Повідомлено про підозру громадянину України за участь у НЗФ

За процесуального керівництва Сватівської окружної прокуратури Луганської області мешканцю м. Сорокине (колишнє м. Краснодон) повідомлено про підозру за фактом участі у діяльності не передбаченого законом збройного формування (ч. 2 ст. 260 КК України).

За даними слідства гр-н Є. на початку 2015 року добровільно увійшов до складу незаконного збройного формування органу державної влади «ЛНР» – в т. зв. «4 окрему мотострілкову бригаду Народної міліції ЛНР», що контролюється окупаційною адміністрацією Російської Федерації.

Перебуваючи на посаді механіка-водія евакуаційного взводу ремонтної роти в т. зв. «4 окремій мотострілковій бригаді Народної міліції ЛНР», гр. Є, діючи всупереч Конституції України та нормативно-правових актів України, в період з 2015 року по 2016 рік вчиняв дії на підтримку режиму окупації частини Луганської області та функціонування псевдодержавного утворення «ЛНР», здійснював ремонт військової техніки т.з. «Народної міліції ЛНР», що сприяло вчиненню дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Разом з тим, за період служби з березня 2015 року по серпень 2016 року, гр. Є отримав військове звання рядовий.

Наразі, Сватівською окружною прокуратурою погоджено повідомлення про підозру гр-ну Є. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого  ч. 2 ст. 260 КК України.

За вчинені кримінальні правопорушення підозрюваному загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається  невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Д. Марченко, прокурор у кримінальному провадженні