Звернення з приводу виборів Президента України

Шановні Новопсковці, земляки! Кожні президентські вибори в Україні важливі. Ми формуємо владу, ми повинні думати та обирати. Вибори влади – це основа державності, без влади в країні панує  хаос. При слабкій владі нас може окупувати інша країна – окупувати через мову, маніпуляції, медіа, обіцянки, зневіру, розбрат. А влада – це ми самі!

Десятиліття ми бачили як фальсифікувались вибори, як країну, і особливо нашу область, вели в нікуди, гальмували розвиток суспільства, розвалювали інфраструктуру, вбили ремонтно-дорожні та інші підприємства, вселили в людей недовіру один до одного.

Перший тур президентських виборів 2019 року показав їх демократичність, це визнали країни з розвиненою демократією. Це величезне досягнення пост майданного періоду, можливо найбільше досягнення!

Ці вибори відбуваються в надзвичайних умовах. Свобода слова, свобода преси, відкриті кордони, широкі канали спілкування, швидке розповсюдження інформації або фейків через соцмережі, воєнні дії – це нові умови нашого сьогодення. Нам відкрився світ, ми бачимо його великі можливості і спокуси, часто віртуальні, але для їх задоволення потрібна праця, навчання, професійність, повага один до одного, виконання законодавства, розуміння реальності, осмислений вибір і відповідальність, стабільність, захищеність.

Ми повинні розуміти, що за стан справ у країні відповідальні не лише Президент, а й народні депутати, утворена ними коаліція партій у Верховній раді,  яка керує економікою країни, депутати усіх рівнів, голови сільських, селищних, районних рад, об’єднаних громад, працівники державних та бюджетних установ, працівники судів і правоохоронних органів , медіа, і ми з вами – виборці, які повинні приймати участь у справах громад! Якщо в кожній громаді влада буде під контролем виборців і разом з ними – то в кожному куточку  країни буде порядок!

За останні роки в країні утворено величезні можливості для розвитку громадянського суспільства, яке допомагають розбудовувати країни Європи, ООН. Наші міжнародні партнери  сприяють взаємодії громадян з владою, надають допомогу тим громадам, де люди довіряють владі. За останні три роки лише ГО «Моя Новопсковщина» забезпечила залучення коштів міжнародної допомоги у громаду на суму близько 5 млн грн – це і фінансування Новопсковського ЦНАП, обладнання до нього, поліцейська станція, дитсадок та інше. Багато жителів країни , молодь, в рамках проектів програми розвитку ООН, побували за кордоном, ознайомились з кращими практиками місцевого самоврядування, антикорупційними програмами, побачили можливості, які дає демократія та відповідальність. Лише спільно ми можемо подолати корупцію! Співпрацюючи з іншими громадськими об’єднаннями в рамках спільних проектів, ми бачили , що зміни в першу чергу залежать від самих жителів, від їх ініціативи, активності, бажання, співпраці, правильного вибору місцевого лідера. Надаючи волонтерську допомогу добровольцям, учасникам АТО ми також бачили якою була армія і якою стала.

Запрошуємо Вас на чесні  вибори, відкинути особисті образи за не здійсненні, поки що, мрії, і проголосувати за чинного Президента, який наразі лише набув досвід, почав формувати нову команду, визначив напрямки розвитку і зробив багато в цьому – програма «відкритий уряд» через відкриті реєстри, не втручання в діяльність інших державних інституцій, своя українська церква, ствердження державності, яку підняв в усьому світі, і нам відкрили країни Європи свої кордони, міжнародні зв’язки та торгівля, безліч інших змін, які бачать і відчувають, в першу чергу, наші діти і онуки. І головне – реформа «децентралізація» – передача повноважень управління коштами, землями, ресурсами, новоутвореними комунальними підприємствами – на місця. Нам говорять – беріть владу на місцях в свої руки, щоб ви самі бачили свої доходи  і видатки , не дозволяли красти , не давали хабарі, контролювали посадовців, забезпечували розвиток з урахуванням місцевих потреб ! Але не усі навіть розуміють що це таке, але критикують , замість того щоб працювати відповідально і приймати участь у прийнятті рішень. Ми повинні розуміти, що коли сплачуються податки та соціальні внески  – тоді і з’являються нові робочі місця, умови для розвитку, захист для бідних та немічних!

Ми вважаємо, що нам був даний час , щоб ми зрозуміли що стара система влади застаріла, щоб ми посперечалися і оновилися, побачили свої слабкі і сильні сторони, побачили хто друг, а хто ворог, хто любить Україну, а хто хоче жити в наймах, хто хоче її захищати, а хто здати. Не всі змогли витримати це випробування! П’ять років для країни, яка відірвалась від одного берега і стала жити своїм життям, в якому треба змінити безліч законів, об’єднати схід і захід, вчитись говорити правду і діяти за логікою, а не для піару і політики, захистити кордони, підняти економіку  – це дуже мало. І на додаток нашому поколінню, як і нашим батькам та предкам дісталась війна, після якої неодмінно буде Перемога і піднесення економіки .

Ми впевнені, що Порошенко П.О., також як і всі ми, хоче миру, добробуту кожному українцю, добросусідських відносин з країнами, але за умови , що країна буде незалежною, сильною, розвиненою , мати рівні права на міжнародній арені, мати свою славну історію, свою сильну сучасну діючу армію, чесні медіа, справедливі суди, рівні можливості для всіх, правоохоронні органи, яким довіряють, розвинене громадянське суспільство, в якому не комфортно корупціонерам, свою культуру, не для концертів а щоденно в побуті, традиції, національний одяг для вжитку, а не для образу,  свою мову, яку знають і поважають, сильні громади,  і довіру одне до одного!

Все залежить від нас ! Віримо, що зрілість українства нашого району дієва. Слава Україні!

ГО «Моя Новопсковщина»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *