Незаконна порубка дерев на території природно-заповідного фонду

За процесуального керівництва Марківського відділу Старобільської окружної прокуратури завершено досудове розслідування та до Марківського районного суду Луганської області скеровано обвинувальний акт щодо  місцевого жителя, який обвинувачується у незаконній порубці дерев на території природно-заповідного фонду (ч. 3 ст. 246 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що в лютому місяці 2021 року 44-річний уродженець с. Височинівка, перебуваючи в урочищі «Плахотине», яке входить до складу Державного лісового фонду Марківське лісництво ДП «Біловодське ЛМГ», без спеціального дозволу, використовуючи бензопилу, здійснив незаконну порубку восьми сухостійних дерев породи «Дуб».

Своїми діями чоловік завдав збитки лісовому господарству майже на 3 тисячі гривень. З метою відшкодування вказаної шкоди ДП «Біловодське ЛМГ» подано позовну заяву до суду.

Довідково: у разі засудження відповідно до санкції статті правопорушнику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

С. Трифонова, в.о. начальника Марківського відділу Старобільської окружної прокуратури