«Острови цілосності» у Новопсковській ОТГ

Новопсковська об’єднання територіальна громада за підтримки ПРООН розпочинає роботу над новим пілотним (першим в Україні) проектом «Острови цілісності. Розбудова системи доброчесності та запобігання корупції у місцевих органах влади». Протягом шести місяців учасники проекту представники місцевих органів влади, підприємців та громадськості, будуть вивчати кращі практики з подолання корупції та корупційних ризиків в органах місцевого самоврядування. Використовуючи отримані знання та спираючись на власний опит, учасники проекту мають створити робочі групи, провести опитування серед мешканців громади, визначити пріоритетні напрямки (наприклад закупівлі, управління комунальним майном, використання земельних ділянок та інш.) і, як результат проекту, розробити стратегію щодо запобігання корупційних ризиків по обраним напрямкам.

Метою проекту не є виявлення окремих «корупціонерів», а створити умови та середовище в органах місцевого самоврядування, яке максимально унеможливлює можливі прояви корупції. Розроблена стратегія має лягти в основи управляння в органах місцевого самоврядування Новопсковській ОТГ та стати підставою для розробки необхідних нормативних документів.

Проект розпочався із серії дводенних  тренінгів, на яких учасники ознайомились з опитом міста Ла-Пас, який свого часу опинився на межі банкрутства та загруз у корупції. Які кроки було прийнято новим мером цього міста та командою однодумців, щоб кардинально змінити ситуацію. Також учасники пройшли серію практичних завдань, де спробували зробити перші кроки по аналізу стану корупційних ризиків в органах місцевого самоврядування Новопсковської ОТГ.

Успішна реалізація цього проекту – це створення фундаменту для подальшої роботи та розвитку нашої громади. Впроваджені механізми будуть працювати незалежно від виборів та зміни влади. Бажаємо натхнення та продуктивної праці нашій громаді і успішного завершення проекту!

Більше на цю тему можна ознайомитись на сторінках сайту Новопсковської ОТГ за посиланням https://novopskovrada.gov.ua/news/1548343449/ .

З повагою, ГО «Моя Новопсковщина»