Шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб

Старобільською місцевою прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно двох жителів м. Лисичанськ, які обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушеннь, передбачених ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб).

Встановлено, що два мешканці м. Лисичанськ у січні 2021 року, знаходячись  в  м. Старобільську, маючи злочинний намір, спрямований на заволодіння чужим майном шляхом обману, знаходячись за місцем мешкання місцевих мешканок, достовірно знаючи, що їхні родичі не потрапляли до лікарні у зв’язку з будь-яким захворюванням, представившись особами, які згодні надати допомогу в оформленні всіх необхідних документів та вирішенням фінансових питань, пов’язаних з проходженням лікування родичів, повідомили вказані вигадані обставини, які не відповідають дійсності, чим ввели місцевих мешканок в оману. В свою чергу будучі введеними в оману, постраждалі передали  грошові кошти в сумі 50 тис. гривень злочинцям. В подальшому мешканці м. Лисичанськ вказаними коштами розпорядились на власний розсуд, чим заподіяли потерпілим матеріальну шкоду.

Старобільським районним судом вказаних осіб визнано винними у вчиненні інкримінованих їм кримінальних правопорушень та призначено покарання одній особі у виді 5 років обмеження волі, звільнивши від відбування покарання з випробуванням строком на 3 роки та другій особі призначено покарання у виді 4 року обмеження волі, звільнивши від відбування покарання з випробуванням строком на 3 роки.

Довідково: на даний час вирок суду не набрав законної сили, оскільки триває строк апеляційного оскарження (30 днів з дня проголошення вироку).

І. Мозуль, Прокурор Старобільської місцевої прокуратури