Заслуговує на звільнення від кримінальної відповідальності

В червні поточного року біля одного із закладів для відпочинку міста Сватове молода дівчина в стані алкогольного сп’яніння з хуліганських мотивів пошкодила автомобіль жителя Сватівського району, який зупинився по дорозі, щоб втамувати спрагу.

Під час досудового розслідування за фактом хуліганства дівчина активно сприяла у розкритті кримінального правопорушення, щиросердно розкаялася. Проте, через відсутність коштів не відшкодувала збитки потерпілому за пошкоджений автомобіль.

Під час судового розгляду кримінального провадження ані потерпілий, ані органи прокуратури не наполягали на суворому покаранні для дівчини, яка вперше через свою імпульсивність, хильнувши зайвого, скоїла кримінальне правопорушення, про що напевно жалкує до цих пір.

Під час останнього судового засідання суду стало відомо, що обвинувачена відшкодувала завдані потерпілому збитки. Та сам потерпілий не проти, щоб останню було звільнено від кримінальної відповідальності, у разі наявності на те підстав.

Як наслідок, враховуючи наявність підстав для звільнення дівчини від кримінальної відповідальності, а саме вчинення злочину невеликої тяжкості вперше, активне сприяння у розкритті злочину, щире каяття, відшкодування завданих потерпілому збитків, 14.09.2018 суд звільнив обвинувачену від кримінальної відповідальності, та остання не отримала жодного покарання.

Нагадую, що санкція ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство) передбачає кримінальне покарання у виді штрафу від 8 500 грн. та до п’яти років обмеження волі у виправному центрі.

 

 

 

А. Ткаченко, прокурор Сватівського відділу

Старобільської місцевої прокуратури, юрист І класу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *