Державна реєстрація народження дитини

Законодавством України встановлено строк для державної реєстрації народження дитини –  один місяць. Проте, іноді так трапляється, що батьки за цей час не встигають зареєструвати малюка. Що ж робити в таких випадках?

У разі пропуску строку без поважних причин на батьків чекатиме адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн.

Протокол про порушення складають працівники відділів ДРАЦС.

Однак, трапляються непередбачувані ситуації, коли з поважних причин батьки не можуть вчасно подати документи. Що може вважатись поважною причиною пропуску строків? Наприклад, батьки перебувають у віддаленій місцевості, де немає органів ДРАЦС.В такому разі зареєструвати малюка вони зможуть протягом 1 місяця з дня повернення.

Державна реєстрація проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них за їх заявою. А в разі хвороби, смерті батьків або інших причин неможливості зареєструвати народження – за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого працівника закладу охорони здоров’я, у якому народилася або на цей час перебуває дитина.                                                                   

Необхідні документи:

  • медичне свідоцтво про народження, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу;
  • паспорта або паспортні документи, що посвідчують особи батьків;
  • документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява батька та матері, заява батька про визнання батьківства).

Зареєструвати народження дитини, яка досягла одного року і більше, до досягнення нею 16 років можна за місцем її проживання на загальних підставах.

Окрім інших документів, обов’язково необхідно подати медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу та довідку з місця її проживання.

Нагадуємо, що за отриманням правової допомоги від держави ви можете звернутись до відділу Новопсковське бюро правової допомоги Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: смт. Новопсков, вул. Українська, 114, або зателефонувати за номером: 099-743-03-78.

Безкоштовна цілодобова гаряча лінія системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103