Втеча

Наприкінці травня до Сватівського РВП ГУНП в Луганській області та Сватівської окружної прокуратури Луганської області надійшло повідомлення від Комунального некомерційного закладу «Сватівська обласна лікарня з надання психіатричної допомоги» надійшло повідомлення про те, що із закладу охорони здоров’я здійснили втечу 2 пацієнта, які перебували на примусовому лікуванні на підставі рішень суду за результатами розгляду кримінальних проваджень.

Одразу відділом поліції та працівниками закладу охорони здоров’я  розпочалася пошукова операція, за результатами якої менш, аніж через добу, осіб повернуто до лікарні.  При цьому одного із пацієнтів відшукано у м. Сватове, іншого у селі неподалік міста.

Враховуючи, що в діях утікачів наявні ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 394 Кримінального кодексу України «Втеча із спеціалізованого лікувального закладу» у червні поточного року їх обґрунтовано повідомлено про підозру.  На цей час стосовно останніх триває психологопсихіатрична експертиза, за результатами якої буде встановлено, чи перебували останні у стані осудності під час вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду. 

А. Ткаченко, прокурор Сватівської окружної прокуратури Луганської області