За ухилення від сплати аліментів жінку притягнуто до кримінальної відповідальності

Біловодським відділом Старобільської місцевої прокуратури підтримано публічне обвинувачення, наслідком якого стало ухвалення обвинувального вироку судом стосовно злісного неплатника аліментів, яким виявилася жінка.

Місцева мешканка, раніше судима за ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), працездатна та неодноразово попереджена про кримінальну відповідальність за ст. 164 КК України за ухилення від сплати аліментів, продовжувала ухилявся від їх сплати, за що понесла кримінальну відповідальність.

Наслідки ухилення  від  сплати  аліментів на утримання дітей очевидні.  Дитина  нерідко позбавлена не тільки можливості виховуватись у повноцінній сім’ї, а й засобів до існування. Негативними соціальними наслідками цього в подальшому можуть стати недостатній розвиток дитини та її соціальна дезадаптація; підвищується небезпека сприйняття дитиною установок антисоціального способу життя, що, зрештою, може призвести до того, що вона приєднається до криміногенного середовища.

Біловодський відділ Старобільської місцевої прокуратури ще раз наголошує на невідворотності покарання кожного, хто в установленому законом порядку зобов’язаний до сплати  коштів на утримання дітей за дії або бездіяльність, спрямовані на невиконання рішення суду про стягнення на користь дітей визначеної суми аліментів. При цьому до кримінальної відповідальності може бути притягнуто як батька, так і матір дитини, які не виконують покладені на них обов’язки.

С.О. Черних, прокурор Біловодського відділу Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *