Оздоровлення медицини. Ремонт хірургічного відділення Новопсковського РТМО. Сигнал SOS

20161012_1141

Громадська організація «Моя Новопсковщина» в рамках проекту «Оздоровлення медицини» за сприянням міжнародного фонду «Відродження» продовжує знайомити громадян району про новини, проблеми та таємниці місцевої лікарні.

«Ознайомлюючись » з серпня місяця з нашою давно знайомою та рідною лікарнею, бо це дійсно як перша зустріч, бо про  організацією роботи самого  поважного закладу району мало хто знає – звернули увагу на ремонт хірургічного відділення. Вже похолодало, а про закінчення ремонту та «входини» нічого не чути. Щось і не видно у районній газеті «Перемога» фото з селфі (фотографування самого себе) голови районної ради Б.Лебедєва на фоні відремонтованого приміщення, яке здійснюється за народні кошти простих жителів району.

Члени організації «Моя Новопсковщина» поцікавились у головного лікаря про ремонт та чи опалюється хірургічне відділення. І хоч ми вже досить «дістали» керівництво лікарні, але все ж час для бесіди нам виділили, і ми почули занепокоєння лікаря про стан справ з ремонту.

Слід сказати, що хірургія – одне з найважливіших напрямків медицини. У хірургічному відділенні нашої лікарні проводиться більше, ніж 300 хірургічних операцій, є кваліфікований хірург та згуртований колектив медперсоналу. Отже, операції різного ступеня складності проводяться майже щодня. І це в той час, як йдуть ремонтні роботи!

20161012_1138

Оглянути стан відділення нам дозволили. Дуже вразила бідність, убогість та непривітність частини поверху, де зараз лікують хворих. Вільні місця, навіть кухня,  зайняті старими меблями та обладнанням. Як повідомили медсестри – зараз лікується 20 чоловік, відділення розраховане на 30 ліжок. На місце вилікованого хворого одразу надходить інший. А скоро ж зима, ожеледиця… У відділенні було досить тепло. Як нам повідомив медперсонал, силами працівників лікарні було з’єднано розбиту внаслідок ремонту, систему опалення. Усі вже зачекались закінчення робіт.

20161012_1140

Головний лікар повідомив, що ремонт розпочато у червні місяці і планувалось його закінчити ще в серпні. На ремонт виділено 1,22 млн. грн., вже витрачено близько 700 тис. грн. За ці кошти проведено демонтаж, встановлено пластикові вікна та двері, в деяких кімнатах пошпакльовано стіни, покладено плитку. Але в кінці серпня ремонтні роботи припинились. Підрядник повідомив, що в нього закінчились кошти. Робити передоплату головний лікар боїться, бо вже не вірить у порядність підрядника, та й не має права, бо передоплата проводиться один раз на початку робіт. Єдиним виходом з цієї ситуації лікар бачить розірвання договору за згодою сторін  та укладення договору з однією з місцевих будівельних фірм, які вже зарекомендували себе як надійні партнери.

З пропозицією розірвання договору лікарнею направлено офіційного листа  на адресою підрядника, вказаною у реєстраційних документах, але лист повернувся з надписом «адреса не повна», пошта фірму не знайшла. Оце приїхали!  У той же час «Новою поштою» від керівництва фірми надійшла письмова пропозиція продовжити договір до листопада місяця. Як повідомив головний лікар С. Мага,  керівник фірми на телефонні дзвінки не відповідає.

Під час нашого прийому до головного лікаря зайшов громадянин Байгуш М., який назвав себе «Начальником об’єкта», представником фірми-підрядника, і повідомив, що Тімур (директор фірми Зенін Т.В.) прислав його з проханням про виділення транспорту та допомогти забрати з «Нової пошти» бойлери та унітаз. На вимогу надати підтверджуючі документи, що він офіційний представник фірми, отримано відповідь, що їх поки що нема, але скоро факсом надішлють. Щось дивне, ремонт вже мав бути зроблений, а документів про відповідальність особи ще немає!

Нас зацікавила адреса місцезнаходження підрядника – місто Київ. Назва фірми ТОВ «Лугатехбудпроект». По назві видно , що фірма луганська, зареєстрована в Києві в 2015 році, мабуть, після евакуації через воєнні дії в Луганську. Зразу виникло запитання, а чому обрали саме цю фірму, яка, можливо, ще не стала на ноги після зміни місця реєстрації, не відновила свої фонди, не набрала достатній штат кваліфікованих працівників? Хто і як приймав рішення про необхідність укладення договору з ТОВ «Лугатехбудпроект»? Зі слів лікаря, цю фірму запропонувала районна рада – власник лікарні.

На нашу вимогу нас ознайомили з листуванням РТМО з Новопсковською районною радою. Саме ця фірма фігурує у листі райради з рекомендацією заключити з нею угоду на проведення ремонтних робіт. Була утворена й районна депутатська комісія, яка здійснює «контроль за капітальними видатками Новопсковського РТМО», до повноважень якої входить також надання рекомендацій щодо виконавця робіт та вибір продавця для закупівлі обладнання! Серед членів комісії – в основному члени «Опозиційного блоку»!

Чому ж депутати – члени комісії не виконують свої функції, а саме – не здійснюють контроль, бо термін дії договору вже давно закінчився, чому немає розголосу, чому не б’ють на сполох, не шукають разом вихід із ситуації, адже немає умов для лікування жителів району? А що?! Самі рекомендували, як же тепер вчиняти  сполох, та й кому потрібен розголос?

Чи мав право головний лікар діяти самостійно та не дотримуватись якихось рекомендацій? Мабуть мав. Чи мала право районна рада надавати рекомендації про визначення підрядника для юридичної особи? Ось тут питання!

А  відповідь приблизно така. Чи потрібні люди району владі, чи потрібна така влада людям, яка любить лише себе на фото у газеті? «Оздоровлювати» треба не лише медицину, а й владу. Та влада «оздоровлюється» через вибори, через вимоги виборців до депутатів.

Отже,  знову висновок – хворіти не можна! Дорого та убого!

Бувайте здорові!

                                                                                    ГО «Моя Новопсковщина»