Неповнолітнього крадія ізольовано від суспільства

За принципової позиції Сватівської окружної прокуратури, до неповнолітнього мешканця м. Сватове, який протягом 2019-2021 років вчинив низку кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 185, ч.2 ст. 289 КК України, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Під час обрання найсуворішого запобіжного заходу, прокуратурою зорієнтовано слідчого суддю на те, що неповнолітній підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення за ч.3 ст. 185 КК України, яке вчинив в період дії раніше обраного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

У разі доведення вини неповнолітнього, йому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 6 років за ч.3 ст. 185 КК України та за ч.2 ст. 289 – до 8 років позбавленням волі.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Є. Гутнік, прокурор Сватівської окружної прокуратури