Заслужене покарання

У лютому поточного року до м. Сватове приїхав крадій-рецидвіст, щоб провідати своїх товаришів, із якими раніше відбував покарання у виді позбавлення волі.

Приїхавши до м. Сватове, останній до товариша не доїхав, проте познайомився на залізничному вокзалі із місцевими жителями, один із яких запропонував переночувати у нього в одному із приміщень, облаштованому під майстерню.

Попередньо вживши із господарем спритного, рецидивіст дочекався, поки господар піде спати, після чого обікрав його, заволодівши різними електроінструментами на загальну суму близько 8 тис. грн., продавши їх у іншому місті Луганської області.

На цьому рецидивіст не зупинився та чомусь знову повернувся до м. Сватове, де, перебуваючи в одному із місцевих супермаркетів, викрав 2 пляшки вина.

Також, останній порушив недоторканість житла, оскільки в стані алкогольного сп’яніння захотів відпочити в одному із місцевих будинків, який господарка використовувала як дачу.

Враховуючи, що останній ухилявся від явки до правоохоронних органів та прокурора під час досудового розслідування, на підставі ухвали слідчого судді Сватівського районного суду йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Наприкінці червня поточного року за принципової позиції Сватівської окружної прокуратури рецидивіста засуджено до покарання у виді 1 року 3 місяців реального обмеження волі.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду. 

А. Ткаченко, прокурор Сватівської окружної прокуратури Луганської області