Від Луганщини до Великої Британії: українська об’єднує

09 листопада 2021 року країна святкуватиме День української мови та писемності. Завдяки електронному освітньому ігровому ресурсу (ЕОІР) Edugames (виробник ТОВ «Видавництво «Розумники», Київ) десятки тисяч школярів 1-4 класів по всій Україні, а також діти за кордоном, мають можливість вивчати українську мову за допомогою цікавих інтерактивних завдань. Вона містить понад 17 000 демонстрацій, пояснень та вправ.

Цифровізація освіти – один із трендів нової української школи (НУШ). Початківці краще засвоюють будь-який предмет у вигляді гри. ЕОІР також стають у пригоді під час карантину та дистанційного навчання.

Навчатися української за допомогою Edugames можна як онлайн, на сайті розробника, так і офлайн, що має значення для місцевості з нестабільним підключенням до інтернету. Від Edugames у захваті не лише учні та їхні батьки, але й вчителі.

Юлія Кортишко, вчителька СЗШ І-ІІІ ступенів 16 м.Сєвєродонецьк, Луганська область: «На мою думку, використання таких ресурсів під час навчання активізує усі розумові процеси дитини, має значний виховний потенціал і є просто необхідною умовою навчання учнів початкових класів, провідною діяльністю яких продовжує бути гра»  (повністю відеоролик Ю.Кортишко за цим посиланням).

Програма Edugames вітчизняного розробника апробована у всеукраїнському педагогічному експерименті «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники» (Smart Kids). Вона має гриф МОН України та схвалена для використання у початковій школі.

Вчителі початкових класів КЗ “Лисичанська ЗОШ І-ІІІ ст. №30” Валентина Барбанягра, Тетяна Степанова, Вікторія Літвінова не просто взяли участь у проєкті “Українська об’єднує” до Дня української мови і писемності, а навіть склали вірші та майстерно їх виконали!

«Безмежна, синьоока Україно! Луганщина, наш милий рідний край!

Як нам з тобою і дітей навчити, любити землю, мову полюбити, Що увібрала в себе ця земля.

Навчати краще в грі, це кожен розуміє, Маленькі учні полюбляють їх,

Для вчителя, що працювати вміє, ЕОІР – це еврика, успіх!

«Розумники» – це ігри пречудові Які навчають мови залюбки

Такі завдання різнокольорові! Не відірватись від цієї гри!»

(Повністю відеоролик вчителів з Лисичанська тут).

Завдяки програмі київських розробників вивчати українську цікаво мають можливість діти як у прифронтовій Луганщині, так і за кордоном. Edugames від «Розумників» має попит у діаспорах та суботніх школах у всьому світі.

Ліна Максимук, директорка Школа українознавства імені Лесі Українки з міста Ноттінґем, Велика Британія: «Привіт всім! Вас вітає Школа українознавства імені Лесі Українки з міста Ноттінґем, Велика Британія. Специфіка української діаспорної школи у тому, що дітки вивчають українську мову лише раз на тиждень, у свій вихідний день.  Тому вкрай важливо, щоб це навчання було цікавим і інтерактивним. До того ж англійська система освіти с самого малечку передбачає використання дітьми різноманітних комп’ютерних технологій. І всім відомо, що цифрова компетентність, це компетентність людини ХХІ століття.

Діти нашого покоління з усіма цифровими технологіями на «ти». І ми надзвичайно зраділи декілька років тому, коли вперше почули про створення освітньої платформи «Розумники» і зрозуміли, що нам обов’язково потрібно її випробувати.

Якісна графіка та гейміфікований формат завдань роблять матеріал зрозумілим навіть для діток-білінгвів. А найбільше ми, закордонні вчителі, цінуємо гнучкість у використанні, адже завдання можна легко підібрати до будь-якої теми, використовувати як для пояснення, так і для закріплення матеріалу, вживати не лише у класі, але ще й вдома. «Розумники» значно полегшили нашу роботу під час локдаунів та дистанційного навчання», – відзначила Ліна Максимук.

«Мені подобаються «Розумники», тому що це – найцікавіші підручники!» – заявила Софійка, учениця  Школи українознавства імені Лесі Українки (Ноттінґем, Велика Британія).

Посилання на відеоролик Ліни Максимук тут.

Повністю відеоролик «Українська об’єднує» тут.

Довідка: ТОВ «Видавництво «Розумники» була заснована у 2012 році (директор Кохан О.В). Компанія пропонує широкий асортимент електронних підручників та мультимедійних ЕОІР власного виробництва.