Боєприпаси вибухають не тільки на війні! Здай незареєстровану зброю – збережи своє життя та оточуючих!

Досить часто громадяни не розуміють, що підбираючи знайдені ними зброю, боєприпаси чи вибухові речовини, вони вчиняють тяжкий злочин за який встановлено покарання у вигляді позбавлення волі. Деякі з власної необачності та внаслідок незнання чинного законодавства залишають такі знахідки у себе, зберігають вдома, розбирають чи продають їх, тим самим наражаючи  на небезпеку не лише своє здоров’я та життя, а й життя та здоров’я інших осіб, які можуть опинитися поруч.

З метою профілактики та попередження злочинів проти громадської безпеки Міловський відділ Старобільської окружної прокуратури вкотре роз’яснює, що згідно статті 263 Кримінального кодексу України встановлено відповідальність за носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, та вказані дії  караються позбавленням волі на строк до семи років.

Водночас роз’яснюємо що діючим законодавством, а саме ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України  передбачено звільнення від кримінальної відповідальності особи яка  добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Не чекайте, поки ваші небезпечні знахідки обернуться проти вас чи ваших рідних. Віднесіть їх просто зараз у відділення поліції, або зателефонуйте за номером «102».