Місцеві «царьки» від Партії Регіонів самозахоплюють землі Новопсковщини

Після революції «гідності» та вигнання Януковича з території України минуло вже чимало часу. Однак, окремі заклятті «риги» втекли разом із «батею» у московію, а інша частина затаїлася та перефарбувалася на місцях, таким чином чекаючи свого часу.

Станіслав Чернявський, колишній полковник міліції, багаторічний член Партії регіонів, який з квітня 2006 року займав посаду голови Новопсковської райради (а до цього – голови РДА) та голови Новопсковської райорганізації «регіоналів», є фактично мафіозі районного масштабу.

За цим паном тягнеться довгий шлейф різноманітних корупційних оборудок та рейдерських захоплень власності сільгосппідприємств району.

Для початку, після захоплення влади в районній раді (головою якої він, за офіційними даними, став з перевагою в один голос!), Станіслав Степанович, схилив депутатів прийняти рішення про встановлення йому стовідсоткової надбавки за «тяжку працю», з подальшим присвоєнням собі звання «Почесний громадянин Новопсковщини».

Використовуючи власне службове становище, Чернявський приймав участь у тіньовому розподілі та використанні бюджетних коштів району, організував «розпилювання» грошей, які виділялися на лікарню.

Для прикладу, до пологового будинку був закуплений апарат УЗІ за 250 тис.грн. при фактичній вартості 80 тис.грн, лапароскопічна стійка для проведення безшовних операцій за 550 тис.грн. при реальній – від 120 до 200 тис.грн., плюс 100 тис.грн. витрачено на навчання лікарів, яке фактично не проводилося.

За участю Чернявського С.С. закрито діючий дитячий садок «Чебурашка» у Новопскові, який відвідувало близько 170 дітей, після чого проведена його реконструкція під житло. Доречі, при кошторисній вартості в 1,8 млн.грн. на це було витрачено понад 3 мільйони, а сам Чернявський займався фактичним розподілом житла серед наближених осіб.

Також, Чернявським побудовано дві дачі у селі Хворостяное на землях рекреаційного призначення, без отримання будь яких дозвільних документів. Після цього, з порушенням діючого законодавства оформлено акти на землю при сприянні голови Осинівської сільради. Однак охорону цих приватних «хатинок» здійснювали сторожі, які, чомусь отримували платню з районного бюджету.

Для своєї дружини Ірини – приватного нотаріуса – керівник райради з багаточисельними порушеннями побудував офіс під нотаріальну контору у центрі Новопскова.

Пам’ятають жителі району і криваве рейдерське захоплення районного елеватору фірмою «Дані», яку покривав Чернявський та керівництво місцевої міліції, і аферу із закупівлею комплектів музичного обладнання вартістю понад дві тисячі доларів на потреби сільських клубів (в який на той час не було ані опалення, ані електрики, а то навіть і вікон!), що потім зникло у невідомому напрямку…

Останніми махінаціями Станіслава Чернявського та його оточення зацікавилися нарешті правоохоронці. Справи щодо закупівлі лікарських засобів до Новопсковського РТМВ та за фактом незаконного виділення Осіновською сільською радою земельних ділянок для фірми сина Чернявського, а також їх подальшої приватизації, розслідувала міліція.

Однак, як стало відомо, ще у середині грудня 2014 року Станіслав Степанович «кинувся в ноги» новим керівникам Луганської ОДА та обласного управління МВС з проханням «вирішити питання» по закриттю кримінальних проваджень щодо нього та родичів. Тепер він хизується тим, що з боку обласних чиновників та міліціонерів йому було обіцяно «сприяння».

Зважаючи на те, що Новопсковщина є хліборобним районом і має у своєму складі велику кількість земель, Станіслав Чернявський вдався до нового виду діяльності як самозахоплення земель. Однак, не так сталось, як гадалось. Як стало відомо, в районі проведення антитерористичної операції Служба безпеки України спільно з прокуратурою Старобільського району задокументували факт самовільного зайняття земельних ділянок (загальна площа 55 га) за межами населеного пункту Рогівської сілької ради, контрольованим Чернявським С.С. ПСП «Відродження». Матеріали  кримінального провадження внесено до ЄРДР за ст.197-1 КК України.

Впродовж тижня працівники ПСП, виконуючи вказівку Чернявського С.С., здійснили спробу зібрати урожай зернових на самовільно захоплених ділянках, проте скоординованими діями оперативної групи СБ України, співробітників прокуратури та поліції рух сільгосптехніки був заблокований, зібрану продукцію арештовано.

Громадськість району має велику надію на те, що все ж цього разу рука правосуддя дотягнеться до пропагандиста «Руського мира», особи, котра надавала активну підтримку, в т.ч. і фінансову, кандидату на проміжних виборах до ВР України по 114 ОВО від партії «Опозиційний блок» Б.Лебедєву, місцевого «царька» Станіслава Чернявського.