Підробка документів

Сватівським відділом Старобільської місцевої прокуратури  Луганської обласної прокуратури підтримано державне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно приватного підприємця із м. Сватове, яким на початку 2019 року організовано видачу підроблених протоколів перевірки технічного стану транспортних засобів,  які надають підстави для експлуатації вантажних автомобілів (інших спеціальних транспортних засобів) за призначенням впродовж року особам, які їх отримують.

В ході досудового розслідування та судового розгляду встановлено, що підприємець до початку 2019 року проводив технічний огляд транспортних засобів на законних підставах. Проте, з 01.01.2019 повинен був пройти відповідну акредитацію з метою надання йому можливості в подальшому проводити технічний огляд  транспортних засобів та видавати клієнтам протоколи перевірки їх технічного стану на законних підставах.

Натомість, підприємець вирішив переступити через Закон та деякий час впродовж січня-лютого 2019 року  продовжував видавати офіційні документи у незаконний спосіб, підробляючи їх.

Органам досудового розслідування впродовж 2019 року довелося плідно попрацювати з метою відшукання всіх підроблених підприємцем протоколів, оскільки ніякого обліку  їх видачі останній не вів. Загалом Сватівським відділом поліції відшукано та вилучено 7 підроблених підприємцем протоколів, останній із яких виявлено у водія вантажного автомобілю у вересні 2019 року.

Під час допиту підприємця в залі суду останній повідомив, що через незнання закону не передбачав можливість настання таких несприятливих наслідків як притягнення останнього до кримінальної відповідальності, проте, повністю погодився із кримінально  – правовою кваліфікацією  його дій.

Як наслідок, Сватівським районним судом Луганської області у вересні поточного року підприємця засуджено. Останньому призначено покарання  із звільненням від відбування покарання на 1 рік іспитового строку. Проте, у разі вчинення останнім кримінального правопорушення впродовж іспитового строку йому загрожує реальне покарання у виді позбавлення волі.

При призначенні покарання суд врахував визнання підприємцем вини, відсутність у останнього судимостей та його позитивну характеристику.

На цей час вирок суду не вступив в законну силу та сторони кримінального провадження, у разі незгоди із ним, вправі подати до Луганського апеляційного суду відповідні скарги.

А. Ткаченко, прокурор Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *