Прокуратура виявила порушення у роботі працівників поліції відділення №1 Старобільського РУП ГУНП в Луганській області

Марківським відділом Старобільської окружної прокуратури проведено перевірку діяльності посадових осіб відділення №1 Старобільського районного управління поліції ГУНП в Луганській області щодо додержання вимог законодавства про адміністративні правопорушення під час застосування заходів примусового характеру.

За результатами цієї перевірки встановлено ряд порушень вимог закону щодо порядку адміністративного затримання та доставлення громадян, складання протоколів про адміністративні правопорушення.

Встановлено, що працівники патрульної поліції  допускають випадки неповідомлення про затримання та фактичне місце перебування затриманої особи, їх рідних та близьких.

Крім того, при затриманні особам не роз’ясняються їх права та обов’язки, право на безоплатну правову допомогу. Як наслідок, справи за такими адміністративними протоколами судом закриваються у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, що свідчить про незаконність такого адміністративного затримання осіб.

За результатами перевірки прокуратурою на адресу керівництва відділення №1 Старобілського РУП ГУНП в Луганській області внесено документ прокурорського реагування, за результатами розгляду якого поліцейського притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

С. Трифонова, виконувач обов’язків начальника Марківського відділу Старобільської окружної прокуратури