Електронне врядування в дії

Керівництвом Сватівської міської ради погоджено графік онлайн-прийому громадян сільських територій. Віднині мешканці віддалених сіл громади, не виїжджаючи до адміністративного центру, можуть записатися в електронну чергу на прийом та поспілкуватися з посадовцями. «Сільська діджиталізація» стала можливою завдяки проєкту «Залучення селян Сватівської ТГ до електронного врядування», який реалізує Старобільська громадська організація «Воля» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Протягом вересня-жовтня 2021 року 11 сільських бібліотек Комунального закладу «Сватівська міська публічна бібліотека ім. Т. Полякова» обладнано сучасними комп’ютерами, під’єднано до  мережі швидкісного інтернету.  Поступово бібліотека трансформується в комунікативний майданчик. Село, так би мовити, позбувається статусу «периферії». Бібліотекари, попередньо пройшовши навчання в межах проєкту, консультують відвідувачів щодо роботи з онлайн-сервісами. Допомагають односельцям сплатити комунальні послуги, надіслати звернення до Державної податкової служби та Пенсійного фонду України, замовити нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Черги залишилися в минулому. Завдяки комп’ютеризації села економиться не лише час на дорогу, також заощаджуються й кошти, яких постійно не вистачає. Раніше кожна поїздка «у район» спустошувала кишені на 200-300 гривень. Насьогодні достатньо подолати 200-300 метрів від  свого будинку до місцевої бібліотеки. До того ж в умовах пандемії COVID-19 зменшення кількості прямих контактів суттєво знижує ризик захворіти й розповсюдити вірусну інфекцію.

Особливої актуальності питання комп’ютеризації віддалених сіл набуде після набрання 07 листопада 2021 року чинності Законом України «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг» (1689-IX). Відтоді переважна більшість публічних послуг надаватиметься в автоматичному режимі, без додаткового опрацювання суб’єктом надання електронної публічної послуги у режимі реального часу або з відкладальною умовою на підставі заяви (звернення, запиту) суб’єкта звернення. 

СГО “Воля”