У Сватівській територіальній громаді розпочато проєкт «Залучення селян Сватівської ТГ до електронного врядування»

Заохочення мешканців села до участі у житті громади, відкритість та підзвітність органів місцевого самоврядування є нагальною потребою сучасності. У Сватівській територіальній громаді розпочато проєкт «Залучення селян Сватівської ТГ до електронного врядування», який реалізує Старобільська громадська організація «Воля» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Проєктом передбачено в 11 селах Сватівської територіальної громади встановити комп’ютерне обладнання, під’єднане до інтернет-мережі. Кожен мешканець села матиме змогу онлайн сплатити комунальні послуги, податки, переглянути електронну пенсійну справу, кадастрову карту, ознайомитися з проєктами рішень міської ради, звітами, подати власний проєкт до громадського бюджету тощо. Допоможуть їм у цьому працівники місцевих бібліотек, які у межах проєкту отримали навички роботи в електронних кабінетах.

У 2020 році СГО «Воля» реалізувала аналогічний проєкт на території Білокуракинської ТГ, за результатами якого до місцевого врядування залучено мешканців віддалених сіл. За своїм змістом проєкт «Залучення селян Сватівської ТГ до е-врядування» є масштабуванням попереднього.