваше ім’я та по батькові, ваш банк і т.д.), намагаються налякати (кажуть про неприємності з банківською картою або з вашими близькими) або розповідають про грошові виграші, або надбавку до пенсії.  Як тільки особа повідомить про те, що їй потрібні секретні дані карти, слід припинити розмову і покласти слухавку!
  3. Всі деталі уточнюйте в банку. Не варто передзвонювати за тим же номером, за яким з вами зв’язався шахрай. Всі подробиці ви можете дізнатися в своєму банку. Телефон банку є на вашій платіжній картці, а також на офіційному сайті банку. Співробітник банку відповість на всі ваші запитання з приводу вашої карти, ваших банківських рахунків і безпеки ваших даних. Щоб захистити вашу карту і гроші від шахрайських посягань, можна встановити ліміти на всі операції по карті. Навіть, якщо шахрай дізнається дані вашої карти, він не зможе вкрасти суму більшу, ніж передбачено лімітом.

У випадку, коли Ви стали жертвою шахрайських дій, не зволікайте, а терміново телефонуйте на номер «102» і детально опишіть обставини, при яких вас ошукали.

 

 

 

С. Білий, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *