До суду спрямовано обвинувальний акт стосовно особи, яка самовільне зайняла та використовувала земельну ділянку, яка належить ДП «Сватівське лісомисливське господарство»

За процесуального керівництва Сватівської окружної прокуратури Луганської області до суду спрямовано обвинувальний акт стосовно особи, яка самовільне зайняла та використовувала земельну ділянку, яка належить ДП «Сватівське лісомисливське господарство»

Досудовим розслідуванням встановлено, що особа восени 2021 року достовірно знаючи, що у нього відсутні документи, що встановлюють його право на довгострокову оренду або право власності, з метою отримання незаконного прибутку самовільно розорала за допомогою сільськогосподарської техніки земельну ділянку, невкриту лісовою рослинністю, площею 4.4 га та засіяла культурою соняшника.

В результаті противоправних дій  завдана матеріальна шкода ДП «Сватівське ЛМГ» понад 147 тис. гривень.

Під час досудового слідства особа визнала свою винуватість та добровільно відшкодувала шкоду.

Санкція статті ч.1 ст. 197-1 КК України передбачає покарання у вигляді штрафу від двохсот до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

О. Ладченко, прокурор у кримінальному провадженні