Ліс рублять, друзки летять!

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Сватівської окружної прокуратури Луганської області до 3 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік засуджено мешканця Сватівського району за незаконну порубку дерев на території природно-заповідного фонду.

Крім того, судом у власність держави конфісковано бензопилу, яка використовувалась обвинуваченим як знаряддя вчинення кримінального правопорушення.

У ході судового розгляду встановлено, що мешканець с. Містки Сватівського району у вересні 2021 року не маючи передбаченого законом дозволу, здійснив незаконну порубку дерев породи «Дуб» в урочищі «Курилів», який відноситься до об’єкту природно-заповідного фонду як загально-зоологічний заказник місцевого значення «Містківській», чим спричинив ДП «Сватівського ЛМГ» матеріальну шкоду у сумі 4 608 гривень. 

Сватівський районний суд Луганської області, дослідивши матеріали кримінального провадження, підтримав позицію прокурора та визнав обвинуваченого винним у незаконній порубці лісу на території природно-заповідного фонду (ч. 3 ст. 246 КК України). У свою чергу чоловік розкаявся, повністю визнав свою провину та відшкодував завданий збиток.

Вирок суду може бути оскаржений впродовж 30 днів з моменту його проголошення.

О. Тарасов, прокурор у кримінальному провадженні