Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу тягне за собою кримінальну відповідальність та покарання у вигляді позбавлення волі

Усім добре відомо, якими небезпечними в обігу предметами є вогнепальна зброя, боєприпаси чи вибухівка, використання яких може заподіяти шкоду життю та здоров’ю людей, майну, тощо.

Біловодським відділом Старобільської місцевої прокуратури щорічно спрямовуються до суду обвинувальні акти стосовно осіб за фактами незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовина.

Так, лише протягом 2019-2020 років за процесуального керівництва прокурорів Біловодського відділу місцевої прокуратури до суду спрямовано близько 20 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях зазначеної категорії.

В результаті судового розгляду таких кримінальних проваджень, завдяки принципової позиції прокуратури, винних осіб притягнуто до кримінальної відповідальності та судом призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Однак, якщо особа володіє вогнепальною зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами без передбаченого законом дозволу та добровільно (за власним бажанням, незалежно від причин та мотивів) здасть їх органам влади, то вона звільняється від кримінальної відповідальності, а отже не понесе за такі діяння кримінального покарання та не матиме судимості.

Біловодський відділ Старобільської місцевої прокуратури призиває громадян бути більш свідомими, відповідально ставитися до свого життя та життя інших людей, усвідомлюючи небезпеку вільного обігу вогнепальної зброї без відповідного дозволу та навиків поводження з нею.

Всі, хто має у своєму зберіганні зброю, бойові припаси чи вибухові речовини без передбаченого законом дозволу мають змогу добровільно здати їх до правоохоронних органів та, відповідно чинного законодавства, будуть звільнені від кримінальної відповідальності.  

Довідково: санкція ч. 1 ст. 263 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк  від трьох до семи років.

О. Пуговкіна, прокурор Біловодського відділу Старобільської місцевої прокуратури