Завершено проєкт «Сприяння захисту прав та отримання правової допомоги мешканцям у віддалених населених пунктах Луганської області»

Завершується проєкт «Сприяння захисту прав та отримання правової допомоги мешканцям у віддалених населених пунктах Луганської області» за організаційної підтримки ІСАР Єднання в межах програми ООН із відновлення та розбудови миру фінансової підтримки Європейського Союзу, який реалізовувала ГО «Моя Новопсковщина» у співпраці з Старобільським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Три місяця напруженої роботи з представниками центрів правової допомоги, в процесі комунікації з мешканцями віддалених населених пунктів Луганської області проводились заходи з надання правових консультацій, надання безоплатної правової допомоги як первинної так і вторинної, велася інформаційно-роз’яснювальна робота. За час проєкту проведено 36 виїзних консультації до населених пунктів, які знаходяться на відстані від 10 кілометрів від центрів громад. За допомогою звернулося близько трьохсот людей, це переселенці, учасники АТО та бойових дій, люди з низьким доходом та мешканці віддалених населених пунктів, яким важко добиратися до центрів громад для вирішення  питань за різних причин (стан здоров’я, важке транспортне сполучення). Проєкт таким людям надав можливість звернутися безпосередньо до спеціалістів та отримати кваліфіковану правову допомогу. 

Майже половинна питань стосувалася оформлення земельних ділянок, в процесі впровадження земельної реформи люди розпочали наводити лад в своїх земельних питаннях. Так, в межах проєкту надавалися письмові консультації з земельного права щодо порядку приватизації та присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці, після яких люди позитивно вирішували своє питання. Консультації щодо порядку отримання земельної ділянки для ведення особистого сільського господарства розміром до 2 га.

Доволі об’ємним був пул питань, які стосуються вирішення побутових проблем. Встановлення правовстановлюючих документів, при оформленні пенсії або інших правових дій виявляється помилка у документі, яку необхідно виправляти шляхом подачі відповідного позову до суду. Оформлення розлучень та аліментів, проведення дій, пов’язаних з оформленням опікунства, оформлення спадщини. Також спеціалісти Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги допомагали людям отримувати необхідні документи від державних органів влади, складалися заяви про видачу судових наказів, оформлювалися запити до органів місцевого самоврядування.

Так протягом проєкту безпосередньо було надано 185 прямих правових консультацій різного рівня з оформленням відповідних документів та проведення правових дій. Ще близько 100 мешканців віддалених населених пунктів отримали усні правові консультації, звернувшись за роз’ясненням до спеціалістів в організовані виїзні приймальні. 

Ще одне завдання проєкту полягало в поширенні інформації про роботу Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, можливості людей отримувати безоплатну вторинну правову допомогу, діяльність проєкту «Волонтер БПД» та роботу мобільного додатку Твоє право.

Представниками ГО «Моя Новопсковщина» та Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проводилися вуличні консультації, поширення інформаційно-правових брошур в магазинах та установах населених пунктів. Всього роздано 4 000 інформаційно-правових буклетів в 36 віддалених населених пунктах Луганської області.

Завдяки проведенню інформаційних заходів, поширенню інформаційних буклетів, поширенню інформаційного контенту в мережі інтернет, проінформовано близько 8 000 осіб щодо роботи Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, можливості людей отримувати безоплатну вторинну правову допомогу, діяльність проєкту «Волонтер БПД» та роботу мобільного додатку Твоє право.

В межах реалізації проєкту завдяки фінансовій допомоги Європейського Союзу Старобільському місцевому центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги було придбано автономні акустичні системи для підняття якості проведення вуличних заходів та виїзних консультацій.

ГО «Моя Новопсковщина» та Старобільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги висловлює подяку Європейському Союзу за надану фінансову підтримку та можливість отримати мешканцям віддалених населених пунктів Луганської області кваліфіковану правову допомогу. Також ми вдячні організації ІСАР Єднання в кваліфікованій допомоги щодо реалізації проєкту та якісного супроводу у фінансових і адміністративних питанях!