Прокурор на захисті прав неповнолітніх

Сватівським відділом Старобільської місцевої прокуратури Луганської області здійснювалось процесуальне керівництво у кримінальному провадженні щодо грубого порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю та винятковим цинізмом (хуліганство), що вчинено групою осіб.

Так, в один із святкових днів, дві дорослі жінки-мешканки Сватівського району, перебуваючи на спортивному майданчику, розпивали спиртні напої з друзями. Після вживання вищезазначених напоїв, будучи в стані алкогольного сп’яніння, використовуючи нікчемний мотив, жінки вступили в словесний конфлікт з неповнолітньою потерпілою. В ході конфлікту жінки кричали, виражались грубою нецензурною лайкою, ображаючи потерпілу. Після чого, усвідомлюючи свою явну вікову та фізичну перевагу над дитиною, одна з жінок схопила її за волосся, почала смикати та тягнути потерпілу до землі, в результаті чого дівчинка впала на землю. Потім друга з жінок схопила своєю рукою потерпілу за шию та, тримаючи її в такому стані деякий час, протягнула дівчину рухом вперед.

В результаті злочинних дій жінок неповнолітній потерпілій спричинено тілесні ушкодження.

Весь цей час, нажаль, діти, які грались на спортивному майданчику, вимушені були спостерігати цю жахливу ситуацію. Припинив злочинні дії агресивних та нетверезих жінок хлопець, який є однолітком потерпілої.

За результатами досудового розслідування обвинувальний акт за обвинуваченням вищезазначених жінок у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 296 КК України спрямовано до Сватівського районного суду.

Судовий розгляд у кримінальному провадженні йшов досить тривалий час. Обвинувачені, бажаючи уникнути кримінальної відповідальності, свою вину не визнали, надавали суду неправдиві покази та інші докази своєї невинуватості.

Однак, прокурором в ході судового розгляду, з метою захисту прав та інтересів дитини, а також спростування версій наведених обвинуваченими, надано суттєві беззаперечні докази винуватості жінок у вчиненні кримінального правопорушення, під тяжкістю яких докази сторони захисту в судовому засіданні спростовано.

Завдяки принциповій позиції прокурора, протягом поточного місяця вироком Сватівського районного суду жінок-мешканок Сватівського району визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 296 КК України, призначено кримінальне покарання та задоволено позов потерпілої про відшкодування шкоди, завданої злочинними діями обвинувачених.

Ю. Великоцька, прокурор Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області, молодший радник юстиції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *