Представницькі повноваження прокуратури

Старобільською місцевою прокуратурою на виконання вимог ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» здійснюється щомісячне вивчення рішень органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх посадових осіб на предмет їх відповідності вимогам діючого законодавства та обґрунтованості прийнятих рішень.держа

Так, предметом вивчення є розпорядження голови районної державної адміністрації, міського голови, сільських голів, рішень виконкомів та сесій міської, районної та сільських рад.

Згідно з повноваженнями органів прокуратури в цій сфері, прокурор має право на підставі запитів витребувати будь-яке рішення або розпорядження, прийняті суб’єктами владних повноважень та їх органами, а також копії документів, які передували цим рішенням та розпорядженням. При встановленні необґрунтованості або незаконності прийнятих рішень, прокурор застосовує представницькі повноваження на користь інтересів держави, як заходами адміністративного, так і цивільно-правового характеру.

Переважна більшість рішень, що вивчались з витребуванням документів у 2018 році, стосувались земельних, бюджетних питань та прийнятих тарифів.

 

 

 

 

А. Войтенко, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *