Як депутати від Опоблоку Новопсковської райради дбають про розвиток освіти та спорту

30 листопада відбувся черговий фарс, організований Новопсковською районною радою. На засіданні двох постійних комісій (з питань бюджету та соціального розвитку, освіти, молоді та спорту) розглядалася районна цільова програма «Освіта Новопсковщини на 2019-2020 роки».

Про те, що «доля» її вже вирішена, стало відомо відразу. Адже голова комісії Е. Чугай з самого початку заявив, що хоч і приїхав на засідання комісії раніше, але програму «не осилил, и к ней очень много вопросов». У подальшому виявилося, що питання в нього лише одне: чому на довідці–погодженні відсутній підпис начальника фінансового управління? І з цього приводу виникають сумніви щодо компетентності  голови комісії. По-перше, що означає  «не осилил» програму – не встиг прочитати, не зміг прочитати, чи не зрозумів, про що читав? Я не маю на меті когось ображати, але цю фразу було досить дивно чути при розгляді такого важливого питання. А по-друге, голова комісії мав би знати, що регламентом не передбачено, що підписи на довідці–погодженні мав «організувати» відділ освіти. Цю функцію весь час виконували працівники апарату. Якщо щось змінилося, то варто було б повідомити про це відділ освіти раніше.

Простежувалося явне бажання, а чи чиясь  позиція «завалити» програму. Чи можна вважати серйозним зауваження керівника апарату О. Чертової, що в тексті програмі, де проведено аналіз стану освіти району і визначено завдання, аж 8 сторінок. Зверніть увагу, зауваження не до змісту, а до кількості сторінок! Так само Олена Миколаївна не згодна з тим, що в програмі передбачено кошти на співфінансування для придбання шкільних автобусів і навчального обладнання для шкільних кабінетів з природничо-математичних предметів.

Звичайно, можливості районного бюджету дуже обмежені, але, як зазначила перший заступник голови райдержадміністрації С. Слюсарєва, програма – це своєрідний план, перспектива для розвитку, а не догма.  Тому дійсно треба планувати дещо більше, ніж передбачено проектом районного бюджету на 2019 рік (не кажучи вже про 2020), щоб мати можливість використати кошти, які можуть вивільнитися під час коригування бюджету.

Виглядало досить тенденційним і намагання  депутата районної ради А. Нестеренка проявити принциповість щодо недоліків програми. Так йому незрозуміло було, чому у пункті, де прописано придбання форми для членів команди «Сокіл» («Джура») не зазначено, скільки комплектів форми і якою вартістю. Бо пан Нестеренко прочитав лише те, що йому підкреслили в Додатку 1, що передбачає заходи і загальну суму фінансування по роках, а програма має ще й Додаток 2, де зазначено ресурсне забезпечення кожного заходу, і саме там все розписано детальніше. Правда, депутату не сподобалося й слово тощо в цьому пункті  після «придбання канцтоварів».

Ось таким було обговорення заходів програми. Голова бюджетної комісії Ю. Кропивцев намагався зрозуміти нагальність запропонованих заходів, і його питання мали більш конструктивний характер (в подальшому він і проголосував за те, щоб винести програму на розгляд сесії). Керівник апарату, голова комісії Е. Чугай, депутат А. Нестеренко гарячково, як кажуть «на ходу», намагалися щось «відкопати» в програмі, щоб вказати на недоліки, а більшість сиділа, байдуже спостерігаючи за баталіями, бо мали чітку установку за програму не голосувати. І хоч як не намагалася представник відділу освіти добитися, що ж все-таки треба «доопрацювати», (як те було зазначено в проекті рішення комісії), навіть приготувала ручку і аркуш, щоб записати, але жодного зауваження, а чи слушної думки так і не почула. Може, їх і не було в опонентів? 

Стало очевидно, що для більшості депутатів питання розвитку освіти, забезпечення шкіл, не є чимось важливим, головне – виконати установку, бо видається позиція районної ради в уособленні Лебедєва – чим гірше, тим краще. Але чи краще? З огляду на викладене Лебедєв виконує, мабуть, чиюсь вказівки по поступовому знищенню гуманітарної сфери району, зокрема РТМО, намагання знищити спортивну сферу району, при цьому Лебедєв на систематичній основі через своїх поплічників не забуває систематично шкодити освітній галузі району…

Громада, тільки в наших силах це зупинити!