Самі себе перевіряли та дивувались! Лікарня – райрада, хто-кого?

Нарешті Новопсковська районна рада оприлюднила довідку щодо перевірки Новопсковського РТМО за 2013-2016 роки, на підставі якої звільняють головного лікаря після виходу його з лікарняного.

Довідку наведено нижче.

Перш, ніж Ви її прочитаєте, почитайте витяги з контракту головного лікаря з органом управління майном (Новопсковською районною радою), який складено на підставі типової форми контракту з керівником державного комунального закладу охорони здоров’я.

Питання перше – типова форма контракту затверджена для такої форми організації, як заклад, а Новопсковське РТМО – це об’єднання, до якого входять дві лікарні – Білолуцька та Новопсковська. Чи вірно визначено назву та організаційну структуру РТМО – невідомо, є питання.

В Білолуцьку є головний лікар, у Новопсковській лікарні головного лікаря нема, головний лікар РТМО очолює і лікарню і об’єднання, які не є закладами. Чи вірно це?

Відповідно до укладеного контракту, Керівник (головний лікар) зобов’язується безпосередньо і через адміністрацію державного комунального закладу охорони здоров’я (далі – заклад) здійснювати поточне управління (керівництво) закладом (яким,- не визначено), у тому числі забезпечувати належний рівень медичного обслуговування населення, ефективну діяльність закладу, раціональне використання і збереження закріпленого за закладом майна, раціональний добір кадрів, створювати умови для забезпечення належного рівня медичного обслуговування населення, а Орган управління майном (районна рада) зобов’язується створювати належні умови для матеріального забезпечення і організації праці Керівника.

По друге, головний лікар зобов’язується:

П.11) призначати на посаду та звільняти з посади своїх заступників і головного бухгалтера закладу за погодженням з Органом управління майном (районна рада);

Тут виникає питання, а як призначили Мотунова М.. – в.о. головного лікаря, заступником головного лікаря з медичної частини, якщо лише головний лікар може призначати заступників, адже це його команда, а районна рада погоджує ці кандидатури. Оскільки головний лікар на лікарняному, то й призначити заступника він не може. Окрім того, немає оприлюдненого рішення сесії районної ради, ні розпорядження голови райради про призначення Мотунова М. виконувачем обов’язки, а це компетенція Органу управління майном (п. 2. у разі відсутності Керівника Орган управління майном має право вирішувати питання щодо покладення виконання обов’язків Керівника). Чому обов’язки покладено серед місяця лютого, а не з дати лікарняного головного лікаря чи з дати звільнення заступника головного лікаря?

По третє, чому Орган управління майном, маючи усі повноваження, не вимагав звіту про діяльність керівника закладу на початку 2016 року, чому не звітував у 2015 році та інших роках? Ось як написано про це в контракті:

 1. Орган управління майном має право:

1) вимагати від Керівника подання дострокового звіту про його діяльність з управління закладом, розпорядження закріпленим за закладом майном та виконання цього контракту;

2) звільняти Керівника з посади у разі закінчення строку дії цього контракту, достроково за вимогою Керівника, а також у випадку порушення Керівником вимог законодавства та умов цього контракту;

3) здійснювати контроль за діяльністю закладу, ефективністю використання бюджетних коштів і збереженням закріпленого за закладом майна.

 1. Орган управління майном здійснює контроль за виконанням Керівником своїх обов’язків, зазначених у пункті 6 цього контракту.

 

По четверте, в довідці приведені приклади порушення законодавства чи неефективне використання трудових ресурсів, маючи повноваження затверджувати штатний розпис:

 1. Орган управління майном:

1) затверджує кошторис, план асигнувань загального фонду бюджету, структуру та штатний розпис закладу;

2) погоджує призначення на посаду та звільнення з посади заступників Керівника, головного бухгалтера закладу за поданням Керівника.

Зверніть увагу, як викладено матеріал про ремонт і ремонтну фірму. Складається враження, що районна рада її оправдовує і підтримує, а ремонт вона не закінчила і має недоліки у роботі. В цій же довідці і пишеться, що виконані роботи профінансовані, а є не доопрацювання з боку фірми, зокрема будівельники «замусорили» каналізацію, а це три поверхи. А те що районна рада вважає, що ремонт не закінчено через порушення термінів фінансування з боку лікарні, то чому не втрутилась раніше, адже проблеми почалися ще на початку осені, навіщо обирали фірму, яка не має своїх коштів, щоб робити певні роботи, адже передоплату було здійснено вчасно? Тобто фірма працювала за принципом – дають гроші наперед – працюю, нема – не працюю. А у лікаря проблеми були не з відсутністю фінансування, бо коштів виділено достатньо, а проблеми з якістю роботи та довірою до фірми. Складається враження, що райрада дочекалася, коли кошти максимально потраплять до будівельної фірми, а потім почалися претензії до лікаря за три роки.

Зверніть увагу також про діяльність медичної ради, бо там така нісенітниця, що свідчить і про рівень влади, і про депутата Чугая Е. – керівника Кам’янської сільської амбулаторії, за деякими чутками – головного претендента на посаду головного лікаря, отже тут є конфлікт інтересів. Депутат Чугай Е. написав на райраду якусь заяву про порушення лікарської таємниці Магою С. через запрошення на засідання ради представника громадської організації, де розглядався акт перевірки фонду соціального страхування. Бажання бути присутнім на засіданні медичної ради було визвано тим, що по району ходили слухи, що один з лікарів видав фальшивий лікарняний, а заступник головного лікаря, який є дружиною цього лікаря та одночасно головою ЛКК, затвердила цей лікарняний. Але це питання не озвучувалось на раді. І взагалі питання розгляду акту перевірки більш було схоже на розширену апаратну нараду, бо прийняли банальне рішення – краще вивчити інструкцію про складання лікарняних. Є ще питання, чи входить Акт перевірки у перелік конфіденційної інформації чи інформації з обмеженим доступом? А з картками хворих працювали спеціалісти фонду, чи мали вони право з ними працювати? Де потім той акт, мабуть у бухгалтерії, бо треба сплачувати переплати – отже бухгалтери з ним працювали!Яка ж тут таємниця? Але все вирішилось просто. Головний лікар сказав, що давайте не будемо зачитувати прізвище. І усе вирішилось, хоч таємниць ніяких і не було, адже вказування прізвища ще нічого не говорить про конкретну особу. Але депутат Чугай Е. цього вже не чув, бо він покинув раду і побіг чимдуж до районної ради писати наклеп.

Якщо говорити про медичну раду, то краще б районна рада звернула увагу, чи радились лікарі з приводу проблем громадян, чи розглядались випадки смерті, хто винен при цьому, як удосконалити охорону здоров’я в районі для зменшення захворюваності та смертності.

Ще питання, а чому перевірка була лише в Новопсковській лікарні, а Білолуцьку не перевірили, адже там теж деякі лікарі працюють за гроші і не укладають договори оренди, а значить неефективно використовується комунальне майно і є втрачена вигода? А Магу замінюють на лікаря з Білолуцька. Отже у нас «вибіркове» правосуддя!?

Що стосується акредитації та ліцензії. А як районна рада ці роки проводила фінансування РТМО? Виходить що вона сама фінансувала установу, яка не мала права виконувати свої функції. Так хто повинен повертати кошти? А як же преміювали лікаря, значить він працював добре, а тепер з’ясувалось, що погано? А хто, згідно посадової інструкції у раді, контролює сферу охорони здоров’я? Хто в раді понесе відповідальність за порушення, а там рада теж гарно усіх преміює! Так, нашій поліції є над чим попрацювати.

Питань багато. На жаль, у довідці відсутня інформація про стан задоволеності послугами лікарні, про стан здоров’я населення району, про рівень медичного обслуговування. За людей, як завжди, забули!

Хтось не може розібратись, кого ж підтримує наша організація у цьому протистоянні. А організація не підтримує нікого, нам важлива справедливість! Знаходження і покарання винного, висновки усім нам та отримання права на краще обслуговування.

Такі ж перевірки та заслуховування звітів необхідно провести по всім комунальним закладам району, адже якщо тут райрада погано управляла майном, то яка гарантія, що вона десь краще це робила. За отриманою інформацією НРКП «Редакція газети «Перемога» в цьому році отримала прибуток 20 тисяч грн.  проти 26 тисяч грн. в минулому році!

 

ГО «Моя Новопсковщина»

Довідка

про перевірку Новопсковського РТМО

 

смт. Новопсков                                                                                                                                                                                                                                                           19.01.2017 р.

 

Комісією з перевірки Новопсковського районного територіального медичного об’єднання, створеною відповідно до розпорядження голови Новопсковської районної ради від 21.11.2016 року №136 (далі – Комісія), у складі:

Літвінової О. П., голови комісії, заступника голови районної ради;

Чугая Е. Л., заступника голови комісії, голови постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту;

та членів комісії:

Кропивцева Ю. С.- голови постійної комісії районної ради з питань економічного і соціального розвитку, бюджету та фінансів;

Соловйова В. Б.- голови постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та місцевого самоврядування;

Нестеренка А. В.- члена постійної комісії районної ради з питань економічного і соціального розвитку, бюджету та фінансів;

Старцева М. С.- члена постійної комісії районної ради з питань комунальної власності та використання природних ресурсів;

Чертової О. М.- керуючого справами виконавчого апарату районної ради;

Денисенко О. С.- начальника відділу з питань комунальної власності і будівництва виконавчого апарату районної ради;

Солоніни В. І.- начальника відділу юридичного і кадрового забезпечення виконавчого апарату районної ради;

Птушко О. М.- начальника фінансово-господарського відділу, головного бухгалтера виконавчого апарату районної ради;

Літвінової С. М.- головного спеціаліста відділу з питань бюджету, планування, інвестиційної політики та організаційної роботи виконавчого апарату районної ради;

Заволодько Р. О.- головного спеціаліста відділу юридичного і кадрового забезпечення виконавчого апарату районної ради;

Великохатського Д. Л.- начальника Новопсковського районного бюро технічної інвентаризації (за згодою);

Шпака Я. М.- страхового експерта з охорони праці відділу профілактики виробничого травматизму відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Старобільському районі Луганської області (за згодою);

Потапенко Н. П.- головного спеціаліста бюджетного відділу управління фінансів Новопсковської РДА (за згодою)
була проведена перевірка Новопсковського РТМО. Перевірка проводилася з відома головного лікаря Новопсковського РТМО Маги С.С.

Комісія здійснила перевірку виконання головним лікарем Новопсковського РТМО функціональних обов’язків, ведення фінансово-господарської діяльності, збереження та ефективності використання майна в Новопсковському РТМО за період з грудня 2013 року по грудень 2016 року, а на підставі розпорядження голови районної ради від 16.01.2017 №3 – період перевірки продовжено по лютий 2017 року.

В ході проведення перевірки було встановлене наступне:

Новопсковське районне територіальне медичне об’єднання діє відповідно до Статуту, затвердженого розпорядженням голови районної ради від 20.12.2016 року №151, є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району, власником якого є Новопсковська районна рада.

Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи, а саме: Статут в новій редакції, зареєстрований 29.12.2016 за №13701050013000027 державним реєстратором Новопсковської селищної ради Новопсковського району Луганської області Півоваровою В. В. (інші зміни).

Відповідно до п.1.7. Розділу І Статуту, у своїй діяльності РТМО підпорядковується Новопсковській районній раді, Новопсковській районній державній адміністрації, Департаменту охорони здоров’я Луганської обласної державної адміністрації.

Згідно з п.3.1. Розділу ІІІ Статуту управління РТМО здійснюється у відповідності з діючим законодавством його власником – Новопсковською районною радою. Безпосереднє керівництво РТМО здійснює головний лікар, який здійснює керівництво РТМО, призначається на та звільняється з посади власником – Новопсковською районною радою на контрактній основі, безпосередньо підпорядковується власнику та несе персональну відповідальність за виконання покладених на РТМО завдань і здійснення ним своїх функцій (п. 3.2. Статуту РТМО).

Комісією встановлено, що згідно з п. 1.2 Розділу 1 «Загальні положення» Статуту Новопсковське РТМО має гербову печатку, кутовий штамп і бланки з повним найменуванням. Проте в Новопсковському РТМО, крім гербової печатки, використовується також печатка для скріплення підписів на фінансових документах, які подаються до Державної казначейської служби України, використання якої не передбачено ні Статутом Новопсковського РТМО, ні окремим наказом по установі.

Відповідно до п. 4 Розділу 3 «Печатки» Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 № 1000/5, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 червня 2015 року за № 736/27181 (далі – Правила), в інструкції з діловодства установи визначаються види і кількість печаток, штампів, що застосовуються, перелік документів, підписи на яких відповідно до законодавства необхідно скріплювати печаткою установи, та порядок застосування печаток. Проте Інструкцією з діловодства в Новопсковському РТМО, затвердженою наказом головного лікаря Новопсковського РТМО від 27.08.2007 № 82 (додаток 1 на 5 арк.), види і кількість печаток, штампів, які використовуються в Новопсковському РТМО, перелік документів, підписи на яких відповідно до законодавства необхідно скріплювати печаткою, а також порядок їх використання не визначено.

Порядок використання, місце зберігання печатки Новопсковського РТМО і посадові особи, відповідальні за її зберігання, а також перелік посадових осіб, підписи яких скріплюються печаткою Новопсковського РТМО відповідним наказом головного лікаря Новопсковського РТМО не затверджені, чим порушено вимоги п. 5 Розділу 3 «Печатки» Правил. Журнал обліку печаток та штампів, що застосовуються в Новопсковському РТМО, відсутній, чим порушено вимоги п. 9 Розділу 3 «Печатки» Правил.

Перевірки наявності печаток і штампів у строки (щорічно), визначені п. 11 Розділу 3 «Печатки» Правил комісією Новопсковського РТМО не здійснювалися.

Враховуючи вищевикладене, головним лікарем Новопсковського РТМО порушено вимоги п. 1.2 Розділу 1 «Загальні положення» Статуту, Розділу 3 «Печатки» Правил щодо використання і обліку печаток, штампів, які застосовуються в Новопсковському РТМО, а також не виконується пп.1 п.5 Розділу ІІ Контракту щодо організації роботи закладу.

Правила внутрішнього трудового розпорядку (далі – ПВТР) Новопсковського РТМО затверджені наказом головного лікаря Новопсковського РТМО від 31.10.2016р. №478 та узгоджені з профспілковим комітетом Новопсковського РТМО.

Згідно з п. 5.1. Розділу V ПВТР «РОБОЧИЙ ЧАС ТА ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ» визначено, що Новопсковське РТМО є лікувально-профілактичною установою з цілодобовою роботою всіх відділень стаціонару і однозмінною роботою медичного персоналу поліклініки з 8:00.

Для працівників адміністративно-господарської частини встановлена робоча зміна тривалістю 7 годин з понеділка по п’ятницю, субота – 5 годин при 40-годинному шестиденному робочому тижні з одним вихідним днем з 8:00, згідно з графіком роботи (п.5.3 ПВТР).

Вищеназваний початок робочого часу ПВТР суперечить визначеному у п.4.1. Розділу IV «Організація роботи РТМО» Статуту РТМО:

 

п.4.1. Статуту Розділ V ПВТР
прийом амбулаторних хворих проводиться спеціалістами в поліклініці з 07:30 до 14:30 щоденно початок роботи в Новопсковському РТМО з 08:00

Отже, головним лікарем РТМО порушується порядок роботи РТМО, передбачений п.4.1. Статуту РТМО та видано наказ від 31.10.2016 року №478, який суперечить Статуту закладу.

Колективний договір між адміністрацією Новопсковського РТМО та Новопсковською організацією профспілки працівників охорони здоров’я укладений на 2014-2016 роки, зареєстрований в управлінні соціального захисту населення Новопсковської районної державної адміністрації Луганської області від 31.12.2013 року №69.

В колективному договорі відображені питання: виробничої діяльності і підвищення ефективності праці; забезпечення зайнятості працівників; оплати праці; режиму праці і відпочинку; охорони праці і соціального захисту працівників; соціальні пільги і гарантії, соціальне страхування, забезпечення житлово-побутового, культурного обслуговування і організація відпочинку; гарантії діяльності профспілки в лікувально-профілактичних закладах.

При прийомі на роботу працівники ознайомлюються з умовами колективного договору та ПВТР, що підтверджується наявністю Журналу ознайомлення працівників Новопсковського РТМО з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором.

 

Стосовно дії документів дозвільного характеру на здійснення господарської діяльності Новопсковським РТМО Комісією встановлено наступне:

Міністерством охорони здоров’я України видано Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанню Ліцензію №1009 від 29 вересня 2016 року на медичну практику (додаток 2).

Попередня Ліцензія видана Міністерством охорони здоров’я України 22 лютого 2010 року серія АВ №526104 Новопсковському РТМО на заняття медичною практикою (додаток 3) зі строком дії з 17.12.2009 р. по 17.12.2014 року.

Тобто, з 18.12.2014 року по 28.09.2016 року включно Новопсковське РТМО здійснювало господарську діяльність з медичної практики без відповідної Ліцензії.

Пунктом 2.3. Розділу ІІ Статуту Новопсковського РТМО передбачено, що основними завданнями РТМО є забезпечення медичного обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних працівників РТМО.

Відповідно до ст.17 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» провадження господарської діяльності у сфері охорони здоров’я, яка відповідно до закону підлягає ліцензуванню, дозволяється лише за наявності ліцензії.

Пунктом 15 ч.1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» також передбачено, що здійснення медичної практики підлягає ліцензуванню. Згідно ч.1 ст. 20 цього ж Закону за провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, без ліцензії чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування посадові особи суб’єктів господарювання несуть адміністративну відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Таким чином з 18.12.2014 року по 28.09.2016 року Новопсковське РТМО незаконно здійснювало свою господарську діяльність з медичної практики без відповідної Ліцензії, що свідчить про відсутність у Новопсковського РТМО права на ведення медичної практики та про порушення ст.17 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та п. 15 ч.1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Відповідно до пп.3 п.20 Розділу IV Контракту, укладеного з головним лікарем Новопсковського РТМО від 29.04.2015р. керівник несе відповідальність за невиконання статутних завдань закладу і умов цього контракту з вини керівника. Головним лікарем порушено п. 2.3. Розділу ІІ Статуту Новопсковського РТМО щодо забезпечення медичного обслуговування на основі відповідної ліцензії, ст.17 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та п. 15 ч.1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» в частині провадження медичної практики Новопсковським РТМО без відповідної ліцензії.

Державною службою України з контролю за наркотиками Новопсковському РТМО видано 26 жовтня 2012 року Ліцензію серії АЕ №179559 на придбання, зберігання. перевезення, знищення, використання наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів (додаток 4) строком дії з 20.09.2012р. по 20.09.2017 року.

Південно-східною державною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки Державного комітету ядерного регулювання України Новопсковському РТМО видано 15 липня 2011 року Ліцензію серії АА №000820 за номером ОВ 050347 (додаток 5) на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання строком дії з 15.07.2011р. по 15.07.2014 року. Відповідно до наданої Новопсковським РТМО копії листа Південно-східної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Державного комітету ядерного регулювання України від 26.09.2016 №34-01-20/376 (додаток 6), строк дії цієї ліцензії продовжений на період проведення антитерористичної операції та на шість місяців з дня її завершення.

Державним підприємством «Луганський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» Новопсковському РТМО видане Свідоцтво про атестацію від 28.05.2015р. №РЬ025/2015 (додаток 7), яким засвідчено, що клініко-діагностична лабораторія Новопсковського РТМО відповідає критеріям атестації та атестована на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду згідно заявленої галузі атестації. Строк дії даного Свідоцтва з 28.05.2015 року до 28.05.2018 року.

Акредитаційний сертифікат серія МЗ-ЛуОЗ-03 №2013 виданий Акредитаціною комісією Департаменту охорони здоров’я Луганської обласної державної адміністрації згідно рішення про акредитацію закладу від 21.10.2013р №695, реєстраційний №003 (додаток 8). Термін дії сертифікату з 21.10.2013р. по 21.10.2016 року. Заступником головного лікаря Новопсковського РТМО Соловйовим І. В. надані з цього приводу повідомлення до Комісії, що 12.10.2016 року до Акредитаційної комісії Департаменту охорони здоров’я Луганської обласної державної адміністрації Новопсковським РТМО надано пакет документів для отримання акредитації (додаток 9, 10). Термін акредитації з 28.11.2016 р. по 02.12.2016 р., але станом на момент перевірки акредитація закладу не проведена.

Частиною п’ятою статті 16 Закону України «Про основи законодавства України про охорону здоров’я» визначено, що заклади охорони здоров’я підлягають акредитації у випадках та порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 2 Порядку акредитації закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.1997р. №765 (далі – Порядок), акредитації підлягають всі заклади охорони здоров’я незалежно від форми власності. Акредитації проводяться кожні три роки.

Відповідно до п.6 Порядку для проходження акредитації, заклад подає заяву про проведення акредитації та документи згідно з переліком обов’язкових документів, що додаються до заяви про проведення акредитації. Відповідна головна акредитаційна або акредитаційна комісія у двомісячний строк з дня подання закладом заяви про проведення акредитації здійснює розгляд поданих закладом документів на предмет їх відповідності переліку, визначеному цим Порядком, та формує експертні групи для проведення оцінки відповідності закладу стандартам акредитації.

На підставі розгляду поданих закладом документів, експертних висновків відповідна головна акредитаційна або акредитаційна комісія у місячний строк приймає рішення або про акредитацію закладу та присвоєння закладу певної акредитаційної категорії (друга, перша, вища), або про відмову в акредитації, або про необхідність проведення у місячний строк повторної експертної оцінки. Відповідна головна акредитаційна або акредитаційна комісія протягом 10 робочих днів інформує заклад про прийняте рішення. (п.8 Порядку).

Отже, для здійснення акредитації закладу необхідний певний проміжок часу, який складає до 3-х місяців. Враховуючи такі обставини Новопсковське РТМО повинне було підготувати та подати документи для проведення акредитації закладу не пізніше ніж за 3 місяці до закінчення дії Акредитаційного сертифікату серії МЗ-ЛУОЗ-03 №2013, тобто в строк до 21.07.2016 року.

Акредитація закладу охорони здоров’я (далі – акредитація) – це офіційне визнання наявності у закладі охорони здоров’я умов для якісного, своєчасного, певного рівня медичного обслуговування населення, дотримання ним стандартів у сфері охорони здоров’я, відповідності медичних (фармацевтичних) працівників єдиним кваліфікаційним вимогам (п.1 Порядку).

В період з 22.10.2016р. на дату перевірки Новопсковське РТМО працює без відповідного сертифіката акредитації. Така ситуація свідчить про порушення ч.5 ст. 16 Закону України «Про основи законодавства України про охорону здоров’я» та невиконання головним лікарем Новопсковського РТМО пп.1 п.5 Розділу ІІ Контракту.

 

Комісією проведена перевірка стану роботи зі зверненнями громадян в Новопсковському РТМО.

В РТМО по зверненням громадян заведені:

– Журнал реєстрації довідок (на особистому прийомі) від 24.05.2016р.;

– Журнал реєстрації вхідної документації (звернення, пропозиції, заяви, скарги) від 02.01.2015р.

Дані журнали прошиті, пронумеровані, скріплені печаткою РТМО та підписані відповідальною особою.

Всього за 9 місяців 2016 року до Новопсковського РТМО надійшло 507 письмових звернень.

Основна частина звернень стосувалась отримання медичних довідок – 381 звернення, 20 звернень від пільгових категорій громадян стосовно зубопротезування, які повністю задоволені.

Розглянуті 2 скарги на неправильні дії медичних працівників, одна з них направлена за належністю до КЗ «Новопсковський ЦПМСД». Інша скарга стосувалась ненадання медичної допомоги лікарем стоматологом Муравйовим О.П. мешканцю села Писарівки Новопсковського району. Дана скарга була розглянута по суті, від Муравйова О.П. відібрані пояснення та видано наказ по РТМО «Про надання хірургічної стоматологічної допомоги» від 25.01.2016р. з яким ознайомлені під розпис всі лікарі стоматологи РТМО.

В 2016 році на «Урядову гарячу лінію» надійшла 1 скарга стосовно ненадання медичної допомоги, за якою в РТМО було проведене службове розслідування, факти, зазначені у скарзі, не підтвердилися.

В 2015 році на «Урядову гарячу лінію» надійшло анонімне звернення від особи, яка представилась працівником ЦРЛ Новопсковського РТМО, суть звернення стосувалась того, що адміністрація РТМО примушує працівників йти у безоплатні відпустки. Таке ж звернення надходило до Новопсковської райдержадміністрації. Головним лікарем РТМО була надана відповідь від 10.04.2015р., що у кошторисі Новопсковського РТМО на 2015 рік існує дефіцит коштів на виплату заробітної плати в розмірі 3 779 202 грн. З цього приводу в лютому 2015 року були проведені збори представників колективу РТМО, на яких з метою збереження цілісності системи охорони здоров’я району, недопущення скорочення штатної чисельності працівників було запропоновано, як один із варіантів, надання відпусток без збереження заробітної плати за заявами працівників для покриття дефіциту заробітної плати на грудень 2015 року. Дана пропозиція була підтримана учасниками зборів.

Новопсковською РДА періодично проводяться перевірки стану роботи зі зверненнями громадян в РТМО.

Порушень щодо ведення роботи зі зверненнями громадян не виявлено.

 

В ході перевірки відділу кадрів Новопсковського РТМО було встановлено наступне:

Відповідно до інформації про укомплектованість кадрами Новопсковського РТМО станом на 12.12.2016 (лист за вих. №2931 від 12.12.2016 (додаток 11 на 5 арк.) передбачено всього штатних одиниць 401, фактично зайнято 370 посад.

Так, по Новопсковській ЦРЛ:

– в адміністративно-управлінському персоналі передбачено 11 посад, зайнято 10,75;

– в поліклінічному відділенні передбачено74,5 посад, зайнято 67,5;

– в терапевтичному відділенні передбачено 14,75 посад, зайнято 14,75;

– у приймальному відділенні передбачено 11,5 посад, зайнято 9,75;

– в анестезіологічній групі передбачено 10 посад, зайнято 7,25;

– в акушерсько-гінекологічному відділенні передбачено 43 посади, зайнято 42;

– в хірургічному відділенні передбачено 33,5 посад, зайнято 30;

– у дитячому відділенні передбачено 15,5 посад, зайнято 15,25;

– в інфекційному відділенні передбачено 13,75 посад, зайнято 13,75;

– в неврологічному відділенні передбачено 12,5 посад, зайнято 12,5;

– у патологоанатомічному відділенні передбачено 2,75 посад, зайнято 2,5;

– у відділенні трансфузіології передбачено 6 посад, зайнято 5,75;

– у фізіотерапевтичному кабінеті передбачено 8 посад, зайнято 8;

– у рентгенкабінеті передбачено 8,5 посад, зайнято 8,5;

– у клініко-діагностичній лабораторії передбачено 18,5 посад, зайнято 18;

– в інформаційно-аналітичному відділі передбачено 4,5 посади, зайнято 4;

– у централізованій автоклав ній та стерилізаційній передбачено 3 посади, зайнято 3;

– в бухгалтерській службі передбачено 7 посад, зайнято 6;

– у господарсько-обслуговуючому персоналі передбачено 36,75 посад, зайнято 36,25;

– в планово-економічному відділі передбачено 2 посади, зайнято 2 посади;

– спецфонд передбачає 6 посад, зайнято 3.

По Білолуцькій РЛ:

 • в адміністративно-управлінському апараті передбачено 2,5 посади, зайнято 2,5;
 • в поліклінічному відділенні передбачено 21,75 посади, зайнято 16,25;
 • у фізіотерапевтичному кабінеті передбачено 1,5 посади, зайнято 1,5;
 • в терапевтичному відділенні передбачено 11,5 посади, зайнято 11,5;
 • в клініко-діагностичній лабораторії передбачено 3,25 посади, зайнято 2,75;
 • в рентгенкабінеті передбачено 2,5 посади, зайнято 2;
 • в господарсько-обслуговуючому персоналі передбачено 13 посад, зайнято 12;
 • спецфонд передбачає 2 посади, зайнято 1.

Трудові книжки зберігаються в сейфі, в алфавітному порядку. З записами в трудових книжках працівники ознайомлені, про що свідчить відповідний запис в Книзі ознайомлення з записами в трудових книжках. Ведеться Книга обліку руху трудових книжок, вона прошита, прошнурована, скріплена підписом начальника відділу та печаткою закладу.

Накази головного лікаря про надання відпусток і накази головного лікаря з особового складу про прийняття, звільнення, переведення працівників, накази про сумісництва, розширену зону, замісництва, виконання обов’язків ведуться окремо.

В ході перевірки встановлено, що посилання на будь-які нормативно-правові акти в наказах відсутні, крім того, накази не завірені печаткою РТМО. Журнали реєстрації цих наказів не ведуться. В більшості наказів відсутні підписи працівників про їх ознайомлення з наказами. Як правило на одному аркушу надруковано декілька наказів (найчастіше три), але підпис головного лікаря ставиться не на кожному з цих наказів, а лише на одному, в кінці аркушу, тобто два накази залишаються взагалі без підпису керівника РТМО. Заяви працівників Новопсковського РТМО, які є підставою для їх видачі, зберігаються окремо. На заявах є відповідні резолюції головного лікаря, погодження начальника відділу кадрів, головного бухгалтера, завідувача відділенням.

Листом від 07.12.2016р. № 2885 (додаток 12) головний лікар Новопсковського РТМО Мага С.С. повідомив Новопсковську районну раду про те, що він з 07.12.2016 року перебуває на лікарняному листі. З 07.12.2016р. на період тимчасової непрацездатності Маги С.С. виконання обов’язків головного лікаря покладено на заступника головного лікаря Новопсковського РТМО з медичної частини Соловйова І.В. про що виданий відповідний наказ від 08.12.2016р. №522-к §1 (додаток 13). Підписантом даного наказу зазначений головний лікар РТМО Мага С.С., але фактично його підписав Соловйов І.В. Та незважаючи на те, що Соловйов І.В. є виконуючим обов’язки головного лікаря РТМО, він відбуває в часткову щорічну відпустку з 26.12.2016р. по 30.12.2016 року, попередньо не погодивши її з власником – районною радою. При цьому, в наказі від 08.12.2016 року №714-к (додаток 14) про надання частини щорічної відпустки Соловйову І.В. підписантом зазначений головний лікар РТМО Мага С.С., але фактично його знову підписав Соловйов І.В.

Листом за вих. №3019 від 23.12.2016р. адміністрація Новопсковського РТМО проінформувала районну раду, що на час відпустки Соловйова І.В. обов’язки головного лікаря РТМО виконує заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності Нестеренко Н.В. (додаток 15), про що виданий наказ №536-к від 23.12.2016р. (додаток 16), який підписаний в.о. головного лікаря РТМО Соловйовим І.В.

Листом, за підписом в.о. головного лікаря Новопсковського РТМО Нестеренко Н.В. від 30.12.2016 №3070 (додаток 17) районну раду було проінформовано, що наказом по Новопсковському РТМО від 30.12.2016р. № 541-к (додаток 18) виконуючим обов’язки головного лікаря Новопсковського РТМО на час відсутності Маги С.С. призначено заступника головного лікаря Новопсковського РТМО Соловйова І.В. з 31.12.2016 року. Даний наказ підписаний в.о. головного лікаря Новопсковського РТМО Нестеренко Н.В.

Відповідно до пп. 12 п. 5 розділу ІІ «Права та обов’язки сторін» Контракту з головним лікарем Новопсковського районного територіального медичного об’єднання від 29.04.2015 керівник закладу зобов’язується подавати на затвердження Органові управління майном штатний розпис закладу. Протягом 2016 року штатний розпис Новопсковського РТМО було затверджено головою районної ради станом на 01.01.2016 (додаток 19 на 9 арк.) та станом на 01.05.2016 (додаток 20 на 9 арк.). Проте протягом року неодноразово наказами головного лікаря Новопсковського РТМО вносилися зміни до штатного розпису (накази від 04.01.2016 № 1-к §1, від 01.02.2016 № 105-к, від 16.05.2016 № 219-к, від 08.06.2016 № 249-к, від 09.08.2016 № 338-к, від 01.09.2016 № 378-к, від 31.10.2016 № 478-к, від 30.11.2016 № 507-к (додаток 21 на 9 арк.). Зазначені зміни з районною радою жодним чином не погоджувалися і не подавалися на затвердження, що свідчить про систематичне порушення головним лікарем Новопсковського РТМО пп. 12 п. 5 розділу ІІ Контракту.

Встановлено, що за сумісництвом на 0,25 ставки на посаді молодшої медичної сестри (санітарки-прибиральниці) поліклінічного відділення Новопсковської ЦРЛ працювала громадянка С., проте фактично, за словами працівника, вона виконувала роботу у відділі кадрів на 0,25 ставки. При цьому відповідно до штатного розпису Новопсковського РТМО в адміністративно-управлінському персоналі Новопсковської ЦРЛ Новопсковського РТМО було передбачено лише посаду начальника відділу кадрів, інспектор з кадрів відсутній. 30.11.2016 під час проведення перевірки Комісією наказом головного лікаря Новопсковського РТМО від 30.11.2016 № 507-к внесено зміни до штатного розпису Новопсковського РТМО, відповідно до яких відбулася заміна штатних одиниць: виведено зі штатного розпису 0,25 ставки інженера Новопсковської ЦРЛ, а введено 0,25 ставки інспектора з кадрів Новопсковської ЦРЛ. Наказом головного лікаря Новопсковського РТМО від 30.11.2016 № 509-к (додаток 22) громадянку С. було переведено на 0,25 ставки інспектора відділу кадрів.

Встановлено, що з 20.10.2015 громадянку К. було прийнято на 0,5 ставки на посаду молодшої медичної сестри (санітарки-прибиральниці) поліклінічного відділення Новопсковської ЦРЛ, проте фактично вона не виконувала свої обов’язки за цією посадою. Враховуючи запитання членів комісії щодо посадових обов’язків громадянки К. її в терміновому порядку 30.11.2016 згідно з наказом головного лікаря Новопсковського РТМО від 30.11.2016 № 508-к (додаток 22) було переведено з 0,5 ставки молодшої медичної сестри (санітарки-прибиральниці) поліклінічного відділення Новопсковської ЦРЛ на 0,5 ставки реєстратором медичним поліклінічного відділення Новопсковської ЦРЛ. Завдання та обов’язки медичного реєстратора поліклінічного відділення Новопсковської ЦРЛ Новопсковського РТМО, визначені посадовою інструкцією (додаток 23 на 2 арк.), не відповідають завданням та обов’язкам реєстратора медичного, визначеним «Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78. Охорона здоров’я», затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.03.2002 № 117, який погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.

Графіки відпусток працівників Новопсковського РТМО складаються та затверджуються окремо по кожному відділенню, працівники ознайомлені з цими графіками, що підтверджується наявністю особистого підпису у відповідній графі. Зміни до графіків відпусток не вносилися. Вибірково перевірено перебування працівників Новопсковського РТМО у щорічних відпустках. Так, працівники адміністративно-управлінського персоналу Новопсковської ЦРЛ Новопсковського РТМО, неврологічного відділення Новопсковської ЦРЛ Новопсковського РТМО, дитячого відділення Новопсковської ЦРЛ Новопсковського РТМО надавалися згідно з затвердженими графіками.

Відповідно до ст. 79 Кодексу законів про працю України, ст. 10 Закону України «Про відпустки» конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну. Проте в Новопсковському РТМО таке попередження не здійснюється. Крім того, відповідно до ст. 10 Закону України «Про відпустки» власник або уповноважений ним орган зобов’язаний вести облік відпусток, що надаються працівникам. Однак в Новопсковському РТМО такий облік ведеться не у відповідному журналі, а здійснюється лише шляхом відповідних відміток в особових картках працівників.

Картки працівників зберігаються окремо від особових справ працівників в алфавітному порядку. В деяких особових справах працівників відсутній опис документів, що містяться у справі. Особові справи звільнених працівників зберігаються окремо від особових справ працюючих.

Відповідно до штатного розпису Новопсковського РТМО в структурі Новопсковського РТМО передбачено три посади заступників головного лікаря: з медичної частини, з експертизи тимчасової непрацездатності, з економічних питань. Їх посадові інструкції (додаток 24 на 8 арк.), затверджені наказом головного лікаря Новопсковського РТМО від 31.10.2016 № 478-к, не передбачають їх призначення та звільнення з посади за погодженням з Органом управління майном, що суперечить вимогам пп. 11 п. 5 Розділу ІІ «Права та обов’язки сторін» контракту з головним лікарем Новопсковського районного територіального медичного об’єднання від 29.04.2015.

Крім того, згідно з пп. 14 п. 5 Розділу ІІ «Права та обов’язки сторін» контракту з головним лікарем Новопсковського районного територіального медичного об’єднання від 29.04.2015, керівник закладу зобов’язується затверджувати за погодженням з Органом управління майном розподіл обов’язків між своїми заступниками. Проте з районною радою зазначений розподіл обов’язків не погоджувався, чим порушується пп. 11 п. 5 Розділу ІІ Контракту.

Відповідно до штатного розпису Новопсковського РТМО в структурі Новопсковського РТМО передбачено 3 штатних посади лікаря з ультразвукової діагностики по 0,25 ставки, з них:

в рентгенкабінеті (працює за сумісництвом лікар-рентгенолог Онищенко Володимир Іванович), в поліклінічному відділені (працює лікар Мага Володимир Іванович), а також одна вакансія за рахунок спецфонду. В акушерсько-гінекологічному відділенні посада лікаря з ультразвукової діагностики відсутня, незважаючи на наявність відповідного обладнання, а також проходження навчання Нестеренком Олексієм Сергійовичем у 2008 році та у 2014 році атестації в атестаційній комісії при Департаменті охорони здоров’я Луганської обласної державної адміністрації і присвоєння йому другої кваліфікаційної категорії зі спеціальності «Ультразвукова діагностика» (додаток 25).

Зазначений факт свідчить про неефективне використання за призначенням основних засобів та нераціональне використання бюджетних коштів головним лікарем Новопсковського РТМО в частині здійснення витрат на навчання, придбання медичного обладнання з ультразвукової діагностики, а також про необхідність введення посади лікаря з ультразвукової діагностики акушерсько-гінекологічного відділення та бездіяльність головного лікаря у вирішенні даного питання. Це свідчить про порушення головним лікарем Новопсковського РТМО пп. 5, 7 п.5 Розділу ІІ Контракту.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про відпустки» заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку, таким чином, наказ про надання відпустки має бути видано не пізніш, як за три дні до початку цієї відпустки, щоб бухгалтерія мала змогу нарахувати заробітну плату працівнику за час відпустки у строки, визначені законодавством. Проте неодноразово в Новопсковському РТМО цієї вимоги не дотримуються. Так, відповідно до наказу головного лікаря від 06.07.2015 № 1366-к молодшій медичній сестрі інфекційного відділення громадянці Р. надано щорічну відпустку з 08.07.2015, тобто за два дні до початку відпустки. Згідно з наказом головного лікаря від 13.07.2015 № 1387-к сестрі медичній стаціонару терапевтичного відділення Новопсковської ЦРЛ громадянці Ц. надано залишок щорічної відпустки з 14.07.2015, тобто за 1 день до початку відпустки. Відповідно до наказу головного лікаря від 13.07.2015 № 1388-к молодшій медичній сестрі (санітарці-прибиральниці) поліклінічного відділення Новопсковської ЦРЛ громадянці К. надано залишок щорічної відпустки з 13.07.2015, тобто в день видання наказу вже почалася відпустка. Згідно з наказом головного лікаря від 07.07.2015 № 1377-к електромонтеру господарсько-обслуговуючого персоналу Новопсковської ЦРЛ надано щорічну відпустку з 07.07.2015, тобто також в день видання наказу. Видання таких наказів (додаток 26 на 3 арк.) головним лікарем унеможливлює виплату заробітної плати працівникам за час відпустки у строки, визначені ст. 21 Закону України «Про відпустки».

Згідно зі ст. 26 Закону України «Про відпустки» за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік. Проте деякі працівники Новопсковського РТМО перебували у відпустках без збереження заробітної плати протягом більшого періоду. Так, протягом 2015 року працівник А. перебувала у відпустці без збереження заробітної плати загальною тривалістю 21 день; працівник В. протягом 2015 року перебувала у відпустках без збереження заробітної плати загальною тривалістю 19 днів; працівник К. протягом 2016 року перебувала у відпустках без збереження заробітної плати загальною тривалістю 16 днів; працівник М. протягом 2015 року – 19 днів; працівник У. протягом 2015 року – 21 день; працівник Ч. протягом 2015 року – 29 днів; працівник Ч. протягом 2015 року – 16 днів.

Комісією встановлено, що за результатами проведеного службового розслідування видано наказ головного лікаря Новопсковського РТМО від 12.09.2016 № 386-к «Про кадрові зміни» (додаток 27), відповідно до якого завідувача акушерсько-гінекологічним відділенням, лікаря акушер-гінеколога Нестеренко О.С. без особистої заяви працівника звільнено з займаної посади та переведено на посаду лікаря акушер-гінеколога поліклінічного відділення з 12.09.2016. У вищезазначеному наказі відсутні посилання на відповідні норми чинного законодавства. Згідно з п. 2.3 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників (далі – Інструкція), затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29.07.93 №58, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 р. за № 110, записи в трудовій книжці при звільненні або переведенні на іншу роботу повинні провадитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства і з посиланням на відповідну статтю, пункт закону. Згідно з записом у трудовій книжці Нестеренко О.С. 12.09.2016 № 8 його було переведено лікарем акушер-гінекологом поліклінічного відділення. Зазначений запис не відповідає вимогам п. 2.3 Інструкції. Таким чином, запис у трудовій книжці необхідно привести у відповідність до вимог чинного законодавства, а в наказі головного лікаря Новопсковського РТМО від 12.09.2016 № 386-к мають бути посилання на відповідні норми Кодексу Законів про працю України.

 

Щодо роботи медичної ради Новопсковського РТМО та КЗ «Новопсковський центр ПСМД» виявлено наступне:

Положення про медичну раду Новопсковського РТМО та КЗ «Новопсковський центр ПСМД» (надалі – медична рада) затверджено спільним наказом Новопсковського РТМО та КЗ «Новопсковський центр ПСМД» від 04.01.2016р. №9/582 (додаток 28 на 5 арк.).

Даним Положенням визначений порядок проведення внутрішнього контролю якості надання медичної допомоги та медичних послуг населенню Новопсковського району. Згідно Положення медична рада є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, засідання якої проводяться не рідше ніж один раз на квартал (п.5.7. Розділу V Положення).

Згідно Положення основними завданнями медичної ради є координація діяльності структурних підрозділів щодо впровадження заходів з управління та контролю якості та обсягів медичної допомоги та медичних послуг, розробка пропозицій та планування заходів щодо поліпшення якості медичної допомоги та медичних послуг тощо.

Відповідно до пп.3.7.1. п.3.7. Розділу ІІІ Статуту Новопсковського РТМО вказано, що медична рада проводить засідання 1 раз на місяць в фіксовані дні і час.

Виявлена розбіжність між встановленою періодичністю проведення медичних нарад, яка визначена в п.5.7. Розділу V Положення про медичну раду (не рідше ніж один раз на квартал) та в пп.3.7.1. п.3.7. Розділу ІІІ Статуту Новопсковського РТМО (засідання 1 раз на місяць в фіксовані дні і час).

Відповідно до пп.3.7.1. п.3.7. Розділу ІІІ Статуту Новопсковського РТМО на медичній раді заслуховуються питання: бюджет на наступний рік, план основних організаційних заходів району, підсумки роботи за попередній відрізок часу, виконання наказів МОЗ, обласного управління охорони здоров’я, РТМО, рішень та розпоряджень районної ради та районної державної адміністрації та ін.

До Новопсковської районної ради 31.10.2016 року надійшло звернення від депутата Новопсковської районної ради сьомого скликання, завідувача Кам’янською СЛА ЗПСМ Чугая Е.Л. (додаток 29) про те, що 26.09.2016 року в конференц – залі Новопсковського РТМО на засіданні медичної ради при розгляді питань, які становлять лікарську таємницю, була присутня стороння особа, запрошена головним лікарем РТМО Магою С.С.

Перевіркою виявлено, що на засіданні медичної ради, яка відбулась 26.09.2016 року в Новопсковському РТМО, було розглянуте питання «Про результати перевірки Фонду соціального страхування стану експертизи тимчасової непрацездатності у Новопсковському районі» (додаток 30 на 23 арк). На дане засідання була запрошена член ГО «Моя Новопковщина» Хомутянська С.І.

При перевірці комісією Книги ведення протоколів медичної ради виявлено, що запис про присутність сторонньої особи Хомутянської С.І. на засіданні медичної ради 26.09.2016 відсутній, а в матеріалах, які надані до районної ради листом Новопсковського РТМО від 02.11.2016 № 2622, зазначено, що в якості запрошеної особи на медичній раді 26.09.2016 була присутня член ГО «Моя Новопсковщина» Хомутянська С.І. Також в протоколі медичної ради від 26.09.2016 № 7 відсутній запис про зауваження завідувача Кам’янської СЛА ЗПСМ
Чугая Е.Л. про те, що на медичній раді присутні сторонні особи в той час, коли оголошувалася інформація по листкам непрацездатності, яка містила у собі лікарську таємницю. Крім того, в протоколі відсутня інформація про відмову Чугая Е.Л. від участі в роботі ради у зв’язку з порушенням лікарської таємниці.

Згідно звернення до районної ради Чугая Е.Л. від 31.10.2016р., протоколу медичної ради №7 від 26.09.2016 року, рішення з цього питання та доданих матеріалів Комісією виявлено, що на цьому засіданні медичної ради заслуховувались результати перевірки стану експертизи тимчасової непрацездатності в стаціонарних відділеннях та поліклініці Новопсковського РТМО, відображені в Довідках, складених головним спеціалістом відділу ЕТН та якості надання медичних послуг виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Онопрієнко Н.О.

В Довідках, які розглядались на засіданні медичної ради від 26.09.2016 року, відображені порушення, допущені при видачі та продовженні листків непрацездатності, зазначені прізвища ініціали, рік народження, місце роботи, посада, діагноз пацієнтів. При розгляді цього питання на засіданні медичної ради була присутня Хомутянська С.І., яка не є працівником Новопсковського РТМО та КЗ «Новопсковський центр ПСМД», тобто є сторонньою особою.

Відповідно до ч.1 ст.286 Цивільного кодексу України фізична особа має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при її медичному обстеженні. Фізична особа зобов’язана утримуватися від поширення інформації, зазначеної у частині першій цієї статті, яка стала їй відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків або з інших джерел (ч.3 ст.286 ЦКУ).

Крім того, згідно зі ст.7 Закону України «Про захист персональних даних» до обробки персональних даних про здоров’я людини пред’являються особливі вимоги. Персональні дані такого характеру можуть бути предметом збору та обробки тільки, якщо це необхідно в цілях охорони здоров’я, встановлення медичного діагнозу, для забезпечення піклування чи лікування або надання медичних послуг за умови, що такі дані обробляються медичним працівником або іншою особою закладу охорони здоров’я, на якого покладено обов’язки щодо забезпечення захисту персональних даних та на якого поширюється законодавство про лікарську таємницю (п.6 ч.2 ст.7 даного Закону).

Відповідно до ст. 391 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.

Поняття лікарської таємниці визначене статтею 40 даного Закону, згідно якої медичні працівники та інші особи, яким у зв’язку з виконанням професійних або службових обов’язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків. При використанні інформації, що становить лікарську таємницю, в навчальному процесі, науково-дослідній роботі, в тому числі у випадках її публікації у спеціальній літературі, повинна бути забезпечена анонімність пацієнта.

Пунктом 2.2. Розділу ІІ Статуту Новопсковського РТМО передбачено, що однією з головних цілей РТМО є дотримання прав і свобод людини і громадянина в сфері охорони здоров’я та забезпечення пов’язаних з ними державних гарантій.

На основі вищенаведеного виявлено, що головою медичної ради Магою С.С. не було дотримано правил збереження лікарської таємниці при проведенні медичної наради 26.09.2016 року.

Відповідно до пп.3 п.20 Розділу IV Контракту, укладеного з головним лікарем Новопсковського РТМО від 29.04.2015р. керівник несе відповідальність за невиконання статутних завдань закладу і умов цього контракту з вини керівника.

Також слід вказати, що відповідно до звернення Новопсковської районної ради та Можняківського сільського голови в Новопсковському РТМО було створено комісію для службового розслідування щодо видачі лікарняного листка за №393921 серії АГТ від 16.08.2016р., виданого РТМО громадянці О. Згідно виданого листка непрацездатності громадянка О. повинна була перебувати в стаціонарному відділенні Новопсковського РТМО в період з 25.07.2016р. по 16.08.2016 року, але фактично, згідно доповідної записки Можняківського сільського голови від 25.08.2016р. №312 в період з 14.07.2016р. по 15.08.2016р. громадянка О. знаходилась за межами України і не могла перебувати в цей же період на лікуванні в РТМО. (Матеріали за даним фактом викладені в додатку 31 на 7 арк.)

За результатами проведеного службового розслідування було встановлено факт неправомірної видачі лікарняного листка за №393921 серії АГТ від 16.08.2016р. громадянці О. завідувачем акушерсько-гінекологічним відділенням, лікарем акушер-гінекологом Нестеренком О.С., але на жодній медичній нараді не було розглянуте питання про службовий проступок щодо неправомірної видачі лікарняного листа з метою недопущення в подальшому аналогічної ситуації. Відповідно до пп.3.6.4. п3 Розділу ІІІ Статуту головний лікар Новопсковського РТМО відповідає за порядок та обґрунтованість видачі лікарняних листків, за збереження, облік бланків лікарняних листків відповідно до діючого положення. Ситуація з незаконною видачею Нестеренком О.С. листка непрацездатності №393921 серії АГТ від 16.08.2016р. громадянці О. свідчить про те, що з боку головного лікаря організований неналежний контроль за порядком та обґрунтованістю видачі лікарняних листків в Новопсковському РТМО.

 

Комісією здійснено перевірку наявності правоустановчих документів на нерухоме майно та земельні ділянки, які обліковуються на балансі Новопсковського РТМО та виявлено наступне:

В Новопсковському РТМО в наявності наступні документи (додаток 32 на 9 арк.):

– Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою площею 0,0139 га, розташованою за адресою смт. Новопсков, вул. Українська (Леніна), 101, серія ЯЯ №172355;

– Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою площею 5,5734 га, розташованою за адресою смт. Новопсков, вул. Українська (Леніна), 101, серія ЯЯ №172354;

– Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою площею 2,7368 га, розташованою за адресою смт. Білолуцьк, вул. Чернишової, 1, серія ЯЯ №169275;

– Свідоцтво про право власності на нерухоме майно – нежитлові будівлі, розташовані за адресою: смт. Новопсков, вул. Українська (Леніна), 101 «А», видане 18.03.2015 року серія САК № 762882 та Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, видане 18.03.2015 р. серія ЕЕМ 331072;

– Свідоцтво про право власності на нерухоме майно – нежитлові приміщення, розташовані за адресою: смт. Білолуцьк, вул. Чернишової, 1, видане 21.04.2015 року серія САК № 752848 та витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності видане 21.04.2015 року серія ЕЕМ 331567;.

– Свідоцтво про право власності на нежитлове приміщення, яке розташоване за адресою: смт. Новопсков, вул. Українська (Леніна), 81/1, серія САС №521004, видане на підставі рішення виконкому Новопсковської селищної ради за №10/176 від 13.10.2009р. 13.10.2009 року та Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно.

Відсутні правоустановчі документи на нерухоме майно, яке обліковується на балансі Новопсковського РТМО по житловому будинку 4-х квартирному, який розташований за адресою: смт. Новопсков, вул. Коцюбинського, 3. Необхідно зазначити, що всі 4 квартири цього житлового будинку приватизовані їх власниками (мешканцями) ще в 1995 році, що підтверджується копіями свідоцтв про право власності (додаток 33 на 4 арк.), а житловий будинок до сих пір перебуває на балансі РТМО. Головним лікарем Новопсковського РТМО звернень до районної ради з приводу списання цього житлового будинку з балансу закладу не направлялися. Враховуючи вимоги Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 року №301, а також вимог Статуту закладу головному лікарю РТМО необхідно було вжити заходи по вирішенню питання списання житлового будинку, який розташований за адресою: смт.Новопсков, вул. Коцюбинського, 3 та подати необхідні документи для розгляду питання узгодження списання цього об’єкту з балансу закладу.

Дані факти свідчать, що на балансі Новопсковського РТМО обліковується майно, яке фактично не використовується РТМО при здійсненні своєї діяльності в сфері охорони здоров’я та не виконується головним лікарем РТМО зобов’язання пп.5 п.5 Розділу ІІ Контракту.

В ході проведення перевірки Комісією виявлено, що Приватне підприємство «Гарант» продовжує комерційну діяльність з реалізації медичних препаратів та виробів медичного призначення, незважаючи на те, що договір оренди №9 від 01.06.2002 року (додаток 34 на 2 арк.) закінчився ще 01.06.2012 року та прийняте рішення Господарського суду Луганської області від 29.10.2012 року по справі №11пн/5014/1935/2012 (додаток 35 на 6 арк.), яким зобов’язано ПП «Гарант» у семиденний термін з моменту набрання даним рішенням законної сили звільнити на користь Новопсковського РТМО частину нежитлового приміщення будівлі поліклінічного відділення Новопсковського РТМО (вестибуль поліклініки площею 28 м2), розташовану за адресою: смт.Новопсков, вул. Українська (Леніна), 101 та сплатити неустойку за невиконання обов’язку за договором оренди приміщення Новопсковського РТМО.

Постановою Донецького апеляційного господарського суду від 19.12.2012 рішення Господарського суду Луганської області від 29.10.2012 у справі №11пн/5014/1935/2012 (додаток 36 на 3 арк.) залишено без змін та набрало законної сили з 19.12.2012 року.

Відповідачем по справі №11пн/5014/1935/2012 ПП «Гарант» неодноразово направлялися касаційні скарги до Вищого господарського суду України, в задоволенні яких ПП «Гарант» було відмовлено (додаток 37 на 4 арк.).

Крім того, ПП «Гарант» зверталося до Верховного Суду України, який ухвалою від 06.10.2015 року по справі №3-990г15/33-5 (додаток 38) відмовив скаржнику у задоволенні клопотання про поновлення пропущеного строку подання заяви про перегляд постанови Вищого господарського суду України від 05.03.2013р., ухвали Донецького апеляційного господарського суду від 17.01.2013р., ухвали Вищого господарського суду України від 22.07.2013р., від 16.09.2013р. по справі №11пн/5014/1935/2012 та допуску до справи №11пн/5014/1935/2012.

16.04.2013 року Господарським судом Луганської області видано наказ про примусове виконання рішення по даній справі, який Новопсковським РТМО був направлений до примусового виконання.

09.07.2013 року відділом державної виконавчої служби Новопсковського РУЮ на підставі ч.3 ст.75 Закону України «Про виконавче провадження» було винесено постанову про закінчення виконавчого провадження по примусовому виконанню рішення господарського суду та направлене подання до Новопсковського РВ ГУМВС України в Луганської області про порушення кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 382 КК України у зв’язку з тим, що боржник ПП «Гарант» (керівник Скалаух А.Я.) безпідставно, умисно не виконує рішення господарського суду по справі №11пн/5014/1935/2012.

Як було зазначено в позовній заяві Новопсковського РТМО, спірне приміщення необхідне було для власних потреб РТМО, а саме, враховуючи той факт, що це приміщення знаходиться на першому поверсі поліклінічного відділення Новопсковської центральної районної лікарні – в ньому планувалося обладнати кабінет особистого прийому осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» у разі закінчення строку дії Договору орендар зобов’язаний повернути орендодавцеві об’єкт оренди на умовах, зазначених у договорі оренди, тобто повернути орендоване майно в належному стані (п.5.4 Договору).

В ході перевірки Комісією складені Акти від 22.11.2016 року (додаток 39 на 3 арк.) та 30.11.2016 року (додаток 40 на 2 арк.) про підтвердження того, що ПП «Гарант» без законних підстав продовжує займати частину нежитлового приміщення будівлі поліклінічного відділення Новопсковського РТМО (вестибуль поліклініки площею 28 м2), незважаючи на закінчення договору оренди та вищеназване рішення Господарського суду Луганської області від 29.10.2012 року по справі №11пн/5014/1935/2012. Крім того, додаються до Акту від 30.11.2016р. фіскальні чеки №765, №769, №770 від 30.11.2016р., які підтверджують факти здійснення діяльності ПП «Гарант» у вказаному приміщенні.

Станом на момент здійснення перевірки, майже чотири роки, вищезазначене рішення Господарського суду Луганської області залишається не виконаним, приміщення без відповідних та законних на те підстав займає ПП «Гарант» для здійснення комерційної діяльності, а витрати на його утримання здійснюються Новопсковським РТМО, чим завдаються значні збитки РТМО, кабінет особистого прийому осіб з обмеженими фізичними можливостями на першому поверсі поліклінічного відділення РТМО так і необладнаний.

Слід зазначити, що головним лікарем Новопсковського РТМО жодного разу не було ініційовано до районної ради питання щодо врегулювання або поновлення орендних відносин з ПП «Гарант», а також як варіанти: звернутися до Господарського суду Луганської області із заявою про роз’яснення ухваленого по даній справі рішення в порядку статті 89 Господарського процесуального кодексу України або ініціювати виселення ПП «Гарант» в примусовому порядку.

Така ситуація свідчить про неналежний контроль з боку керівника Новопсковського РТМО з врегулювання даних питань, чим не тільки завдаються збитки РТМО, а й порушуються права осіб з обмеженими фізичними можливостями.

У 2014 році відповідно до акту ревізії від 05.09.2014 року №710-21/054 (далі – Акт) (додаток 41 на 6 арк.), складеному Білокуракинською міжрайонною державною фінансовою інспекцією, Новопсковському РТМО нараховані суми орендної плати та суми відшкодування комунальних послуг за період з червня 2012 року по червень 2014 року на загальну суму 13 711,20 грн. (у т.ч. орендна плата – 4 944,89 грн, комунальні послуги – 8 766,31 грн).

На розрахунковий рахунок щомісячно з жовтня 2014 року по теперішній час від ПП «Гарант» надходять кошти на відшкодування комунальних послуг та за оренду приміщення, як поточні платежі.

Новопсковським РТМО кошти у бухгалтерській звітності зараховуються в рахунок погашення заборгованості нарахованої по Акту ревізії. Заборгованість по Акту ПП «Гарант» частково погашена, так станом на 01.12.2016 року сума заборгованості складає – 329,61 грн. (інформація про нарахування та перерахування ПП «Гарант» орендної плати та комунальних послуг, складена Новопсковським РТМО додаток 42 на 2 арк.). Перераховані кошти ПП «Гарант» за оренду приміщення в травні, липні, серпні, вересні 2016 року на загальну суму 1376,83грн. Новопсковським РТМО повернуті ПП «Гарант», як помилково перераховані кошти (додаток 43 на 3 арк.).

На сьогоднішній день Новопсковським РТМО рахунки на відшкодування комунальних послуг ПП «Гарант» не виставляються. Витрати на оплату комунальних послуг частини приміщення адміністративної будівлі, яке займає ПП «Гарант» здійснюються за рахунок коштів загального фонду кошторису РТМО. Загальна сума перерахованих коштів та завданих збитків за період з липня 2014 року по грудень 2016 року включно становить – 17 620,74 грн., у т.ч. оплата водопостачання та водовідведення – 251,57 грн., оплата електроенергії – 11 405,80 грн., оплата природного газу – 5 963,34 грн. (додаток 44 на 4 арк.).

Комісією проведено розрахунки втраченої вигоди Новопсковським РТМО в результаті бездіяльності головного лікаря РТМО стосовно поновлення договорів оренди з ПП «Гарант» та отримання орендної плати за користування приміщенням у період з липня 2014 року по грудень 2016 року включно та становить 17 309,09 грн. (додаток 45 на 2 арк.).

Тобто, якщо врахувати і втрачену вигоду, яку могло б отримати Новопсковське РТМО та витрати на оплату комунальних послуг по даному приміщенню становить 34 929,83 грн.

Дані факти свідчать про порушення головним лікарем зобов’язань за контрактом, а саме: пп. 4, 5 п.5 Розділу ІІ Контракту від 29.04.2015 року, відповідно до яких головним лікарем взято зобов’язання забезпечувати ефективне використання і збереження закріпленого за закладом майна, а також вживати заходи до ефективного використання за призначенням, збереженням майна, закріпленого за закладом на праві оперативного управління.

А також дані факти свідчать про порушення ч.3 ст. 51 Бюджетного кодексу України, яким передбачено, що розпорядники бюджетних коштів забезпечують у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладають договори за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів обґрунтованих лімітів споживання. Фактично споживання комунальних послуг здійснюється не Новопсковським РТМО, як бюджетною установою, а ПП «Гарант», який здійснює комерційну діяльність. Також порушуються пункти 20, 46 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002р. №228. Так, при розрахунку розміру бюджетних асигнувань Новопсковським РТМО на 2014 – 2016 роки по КФКВ 080102 не враховано суми відшкодувань за використані комунальні послуги ПП «Гарант» на суму – 17 620,74грн., що призвело до завищення в кошторисах Новопсковського РТМО потреб у бюджетних коштах для установи та проводять розрахунки за комунальні послуги, які фактично спожиті ПП «Гарант».

Вищеназвані факти порушень бюджетного законодавства свідчать про порушення пп.7 п.5 Розділу ІІ Контракту, відповідно до якого головний лікар зобов’язаний забезпечувати раціональне та ефективне цільове використання бюджетних коштів, що передбачені для утримання закладу.

Аналогічні порушення бюджетного законодавства вже були зафіксовані при перевірці Новопсковського РТМО Білокуракинською міжрайонною державною фінансовою інспекцією та відображені в Акті перевірки, копію витягу якого було додано до листа Новопсковського РТМО від 29.02.2016р. №397. Це свідчить про систематичне невиконання керівником Новопсковського РТМО без поважних причин умов та обов’язків, визначених контрактом, а також недотримання вимог фінансового та бюджетного законодавства.

Відповідно до статті 116 Бюджетного кодексу України порушенням бюджетного законодавства визнається порушення учасником бюджетного процесу встановлених цим Кодексом чи іншим бюджетним законодавством норм щодо складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету та звітування про його виконання. В даному випадку порушені п.п.3, 24 ст. 116 БК України:

 • п.3 визначення недостовірних обсягів бюджетних коштів при плануванні бюджетних показників;
 • п.24 нецільове використання бюджетних коштів;.

 

За період, охоплений перевіркою, були виявлені факти безпідставної передачі в безоплатне користування Новопсковським РТМО суб’єктам господарювання та громадянам смт. Новопсков майна, яке належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району, а саме – ліса будівельні, 2007 року виготовлення, що підтверджується копіями розписок від Хижняк О.П., Тараш А.І., ТОВ «Кристал». (Матеріали перевірки викладені у додатку 46 на 10 арк.)

Відповідно до п.5.10. Розділу V Статуту Новопсковського РТМО передбачено, що РТМО має право тільки після попереднього погодження з Новопсковською районною радою продавати або передавати, обмінювати, здавати в оренду, надавати безоплатно в тимчасове користування (позику) належні йому будинки, споруди, устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, списувати їх з балансу, чи іншим чином вирішувати питання щодо відчуження майна та інше.

В виявлених випадках узгодження щодо безоплатного використання лісів будівельних суб’єктами господарювання та громадянами смт.Новопсков Новопсковською районною радою не надавалось.

Згідно з п.2 Порядку укладення договорів позички (безоплатного користування) майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району, затвердженого рішенням районної ради від 21.09.2012р. №14/11, окреме індивідуально визначене майно передається його балансоутримувачем з укладенням відповідного договору позички.

Виникає питання, чому комунальне майно надається Новопсковським РТМО суб’єктам господарювання безоплатно, без укладення відповідних договорів, без розрахунку орендної плати за користування ним, чим надається можливість цим особам, використовуючи комунальне майно, отримувати відповідні прибутки.

Районною радою був направлений запит до Новопсковського РТМО від 30.03.2016 року №5-5/8-296 з проханням надати документи, на підставі яких комунальне майно – ліса будівельні, передавались в користування суб’єктам господарювання. За наданою інформацією РТМО від 05.04.2016р. №712 комунальне майно, яке знаходиться на балансі РТМО, в користування суб’єктам господарювання не передавалось. Дане твердження РТМО суперечить виявленим копіям розписок про безоплатну передачу комунального майна.

В зв’язку з тим, що були виявлені факти використання Новопсковським РТМО комунального майна не за призначенням, районною радою керуючись ч.2 ст. 137 Господарського кодексу України прийняте рішення від 21.04.2016 №5/23 «Про безоплатну передачу комунального майна з балансу Новопсковського районного територіального медичного об’єднання на баланс Новопсковського районного бюро технічної інвентаризації».

Такі факти свідчать про нераціональне, неефективне використання комунального майна та про порушення пп. 4, 5 п.5 Розділу ІІ Контракту від 29.04.2015 року, укладеного з головним лікарем Новопсковського РТМО, відповідно до якого головним лікарем взято зобов’язання забезпечувати ефективне використання і збереження закріпленого за закладом майна, а також вживати заходи до ефективного використання за призначенням, збереженням майна, закріпленого за закладом на праві оперативного управління.

 

Комісією було здійснено огляд частини нежитлового приміщення будівлі поліклінічного відділення Новопсковської ЦРЛ, площею 10,4 м², розташованого за адресою: смт. Новопсков, вул. Українська, 101 «А», яке заплановано Новопсковським РТМО для передачі в оренду фізичній особі-підприємцю Гнилицькій Ірині Павлівні з метою ведення господарської діяльності з медичної практики (відповідно до листа Новопсковського РТМО від 17.11.2016 року №2730 (додаток 47 на 7 арк.).

При огляді встановлено, що дане приміщення не відповідає характеристиці об’єкту оренди Висновку про вартість даного приміщення, оцінку якого здійснило Новопсковське районне бюро технічної інвентаризації станом на 04.11.2016 року, копія якого додана до листа Новопсковського РТМО від 17.11.2016 року №2730. Так, відповідно до характеристики об’єкту визначено, що в оцінюваному приміщенні підлога з керамічної плитки, внутрішні стіни з штукатурки, поклеєні шпалерами, стеля поклеєна пластиковими плитами, масляне фарбування. В приміщенні є системи електрозабезпечення, водозабезпечення, каналізації, опалення та вентиляції. Фактично при огляді 22.11.2016 року комісією виявлено та складено відповідний Акт (додаток 48), що в приміщенні, запланованому для передачі в оренду, проводиться ремонт, а саме: здійснено демонтаж віконного та дверного блоку, встановлено металопластикове вікно та двері з МДФ, шпаклюються стіни та стеля, підлога підготовлена до вирівнювання цементною стяжкою.

Дані факти свідчать, про невідповідність стану даного приміщення оцінці майна, яку здійснило Новопсковське районне бюро технічної інвентаризації станом на 04.11.2016 рік.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» оцінка об’єкта передує укладенню договору оренди, а отже керуватися Висновком про вартість цього приміщення, оцінку якого здійснило Новопсковське районне бюро технічної інвентаризації станом на 04.11.2016 рік при укладенні договору оренди не можливо, так як цей Висновок не відповідає фактичному стану приміщення.

Враховуючи дані обставини, відділом з питань комунальної власності і будівництва виконавчого апарату районної ради після надходження листа-клопотання про надання згоди на передачу в оренду комунального майна від 17.11.2016 року №2730 не було розміщено в місцевому друкованому засобі масової інформації оголошення про намір передати майно в оренду.

Комісія прийшла до висновку, що даний ремонт розпочато з усного дозволу головного лікаря РТМО, який відповідно до своїх функціональних обов’язків відповідає за організацію роботи закладу, за ефективне використання і збереження закріпленого за закладом майна, а також використання його за призначенням. Виникає питання за чий рахунок здійснюються ремонтні роботи приміщення, яке заплановано для оренди – за рахунок балансоутримувача – РТМО? Чи фізичної особи – підприємця Гнилицької І. П., дозвіл якій на оренду власником – Новопсковською районною радою не надавався.

Такі дії головного лікаря РТМО свідчать про усвідомлене сприяння підвищенню вартості майна, заниження розміру орендної плати, не відповідності поданих Новопсковським РТМО розрахунків за оренду даного приміщення, а також вбачаються ознаки корупційного правопорушення при використанні службових повноважень з метою одержання неправомірної вигоди для інших осіб використовуючи при цьому комунальне майно (ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції»).

Також комісія прийшла до висновку, що в даній ситуації головним лікарем РТМО порушуються зобов’язання пп. 4, 5 п.5 Розділу ІІ Контракту, відповідно до якого головним лікарем взято зобов’язання забезпечувати ефективне використання і збереження закріпленого за закладом майна, а також вживати заходи до ефективного використання за призначенням, збереженням майна, закріпленого за закладом на праві оперативного управління, а також пп.7 п.5 Розділу ІІ Контракту в частині нераціонального та неефективного використання бюджетних коштів, оскільки РТМО понесло витрати на послуги по виконанню оцінки нежитлового приміщення будівлі поліклінічного відділення Новопсковської ЦРЛ, площею 10,4 м², розташованого за адресою: смт. Новопсков, вул. Українська, 101 «А», яку необхідно буде повторно проводити, так як фактичний стан приміщення не відповідає попередній його оцінці.

 

Стосовно перевірки роботи лікарів, які здійснюють в приміщенні Новопсковського РТМО медичну практику виявлено наступне:

До районної ради неодноразово надходили та продовжують надходити скарги в усному та письмовому вигляді про надання платних послуг лікарями Новопсковського РТМО з використанням комунального майна, лікарі отримують при цьому власні прибутки та завдають збитки РТМО. Також такі факти висвітлюються в засобах масової інформації та бурхливо обговорюються в мережі Інтернет.

В даному випадку головному лікарю Новопсковського РТМО було б доцільно налагодити належний контроль за недопущенням використання комунального майна в особистих цілях медичними працівниками РТМО або розглянути можливість оформлення орендних відносин з лікарями, які мають ліцензію на здійснення медичної практики.

Практика щодо надання приміщень РТМО в оренду лікарям існувала і раніше, але за останні сім років від РТМО пропозицій щодо надання в оренду лікарям, які здійснюють медичну практику в приміщенні Новопсковської центральної районної лікарні, до районної ради не надходило.

Підтвердженням цього є заява від 02.11.2016 року від лікарів стоматологів Новопсковського РТМО Чопівського О.Г. та Літвінової-Чопівської Г.С. (додаток 49) в якій зазначається, що вони неодноразово звертались до головного лікаря Новопсковського РТМО з питання поновлення договорів оренди приміщень в поліклінічному відділенні для надання медичних послуг.

До цього часу питання так і невирішене. Лише 17.11.2016 року, після загострення ситуації, від головного лікаря РТМО надійшов лист з проханням включити до Переліку нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району, яке може бути передане в оренду в 2016 році перелік з шести приміщень РТМО із зазначенням мети оренди – розміщення суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і провадять господарську діяльність з медичної практики.

Комісією зроблений розрахунок витрат на оплату комунальних послуг приміщень будівлі поліклінічного відділення Новопсковської ЦРЛ, розташованого за адресою: смт. Новопсков, вул. Українська, 101 «А», які займають лікарі стоматологи Новопсковського РТМО Чопівського О.Г. та Літвінової-Чопівської Г.С. та лікар ультразвукової діагностики Онищенко В.І. Загальна сума завданих збитків за період з липня 2014 року по грудень 2016 року включно становить – 24 215,39 грн, у т.ч. оплата електроенергії – 14 468,15 грн. (додаток 50 на 11 арк.), оплата природного газу – 9 747,24 грн. (додаток 51 на 3 арк.).

Витрати на оплату комунальних послуг приміщень, які займають ці лікарі здійснюються за рахунок коштів загального фонду кошторису РТМО.

Комісією проведено розрахунки втраченої вигоди Новопсковським РТМО в результаті бездіяльності головного лікаря РТМО щодо укладення договорів оренди з цими лікарями та отримання орендної плати за користування приміщенням у період з липня 2014 року по грудень 2016 року включно та становить 33298,19 грн. (додаток 52 на 3 арк.).

Тобто, якщо врахувати і втрачену вигоду, яку могло б отримати Новопсковське РТМО та витрати на оплату комунальних послуг по даним приміщенням становить 57 513,58 грн.

Дані факти свідчать про порушення головним лікарем зобов’язань за контрактом, а саме: пп. 4, 5 п.5 Розділу ІІ Контракту від 29.04.2015 року, відповідно до яких головним лікарем взято зобов’язання забезпечувати ефективне використання і збереження закріпленого за закладом майна, а також вживати заходи до ефективного використання за призначенням, збереженням майна, закріпленого за закладом на праві оперативного управління.

 

В ході перевірки стану ремонту хірургічного відділення Новопсковського РТМО було встановлено наступне:

На виконання розпорядження голови Новопсковської районної ради від 14.03.2016 року № 20, зі змінами (додаток 53 на 5 арк.), комісією по здійсненню контролю за капітальними видатками Новопсковського районного територіального медичного об’єднання, за участю Новопсковського РТМО, були здійсненні переговори по визначенню суб’єкта господарювання для проведення капітального ремонту хірургічного відділення Новопсковського РТМО.

За результатами переговорів Новопсковською районною радою 13.05.2016 надано згоду Новопсковському РТМО на укладення договору підряду з ТОВ «Лугатехбудпроект» (лист за вих. №5-5/8-437 від 13.05.2016 (додаток 54).

Новопсковським РТМО було направлено проектно-кошторисну документацію по виконанню даних робіт на експертизу та отримано експертний висновок від ТОВ «ЛУГЕКСПЕРТИЗА» 24.05.2016р. №24/05-16-3к (додаток 55). Декларація про початок будівельних робіт (додаток 56 на 2 арк.) була зареєстрована Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції в Луганській області 10.06.2016 року.

Після отримання Декларації про початок будівельних робіт між Новопсковським РТМО (Замовник) та ТОВ «Лугатехбудпроект» (Підрядник) було укладено договору підряду 10.06.2016 №64 (додаток 57 на 3 арк.) зі строком дії до 31.12.2016 року, а в частині оплати за виконані роботи – до повного виконання сторонами зобов’язань за договором.

Предметом договору визначено, що Підрядник зобов’язується виконати всі роботи по капітальному ремонту частини хірургічного відділення лікувального корпусу Новопсковського районного територіального медичного об’єднання (операційний блок, палата інтенсивної терапії, чиста половина) згідно зведеного кошторису.

Ціна предмету договору складає 1 235 052,70 грн. Сума попередньої оплати за договором – в розмірі 50% від вартості повного обсягу робіт за договором – 617 526,35 грн. Термін виконання: червень-серпень 2016 року.

Договір про технічний нагляд №78 (додаток 58 на 2 арк.) Новопсковським РТМО укладений 12.07.2016р. з ТОВ «ОРГСІСТЕМС» зі строком його дії до 31.12.2016 року. За умовами даного договору ТОВ «ОРГСІСТЕМС» здійснювало ведення технічного нагляду за роботами по капітальному ремонту хірургічного відділення Новопсковського РТМО.

Головний лікар Новопсковського РТМО звернувся до районної ради з листом від 12.10.2016 за вих. №2426 (додаток 59 на 5 арк.), в якому проінформував про порушення строків виконання робіт по капітальному ремонту хірургічного відділення Підрядником – ТОВ «Лугатехбудпроект» по причині несвоєчасного постачання будівельних матеріалів. В зв’язку з чим головний лікар РТМО просив залучити комісію районної ради по здійсненню контролю за капітальними видатками Новопсковського РТМО для вивчення даної ситуації та прийняття рішення щодо подальшої доцільності співпраці з ТОВ «Лугатехбудпроект».

До листа РТМО додані: копія Акту про перевірку проведення ремонту хірургічного відділення Новопсковського РТМО від 11.10.2016р. та копії листів, які направлялися до ТОВ «Лугатехбудпроект» від 22.09.2016р. №2251 та від 11.10.2016р. №2401.

В Акті про перевірку проведення ремонту хірургічного відділення Новопсковського РТМО від 11.10.2016р. зазначено, що в період з 30.09.2016 року по 10.10.2016 року роботи по ремонту хірургічного відділення не проводились і станом на 11.10.2016 року працівники Підрядника відсутні, будівельних матеріалів немає.

Листами, які адресовані до ТОВ «Лугатехбудпроект», Новопсковським РТМО пропонувалось Підряднику виконати умови договору та закінчити роботи по капітальному ремонту частини хірургічного відділення до кінця вересня поточного року, або в найкоротший термін розірвати договір підряду за згодою сторін.

Для вирішення питання, порушеного в листі Новопсковського РТМО, тимчасовою контрольною комісією, яка створена відповідно до рішення районної ради від 21.04.2016 №5/29, 28.10.2016 року було здійснено виїзд на місце до об’єкту будівництва для вивчення питання по суті.

Тимчасовою контрольною комісією районної ради було проведено перевірку виконання будівельних робіт, в результаті якої рекомендовано сторонам договору підряду скласти проміжний баланс для досягнення домовленостей щодо підписання Акту виконаних робіт.

Для з’ясування причин затримки строків виконання капітального ремонту хірургічного відділення Новопсковського РТМО Підрядником, Комісією направлено запит до ТОВ «Лугатехбудпроект» для надання відповідних пояснень.

Згідно наданих ТОВ «Лугатехбудпроект» пояснень, які надійшли на електронну адресу районної ради (лист від 03 грудня 2016 року вих. №0312/16-01 (додаток 60 на 3 арк.) зазначено, що в зв’язку з затримкою Замовником належного оформлення документації (проведення експертизи кошторисної документації, отримання декларації на початок будівельних робіт, тощо), договір підряду на виконання будівельних робіт по вищевказаному об’єкту між ТОВ”Лугатехбудпроект” та Новопсковським РТМО був укладений лише в червні 2016 pокy. Відразу після підписання Договору підряду будівельні роботи по об’єкту були розпочаті за рахунок власних коштів підприємства.

Договором передбачено надання авансу для придбання і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій та виробів, але лише 22 червня 2016 року від Новопсковського РТМО було отримано аванс в розмірі 617 526,35 грн. (Шістсот сімнадцять тисяч п’ятсот двадцять шість грн. 35 коп.), який був відпрацьований в липні 2016 року в повному обсязі, що підтверджується Актом виконаних робіт за серпень місяць на суму 632 007,96 грн. (Шістсот тридцять дві тисячі сім грн. 96 коп.).

Підписання Замовником Акту виконаних робіт за формою КБ-2в затягнулося на 30 (тридцять) днів замість належних 5 (п’яти), що суперечить Договору підряду. Також з затримкою у 2 (два) тижні (після підписання Акту виконаних робіт) до сплати було отримано 14481,61 грн. (Чотирнадцять тисяч чотириста вісімдесят одна грн. 61 коп.). Цих коштів було недостатньо для подальшого виконання робіт, так як аванс був повністю використаний не тільки для покупки і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій і виробів, а за наполяганням Замовника, також на оплату робіт, виконаних ТОВ “Лугатехбудпроект”, що суперечить пункту 5.2. Договору підряду.

У подальшому Акт виконаних робіт по формі КБ-2в за серпень 2016 року також розглядався більше 5 (п’яти) днів і був оплачений тільки наприкінці вересня.

Через затримку фінансування ТОВ «Лугатехбудпроект» не було спроможне ритмічно виконувати будівельні роботи, про що Замовнику неодноразово повідомлялося.

Надалі, з метою забезпечення своєчасного початку опалювального сезону, ТОВ «Лугатехбудпроект», за власні кошти терміново придбало коштовні матеріали, такі як: радіатори опалення, пластикові труби, унітази, водонагрівачі, завдяки чому опалення у відділенні було вчасно увімкнуто.

При цьому Акт виконаних робіт за жовтень 2016 року (система опалення) також дуже довго був не підписаний і не оплачений, і лише наприкінці листопада ТОВ «Лугатехбудпроект» отримало кошти по цьому Акту.

Але не зважаючи на затримку фінансування, ТОВ «Лугатехбудпроект» продовжувало будівельні роботи, у т.ч. з частковим залученням власних коштів.

Крім того, листом від 27.12.2016р. №2712/16-01 ТОВ «Лугатехбудпроект» (додаток 61) повідомляло, що головним лікарем Новопсковського РТМО було ініційовано переробку локального кошторису, у зв’язку з тим, що в основному кошторисі були виявлені помилки та виникли невраховані додаткові роботи. Редакція цього кошторису передана для підписання головному лікарю, але вже більше трьох тижнів документ Новопсковським РТМО так і не підписаний. Також з боку головного лікаря була затримка більше 20-ти днів в підписанні акту виконання робіт за формою КБ-2в за листопад 2016 року, в зв’язку з чим була затримка у фінансуванні ремонтних робіт та неможливістю підрядною організацією дотриматися графіку виконання робіт. Враховуючи такі обставини ТОВ «Лугатехбудпроект» пропонувало Новопсковському РТМО внести зміни до договору підряду шляхом укладення додаткової угоди стосовно перенесення строку закінчення робіт по об’єкту до лютого 2017 року.

В ході аналізу наданих Замовником та Підрядником пояснень та висновків тимчасової контрольної комісії районної ради – Комісією встановлено, що незважаючи на рекомендації, надані районною радою 13.05.2016 Новопсковському РТМО на укладення договору підряду з ТОВ «Лугатехбудпроект», даний договір був укладений майже через місяць – 10.06.2016р.

Платіжним дорученням №564 від 21.06.2016 р. (додаток 62 на 2 арк.) Новопсковським РТМО було здійснено попередню оплату ТОВ «Лугатехбудпроект» в розмірі 50% від загальної кошторисної вартості в сумі 617526,35грн.

Протягом першого місяця проведення ремонтних робіт зауважень до роботи підрядної організації з боку головного лікаря Новопсковського РТМО не було.

Платіжним дорученням №840 від 05.09.2016 р. (додаток 63 на 11 арк.) Новопсковським РТМО було сплачено ТОВ «Лугатехбудпроект» 14481,61грн. за виконання будівельних робіт та витрат за липень-серпень 2016 року відповідно до довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати, складений 01.09.2016р.

Платіжним дорученням №960 від 29.09.2016 р. (додаток 64 на 8 арк.) Новопсковським РТМО було сплачено ТОВ «Лугатехбудпроект» 102230,70грн. за виконання будівельних робіт та витрат за вересень 2016 року відповідно до довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати, складений 29.09.2016р.

Після виїзду тимчасової контрольної комісії районної ради до об’єкту будівництва 28.10.2016 р. між сторонами було складено акт про виконання будівельних робіт та здійснено оплату відповідно до платіжного доручення №1139 від 22.11.2016 р. (додаток 65 на 6 арк.) Новопсковським РТМО було сплачено ТОВ «Лугатехбудпроект» 109 281,88 грн. за виконання будівельних робіт та витрат за листопад 2016 року відповідно до довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати, складений 16.11.2016р.

Таким чином загальна сума, яка сплачена за виконані будівельні роботи ТОВ «Лугатехбудпроект» становить 843520,54грн., залишок неосвоєних коштів становить 391532,16грн.

Внаслідок затримки строків виплат за виконані будівельні роботи Новопсковським РТМО було дестабілізовано роботу будівельної організації, що призвело до звільнення робітників будівельної організації у зв’язку з несвоєчасною виплатою заробітної плати. Крім того, підрядна організація була позбавлена змоги здійснювати подальшу закупівлю будівельних матеріалів, що спричинило зрив строків проведення ремонтних робіт. Також, така ситуація спричинила несприятливі умови для лікування пацієнтів в хірургічному відділенні, а також виконання медперсоналом хірургічного відділення своїх функціональних обов’язків.

Після проведення оплати за виконання будівельних робіт та витрати за листопад 2016 року в сумі 109 281,88 грн. підрядна організація відновила будівельні роботи, у т.ч. з частковим залученням власних коштів (згідно пояснень ТОВ «Лугатехбудпроект»), але в грудні 2016 року знову виникла проблема щодо узгодженості між сторонами та представником технічного нагляду акту приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року, в результаті чого було вже вкотре призупинено будівельні роботи по об’єкту.

Для з’ясування причин призупинення будівельних робіт підрядною організацією 16.01.2017 року тимчасовою контрольною комісією Новопсковської районної ради сьомого скликання, створеною відповідно до рішення районної ради від 21.04.2016 року №5/29, було здійснено перевірку виконання капітального ремонту хірургічного відділення Новопсковського РТМО та встановлено, що роботи по ремонту даного об’єкту на момент перевірки дійсно призупинені, про що складено відповідний акт перевірки (додаток 66 на 3 арк.).

Відповідно до даного Акту перевірки, тимчасовою контрольною комісією встановлено, що підрядною організацією ТОВ «Лугатехбудпроект» 16.12.2016 року було направлено на електронну адресу замовника – Новопсковського РТМО Акт приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року на суму 143088,08 грн. для попереднього його узгодження з Замовником. Даний Акт надійшов без відповідних підписів та печаток з боку підрядної організації.

Після отримання цих документів керівництвом РТМО не було вжито ніяких заходів та дій щодо залучення технічного нагляду для перевірки відповідності цього акту обсягам виконаних робіт та їх якості, а також підписання їх замовником.

При виході на місце до хірургічного відділення Новопсковської ЦРЛ тимчасовою контрольною комісією встановлено, що обсяги робіт, зазначених в акті КБ-2 №б/н, який був направлений 16.12.2016 року підрядною організацією, дійсно відповідає фактично виконаним роботам.

Також тимчасовою контрольною комісією було надано рекомендації ТОВ «Лугатехбудпроект» по усуненню недоліків в роботах, які вже виконані за попередніми актами та за які вже проведені розрахунки Замовником.

Тимчасова контрольна комісія зазначає, що в результаті бездіяльності керівництва Новопсковського РТМО акт приймання виконаних робіт не був сторонами своєчасно підписаний, не проведено оплату за виконані роботи, що призвело до призупинення будівельних робіт підрядником з причин відсутності необхідних коштів для виплати заробітної плати персоналу та придбання необхідних будівельних матеріалів для завершення будівництва.

В акті також зазначено, що строк дії договору підряду закінчився 31 грудня 2016 року, і вирішувати питання підписання, узгодження з технічним наглядом, оплати за виконані роботи необхідно було в максимально стислі строки, так як на кінець 2016 року платежі в казначейській службі проводилися до 30.12.2016 року.

На сьогодні будівельні роботи по ремонту хірургічного відділення призупинені, але не завершені в повному обсязі в зв’язку з закінченням строку дії договору підряду та договору з представником Замовника по веденню технічного нагляду за роботами.

Відповідно до п.15.6. Розділу 15 договору підряду усі майнові претензії сторони повинні вирішувати шляхом переговорів. Для розгляду з приводу яких сторони не прийшли до взаємної згоди вони можуть звертатись до господарського суду.

Відповідно до п.79 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду на проведення робіт з капітального ремонту будівель і споруд, затвердженої постановою КМУ від 01.08.2005р. №668 визначено, що здійснення контролю за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт покладено на замовника цих робіт, тобто на головного лікаря Новопсковського РТМО, який відповідно до пп.1 п.5 Розділу ІІ Контракту відповідає за організацію роботи закладу відповідно до поставлених завдань, визначених Статутом закладу, одним з яких і є своєчасне проведення поточного і капітального ремонтів основних фондів в установлені строки (п.2.3. Розділу ІІ, пп.3.6.4. п.3.6. Розділу ІІІ Статуту Новопсковського РТМО).

Проаналізувавши викладені факти Комісія вважає, що така бездіяльність головного лікаря Новопсковського РТМО по організації роботи з проведення капітального ремонту хірургічного відділення свідчить про невиконання пп. 1, 4 п.5 Розділу ІІ Контракту.

 

В ході проведення перевірки було виявлене невиконання головним лікарем Новопсковського РТМО рішень Новопсковської районної ради та розпоряджень голови Новопсковської районної ради, а саме:

 1. Рішення Новопсковської районної ради від 21.08.2009 р. №28/11 «Про надання згоди Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанню на переведення нежитлового приміщення, розташованого за адресою: смт. Новопсков, вул. Леніна, буд. 81 кв.1 в житлове».

Головним лікарем Новопсковського РТМО був направлений лист від 11.08.2009 р. №1315 (додаток 67) з проханням розглянути на черговій сесії районної ради питання про надання згоди на переведення нежитлового приміщення за адресою: смт. Новопсков, вул. Українська (Леніна), 81/1 в житлове загальною площею 41 м2 з метою його переобладнання у квартиру для тимчасового проживання.

На підставі даного листа рішенням районної ради від 21.08.2009 року №28/11 (додаток 68) надано згоду Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанню на переведення даного нежитлового приміщення в житлове з метою переобладнання в приміщення для тимчасового проживання, а також доручено Новопсковському РТМО виготовити правоустановчі документи на це приміщення та надати їх копії до відділу з питань комунальної власності і будівництва виконавчого апарату районної ради.

До цього часу Новопсковським РТМО так і не надано до відділу з питань комунальної власності і будівництва виконавчого апарату районної ради копій правоустановчих документів, які підтверджують факт переведення нежитлового приміщення за адресою: смт. Новопсков, вул. Українська (Леніна), 81/1 в житлове.

Представниками Комісії, а саме: головою Комісії – Літвіновою О.П., заступником голови Комісії – Чугаєм Е.Л., та членами Комісії: Нестеренком А.В. та Денисенко О.С. було здійснено огляд даного приміщення. За результатами огляду необхідно зазначити, що приміщення перебуває в занедбаному, зруйнованому стані, не працює система опалення, приміщення потребує негайного капітального ремонту.

Таке використання комунального майна Новопсковським РТМО є неефективним та призводить до руйнування майна, яке належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району. В свою чергу слід зазначити, що на сьогодні є гостра потреба в забезпеченні житлом лікарів Новопсковського РТМО. Так, до районної ради ще 15.09.2015 року звертався лікар – фтизіатр Новопсковського РТМО Шелест С.Т. з проханням надати житло, у зв’язку з тим, що на території Новопсковського району він не має власного житла та є внутрішньо переміщеною особою.

На розгляд Комісії Новопсковським РТМО надано копію Свідоцтва про право власності на нежитлове приміщення видане на підставі рішення виконкому Новопсковської селищної ради за №10/176 від 13.10.2009р. серія САС №521004 та Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно (додаток 69 на 2 арк.), видане Новопсковським РБТІ 27.10.2009 р. серія СОО №487925. Як видно з даних правових документів приміщення розташоване за адресою: смт. Новопсков, вул. Українська (Леніна), 81/1 зареєстровано в реєстрі як нежитлове.

 

 1. Рішення Новопсковської районної ради від 18.08.2016р. №8/14 «Про внесення змін до Методики розрахунку пропорції розподілу та порядку використання плати за оренду майна, що знаходиться в управлінні Новопсковської районної ради, затвердженої рішенням районної ради від 27.05.2011р. №7/9».

Даним рішенням були затверджені нові орендні ставки за використання нерухомого комунального майна, що знаходиться в управлінні Новопсковської районної ради та відповідно до п.2 даного рішення ці зміни застосовуються з 01.01.2016 року. Це рішення набрало чинності з дати публікації його в районній газеті «Перемога» 21.10.2016 року №43.

Листом районної ради від 24.10.2016 року №5-5/8-869 Новопсковському РТМО було направлено дане рішення для проведення перегляду діючих договорів оренди в частині розміру орендної плати за комунальне майно відповідно до прийнятого рішення районної ради.

Відповідно до листа Новопсковського РТМО від 02.12.2016р. за вих. №2854 станом на 01.12.2016р. в Новопсковському РТМО укладені та діють сім договорів оренди нерухомого майна, відповідно до яких нараховується орендна плата, а саме:

 1. договір оренди від 12.03.2015р. реєстр.№5. Найменування об’єкту оренди: частина нежитлового приміщення будівлі поліклінічного відділення Новопсковської центральної районної лікарні, площею 12,6 м² Орендар: ПАТ «Укртелеком». Мета використання – розміщення автоматичної телефонної станції з метою надання послуг з фіксованого телефонного зв’язку (без надання послуг з рухомого (мобільного) зв’язку та послуг з доступу до мережі Інтернет)
 1. договір оренди від 01.03.2014р. реєстр.№1. Найменування об’єкту оренди: частина нежитлового приміщення будівлі поліклінічного відділення Новопсковської центральної районної лікарні, площею 30,0 м². Орендар: ВП ЦРА №83 КП «ЛО «Фармація Північ». Мета використання – розміщення аптеки, що реалізує готові ліки.
 1. договір оренди від 01.03.2014р. реєстр.№2. Найменування об’єкту оренди: частина нежитлового приміщення будівлі лікувального корпусу Новопсковської центральної районної лікарні, площею 19,1 м². Орендар: ВП ЦРА №83 КП «ЛО «Фармація Північ». Мета використання – розміщення аптеки, що реалізує готові ліки.
 1. договір оренди від 01.06.2015р. реєстр.№7. Найменування об’єкту оренди: частина нежитлового приміщення будівлі денного стаціонару Білолуцької районної лікарні, площею 20,2 м². Орендар: фізична особа – підприємець Куліш Олена Валентинівна. Мета використання – ведення господарської діяльності з медичної практики.
 1. договір оренди від 01.03.2014р. реєстр.№6. Найменування об’єкту оренди: частина нежитлового приміщення будівлі кухні Білолуцької районної лікарні, площею 15,7 м². Орендар: фізична особа – підприємець Дорохова Галина Тимофіївна. Мета використання – розміщення торгівельного об’єкту з продажу продовольчих товарів, крім товарів підакцизної групи.
 1. договір оренди від 01.04.2012р. №2. Найменування об’єкту оренди: частина нежитлового приміщення будівлі поліклінічного відділення Білолуцької районної лікарні, площею 27,2 м². Орендар: ПП «Дивосил». Мета використання – розміщення аптечного пункту, що реалізує готові ліки.
 1. договір оренди від 01.10.2013р. №13. Найменування об’єкту оренди: частина нежитлового приміщення будівлі патологоанатомічного відділення Новопсковської центральної районної лікарні, площею 11,76м². Орендар: Луганське обласне бюро судово-медичної експертизи. Мета використання – розміщення бюро судово-медичної експертизи

 

Орендні ставки за використання нерухомого комунального майна, які діяли до 01.01.2016 р. (Витяг з Додатку 2 до Методики) Орендні ставки за використання нерухомого комунального майна, які діють з 01.01.2016 р. (Витяг з Додатку 2 до Методики)
8. Розміщення суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і провадять господарську діяльність з медичної практики – 20% 8. Розміщення суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і провадять господарську діяльність з медичної практики – 20%
9. Розміщення офісних приміщень – 15% 9. Розміщення офісних приміщень – 18%
11. Розміщення аптек, що реалізують готові ліки – 15% 17. Розміщення аптек, що реалізують готові ліки – 8%
15. Розміщення торговельних об’єктів з продажу продовольчих товарів, крім товарів підакцизної групи – 8% 17. Розміщення торговельних об’єктів з продажу продовольчих товарів, крім товарів підакцизної групи – 8%
п.12. Методики – Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна бюджетними організаціями, які повністю утримуються за рахунок районного бюджету, становить 1 грн. п.12 Методики – Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна бюджетними організаціями, які утримуються за рахунок районного бюджету, державними та комунальними закладами охорони здоров’я, музеями, які утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, державними та комунальними телерадіоорганізаціями, редакціями державних і комунальних періодичних видань та періодичних видань, заснованих об,єднаннями громадян, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами, підприємствами зв’язку, що їх розповсюджують, Товариством Червоного Хреста України та його місцевими організаціями, асоціаціями органів місцевого самоврядування із всеукраїнським статусом, а також інвалідами з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування становить 1 гривню. Індексація річної орендної плати проводиться один раз на рік на підставі річних індексів інфляції у строки, визначені договором оренди.

Орендна плата у розмірі, встановленому згідно з абзацом першим цього пункту, не застосовується у разі оренди нерухомого майна для розміщення засобів масової інформації:

рекламного та еротичного характеру;

заснованих в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства;

в яких понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали зарубіжних засобів масової інформації;

заснованих за участю юридичних або фізичних осіб, до сфери діяльності яких належить виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення.

Відповідно до отриманої від Новопсковського РТМО інформації про розмір орендної плати, яка нарахована станом на дату укладення договору, на 01.01.2016 року, на 01.02.2016 року та на 01.12.2016 року Комісією виявлено, що перерахунок орендної плати не проведено (додаток 70). Так, з перелічених договорів оренди підлягають перегляду п’ять договорів, а саме договір оренди від 12.03.2015р. реєстр.№5 (Орендар: ПАТ «Укртелеком»), договір оренди від 01.03.2014р. реєстр. №1 та №2 (Орендар: ВП ЦРА №83 КП «ЛО «Фармація Північ»), договір оренди від 01.04.2012р. №2 (Орендар: ПП «Дивосил»), договір оренди від 01.10.2013р. №13 (Орендар: Луганське обласне бюро судово-медичної експертизи).

 1. Розпорядження голови Новопсковської районної ради (додаток 71 на 5 арк.):

– від 20.12.2016 року №152 «Про надання згоди Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанню на передачу в оренду частини нежитлового приміщення поліклінічного відділення Новопсковської центральної районної лікарні ПАТ «Державний ощадний банк України» філії – Луганське обласне управління АТ «Ощадбанк»;

– від 27.12.2016 року №158 «Про надання згоди Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанню на продовження строку дії договорів позички (безоплатного користування) майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району, укладених з відділом прикордонної служби «Білолуцьк» Східного регіонального управління Луганського прикордонного загону»;

– від 30.12.2016 року №162 «Про надання згоди Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанню на передачу в оренду частини нежитлового приміщення поліклінічного відділення Новопсковської центральної районної лікарні фізичній особі-підприємцю Литвиновій-Чопівській Галині Сергіївні»;

– від 30.12.2016 року №163 «Про надання згоди Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанню на передачу в оренду частини нежитлового приміщення поліклінічного відділення Новопсковської центральної районної лікарні фізичній особі-підприємцю Чопівському Олексію Григоровичу»;

– від 30.12.2016 року №164 «Про надання згоди Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанню на передачу в оренду частини нежитлового приміщення поліклінічного відділення Новопсковської центральної районної лікарні фізичній особі-підприємцю Онищенко Володимиру Івановичу».

Перелічені розпорядчі акти несвоєчасно виконувалися Новопсковським РТМО, про що районною радою направлялися відповідні запити для отримання пояснень причин несвоєчасного їх виконання (листи районної ради за вих. №5-5/8-6 від 06.01.2017 та № 5-5/8-28 від 16.01.2017 (додаток 72 на 2 арк.)

Така ситуація свідчить про невиконання головним лікарем Новопсковського РТМО вищеназваних рішень районної ради від 21.08.2009 №28/11 та від 18.08.2016р. №8/14, а також про порушення ним пп.23 п.5 Розділу IІ «Права та обов’язки сторін» Контракту, укладеного з головним лікарем Новопсковського РТМО від 29.04.2015р.

 

При перевірці нарахування заробітної палати виявлено наступне, що заробітна плата нараховувалась на підставі штатних розписів Новопсковського РТМО, затверджених головним розпорядником коштів та тарифікаційних списків працівників РТМО.

Фактичні видатки по КЕКВ 2111 ”Заробітна плата” по Новопсковському РТМО не перевищують уточнені планові призначення.

Нараховано та виплачено заробітної плати із загального фонду: за грудень 2013 року – 720 411 грн., за 2014 рік – 9 257 784,29 грн., за 2015 рік -11 756 633,4 грн., за 2016 рік – 11 718 266,87 грн.

Крім основної заробітної плати згідно тарифікаційних списків, працівникам Новопсковського РТМО на підставі Наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я № 308/519 від 05.10.2005 року в межах фонду оплати праці були нараховані доплати та надбавки: замісництво, нічні, святкові, фактична ургентність, чергування: в хірургічному відділені, вдома, по лікарні, за складність та напруженість в роботі.

Структуру видатків на заробітну плату викладено довідці управління фінансів Новопсковської РДА відповідно до листа від 05.12.2016 №04/20-526 (Додаток 73 на 6 арк.).

Станом на 01.01.2017р. кредиторська заборгованість з виплати заробітної плати працівникам Новопсковського РТМО відсутня.

Стосовно перевірки роботи стану бухгалтерського обліку у Новопсковському РТМО виявлено ряд порушень.

Так, в ході перевірки нарахування та виплати заробітної плати виявлено неефективне та нераціональне використання бюджетних коштів на виплату заробітної плати працівникам Новопсковського РТМО, про що свідчать дані аналізу заохочувальних виплат працівникам Новопсковського РТМО за період з грудня 2014 р. по грудень 2016 року включно :

п/п

Прізвище, ім’я, по батькові Премія, грудень 2014 Премія грудень 2015 Надбавка за складність і напруженість в роботі, грудень 2015 Надбавка за складність і напруженість, жовтень 2016р. Надбавка за складність і напруженість, листопад 2016р Надбавка за складність і напруженість, грудень 2016р Отримано за 2014-2016рр
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 ОНИЩЕНКО ОЛЬГА СЕРГІЇВНА 5614,44 8992,00 20488,89 7024,2 7104,81 12698,81 61923,15
2 КАЗИБАЄВА ТАМАРА МИКОЛАЇВНА 6215 9061,00 20167,93 6912,71 12165,02  0 54521,66
3 МАГА СЕРГІЙ СТАНІСЛАВОВИЧ 10004,34 11713,39 30523,46 3543,3 0  0 55784,49
4 СОЛОВЙОВ ІГОР ВАСИЛЬОВИЧ 9554,15 8903,00 11916,81 3818,34 3983,34 5142,69 43318,33
5 НЕСТЕРЕНКО НАТАЛІЯ ВАЛЕНТИНІВНА 7619,82 9819,00 10636,79 3743,46 3206,75 6126,45 41152,27
6 БОДНАР ОЛЕНА ВІТАЛІЇВНА 5424 8096,00 9163,93 4040,7 2532,61 9133,53 38390,77
7 КИРЧЕНОВА РАЇСА ПЕТРІВНА 6253 5638,00 8160,63 4640,87 3968,97 4159,44 32820,91
8 БІЛИК ГАННА ОЛЕКСАНДРІВ

НА

1414 3752,00 6400,12 2121 2115,34 4158,26 19960,72
9 ПРИСЯЖНИЙ ВАЛЕРІЙ ІВАНОВИЧ 5000 4637,00 1636 2571 2225,75 6008,83 22078,58
10 АНДРУЩЕНКО КАТЕРИНА МИКОЛАЇВНА 1432 4710,00  0 3039 2904,71 0 17322,45
11 КОВАЛЬОВА ВАЛЕНТИНА ОЛЕКСАНДРІВ

НА

1936 4949,00 6787,96 1479,5 1080,83 1112,61 17345,9
12 ФОМІНА СВІТЛАНА ВОЛОДИМИРІВ

НА

1007 3767,00 5063,39 2416,74 2078,63 796,95 15129,71
13 ОСТРОВЕРХОВА ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА 1159 2684,00 4175,47 1519,5 916,42 2746,56 13200,95
14 ХОХЛОВ ЮРІЙ МИХАЙЛОВИЧ

 

597 2458,00 3557,87 1135,5 949,84 2314,36 11012,57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
15 ПОГРЕБНИЙ ВОЛОДИМИР ВІКТОРОВИЧ 441 2754,00 3252,47 1060,5 726,87 2352,5 10587,34
16 ДВУХІМЕННА СВІТЛАНА ВАСИЛІВНА 1900 6870,00  0  0  0 2668,58 11438,58
17 СТАРЦЕВ ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ 1382 3345,00 1245,65 2489,4 1742,4  0 10204,45
18 ШКАРУПА ІРИНА ДМИТРІВНА 1620 3865,00  0 1483,91 1250,37 1742,25 9961,53
19 ЗЛОБІНА КЛАВДІЯ МИХАЙЛІВНА 933 3459,00 456,72  0 246  0 5094,72
20 ЗВОНОК ІГОР СТЕПАНОВИЧ  0 1252,00  0 350,51 350,51 394,88 2347,9
  РАЗОМ 69505,75 110724,39 143634,09 53390,14 49549,17 61556,7 493596,98

 

Відповідно до п. 1.6. Наказу Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я від 05.10.2005 року № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» (далі – Наказ), передбачено, що конкретні розміри доплат, надбавок та інших виплат визначаються керівником закладу за рахунок і в межах фонду заробітної плати та п. 4.4. Наказу, де передбачено, що працівникам можуть встановлюватись надбавки в розмірі до 50 відсотків посадового окладу (тарифної ставки):

– за високі досягнення у праці;

– за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);

– за складність, напруженість у роботі.

Граничний розмір зазначених надбавок для одного працівника не повинен перевищувати 50 відсотків посадового окладу.

Працівникам закладу надбавки установлюються керівником, а керівнику – органом вищого рівня, у межах фонду оплати праці.

В Новопсковському РТМО виплачені надбавки за складність та напруженість у роботі за період 2015-2016 року на загальну суму 316 113,74 грн., в т.ч. за 2015 рік – 146 380,99 грн. (додаток 74)., за 2016 рік – 169 732,75 грн. (додаток 75 на 8 арк.), при цьому маючи кредиторську заборгованість по заробітній платі станом на 01.10.2016 року в сумі 258 067,79 грн.

На підставі подання Новопсковського РТМО за погодженням профспілкового комітету від 31.12.2015 року № 2446 та власної заяви головного лікаря від 31.12.2015 року про встановлення надбавки за складність і напруженість у роботі в розмірі 50% посадового окладу на 2016 рік було видане розпорядження голови районної ради від 21.03.2016 року № 31, яким передбачено установити в межах фонду оплати праці надбавку за складність, напруженість в роботі головному лікарю Новопсковського РТМО Мага С.С. в січні-березні поточного року. В цей період надбавка не була нарахована бухгалтерією Новопсковського РТМО, у зв’язку з відсутністю кошторисних призначень. Але наказом по Новопсковському РТМО від 13.10.2016 року №450-к «Щодо нарахувань та виплати надбавок за складність, напруженість у роботі працівникам Новопсковського РТМО» передбачено нарахування та виплату надбавки за складність та напруженість у роботі у жовтні 2016 року працівникам та головному лікарю Новопсковського РТМО за І квартал 2016 року. Нарахування та виплата вказаної надбавки вказує на грубе порушення п. 1.6. Наказу, оскільки керівнику встановлення надбавки проводиться органом вищого рівня, тобто районною радою у межах фонду оплати праці. Має місце безпідставно проведеної виплати у жовтні-грудня 2016 року що перевищує граничний розмір, встановлений чинним законодавством.

Наказами по Новопсковському РТМО від 06.02.2015 року №98-к «Про надання надбавок працівникам Новопсковського РТМО», від 06.02.2015 року №97-к «Про встановлення надбавок головному лікарю Новопсковського РТМО та його заступникам» встановлені надбавки за складність та напруженість в роботі з 02.01.2015 року 13 працівникам у розмірах від 25 до 50% (додаток 76 на 3 арк.).

Дані приведені в таблиці:

П.І.Б. Назва посади Надбавка за складність та напруженість у роботі, %
1 Казибаєва Тамара Миколаївна головний бухгалтер бухгалтерської служби 50
2 Кирченова Раїса Петрівна завідуючий поліклінічним відділенням, лікар-дерматовенеролог 25
3 Боднар Олена Віталіївна сестра медична головна 25
4 Мага Сергій Станіславович головний лікар РТМО 50
5 Нестеренко Наталія Валентинівна заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності 25
6 Онищенко Ольга Сергіївна заступник головного лікаря з економічних питань 50
7 Островерхова Людмила Іванівна юрист 50
8 Соловйов Ігор Васильович заступник головного лікаря з медичної частини 25
9 Фоміна Світлана Володимирівна сестра медична з фізіотерапії 30
10 Погребний Володимир Вікторович слюсар – сантехнік 25
11 Хохлов Юрій Михайлович слюсар – сантехнік 25
12 Ковальова Валентина Олександрівна лікар-педіатр дитячого відділення 30
13 Білик Ганна Олександрівна секретар 50

 

Наказом по Новопсковському РТМО від 30.10.2015р. №444-к §1 з 01.11.2015 року

П.І.Б. Назва посади Надбавка за складність та напруженість у роботі, %
1 Присяжний Валерій Іванович завідувач господарством 50
 

Наказом по Новопсковському РТМО від 30.11.2015р. №471-к §1 з 01.12.2015 року

П.І.Б. Назва посади Надбавка за складність та напруженість у роботі, %
1 Старцев Євген Володимирович водій автотранспортних засобів 50

 

Наказами по Новопсковському РТМО від 01.03.2016 року №135-к «Про надання надбавок працівникам Новопсковського РТМО» (додаток 77 на 3 арк.) встановлені надбавки за складність та напруженість у роботі з 02.01.2016 року в розмірах від 25 до 50% лише 15 працівникам Новопсковського РТМО при тому, що штатна кількість працівників в установі складає 346 осіб.

П.І.Б. Назва посади Надбавка за складність та напруженість у роботі, %
1 Казибаєва Тамара Миколаївна головний бухгалтер бухгалтерської служби 50
2 Кирченова Раїса Петрівна завідуючий поліклінічним відділенням, лікар – дерматовенеролог 50
3 Боднар Олена Віталіївна сестра медична головна 50
4 Нестеренко Наталія Валентинівна заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності 25
5 Онищенко Ольга Сергіївна заступник головного лікаря з економічних питань 50
6 Островерхова Людмила Іванівна юрист

 

50
7 Соловйов Ігор Васильович заступник головного лікаря з медичної частини 25
8 Фоміна Світлана Володимирівна сестра медична з фізіотерапії 30
9 Присяжний Валерій Іванович завідувач господарством 50
10 Погребний Володимир Вікторович слюсар – сантехнік 25
11 Хохлов Юрій Михайлович слюсар – сантехнік 25
12 Ковальова Валентина Олександрівна лікар-педиатр дитячого відділення 30
13 Андрущенко Катерина Миколаївна начальник відділу кадрів 50
14 Старцев Євген Володимирович водій автотранспортних засобів 50
15 Білик Ганна Олександрівна секретар 50

 

Наказом по Новопсковському РТМО від 29.01.2016р. №104-к §1 з 01.02.2016 року

П.І.Б. Назва посади Надбавка за складність та напруженість у роботі, %
1 Звонок Ігор Степанович лікар-анестезіолог, патологоанатом 50
Наказом по Новопсковському РТМО від 30.09.2016р. №436-к §2 з 01.10.2016 року
П.І.Б. Назва посади Надбавка за складність та напруженість у роботі, %
1 Шкарупа Ірина Дмитрівна лікар-неонатолог 50

Виплата надбавок за складність та напруженість у роботі була здійснена у жовтні-грудні 2016 року відповідно до наказу по Новопсковському РТМО від 13.10.2016 №450-к «Щодо нарахувань та виплати надбавок за складність, напруженість у роботі працівникам Новопсковського РТМО» (додаток 78 на 2 арк.), яким передбачено нарахування та виплату надбавки за складність та напруженість у роботі за І квартал 2016 року проведення нарахування у жовтні 2016 року., відповідно до наказу від 04.11.2016 року №490-к «Щодо нарахувань та виплати надбавок за складність, напруженість у роботі працівникам Новопсковського РТМО» (далі – Наказ №490-к) (додаток 79 на 2 арк.) передбачено провести нарахування у листопаді 2016 року надбавки за складність та напруженість у роботі за ІІ квартал 2016 року. та відповідно до наказу по Новопсковському РТМО від 15.12.2016 №531-к «Щодо нарахувань та виплати надбавок за складність, напруженість у роботі працівникам Новопсковського РТМО» (додаток 80), яким передбачено нарахування та виплату надбавки за складність та напруженість у роботі за липень-грудень 2016 року у грудні 2016 року. Як приклад, на підставі даних розрахунково-платіжної відомості за листопад 2016 року, маючи посадовий оклад в розмірі 4117,84 грн. за фактично відпрацьований час та доплату за поліклініку 617,68 грн. була нарахована надбавка за складність і напруженість у роботі у розмірі 12165,02 грн., але наказом №490-к передбачена сума виплати – 5810,92 грн.

Як видно в додатку, згідно розрахунково-платіжної відомості за листопад 2016 року працівникам Новопсковського РТМО виплачена надбавка за складність та напруженість у роботі в сумі 49549,17 грн., у т.ч. бухгалтерська служба – 24,6% від загальної суми виплат, адміністративно-управлінський персонал – 45,9%, поліклінічне відділення – 12,7%, дитяче відділення – 2,2%, анестезіологічна група – 0,7%, акушерсько-гінекологічне відділення – 2,5%, господарсько-обслуговуючий персонал – 11,4%. Із аналізу даних, викладених у додатку надбавку за складність та напруженість у роботі в більшості випадків отримують не медичні працівники, а адміністративно-управлінський персонал, господарсько-обслуговуючий персонал та бухгалтерська служба, хоча головними цілями Новопсковського РТМО є забезпечення медичного обслуговування населення. Медичним працівникам Новопсковської ЦРЛ та Білолуцької РЛ така надбавка не встановлювалась.

Такі виплати постійно здійснювались з 2015 року по грудень 2016 року працівникам, як приклад, аналіз за листопад 2016 року:

Назва структурного підрозділу Загальна штатна чисельність, од.. Кількість працівників, які отримували надбавки за складність та напруженість в роботі Сума отриманих коштів, грн..

Питома вага від загальної суми виплат,

%

Новопсковська ЦРЛ
адміністративно-управлінський персонал 11 7 22763,98 45,9
Поліклінічне відділення 82,75 3 6293,60 12,7
Центральне стерилізаційне відділення 3 0 0 0
Клініко-діагностичне відділення 19 0 0 0
Рентген кабінет 8,5 0 0 0
Патологоанатомічне відділення 2,75 0 0 0
Відділення трансфузіології 6 0 0 0
Дитяче відділення 15,5 1 1080,83 2,2
Інфекційне відділення 14 0 0 0
Неврологічне відділення 11,5 0 0 0
Хірургічне відділення 33,5 0 0 0
Анестезіологічна група 10 1 350,51 0,7
Терапевтичне відділення 14,75 0 0 0
Інформаційно-аналітичний відділ медичної статистики 4,5 0 0 0
Акушерсько-гінекологічне відділення 43 1 1250,37 2,5
Приймальне відділення 11,5 0 0 0
Господарсько-обслуговуючий персонал 36,75 4

 

5644,86 11,4
Бухгалтерська служба 7 1 12165,02 24,6
Планово – економічний відділ 2 0 0 0
Всього 337 18 49549,17 100
Білолуцька РЛ
адміністративно-управлінський персонал 2,5 0 0 0
Господарсько-обслуговуючий персонал 13 0 0 0
Поліклінічне відділення 23,25 0 0 0
Клініко-діагностична лабораторія 3,25 0 0 0
Рентген кабінет 2,5 0 0 0
Терапевтичне відділення 11,5 0 0 0
Всього 56 0 0 0
Разом 393 18 49549,17 100

В той же час слід зазначити, що Новопсковським РТМО неодноразово направлялися листи до районної ради з проханням виділити додаткові кошти на оплату праці, враховуючи виплату заохочувальних виплат, які розглядалися на засіданнях постійної комісії районної ради з питань економічного і соціального розвитку, бюджету та фінансів.

Так, на засіданні вказаної постійної комісії районної ради, яке відбулося 08.04.2016 року (протокол № 12) заступник головного лікаря Соловйов І.В. повідомив про те, що доплати та надбавки заплановано встановити тим працівникам, які виконують додатковий обсяг роботи. Відзначив, що на першому місці стоять педіатрія, акушерство та гінекологія; медсестри, які працюють на кілька кабінетів взагалі без додаткових доплат і відмовляються від таких умов праці. Але в результаті детального вивчення цього питання, було Новопсковським РТМО надано перелік осіб для виплати надбавки за складність та напруженість у роботі, з яких більша частина представники адміністративно-управлінського та господарсько-обслуговуючого персоналу.

Управлінням фінансів Новопсковської РДА було здійснено аналіз структури видатків на оплату праці та нарахування на заробітну плату по Новопсковському РТМО за 1 квартал 2016 року та надано висновок (лист від 18.04.2016 року № 04/22-183 )про недоцільність виділення додаткових коштів на здійснення стимулюючих виплат за 1 квартал 2016 року.

Незважаючи на відсутність коштів на обов’язкові виплати, Новопсковським РТМО не скасовано вищеназвані накази по установі про встановлення стимулюючих виплат, адже надбавки виплачуються в межах фонду заробітної плати.

Тобто, маючи забезпеченість у виплаті обов’язкових платежів на виплату заробітної плати, керівництво РТМО зверталося з проханням про виділення додаткових коштів на виплату стимулюючих виплат та надбавок.

У грудні 2015 року на підставі наказу Новопсковського РТМО від 22.12.2015 року №501-к «Про заохочення працівників Новопсковського РТМО» (додаток 81) виплачені премії працівникам на загальну суму 1082181,39 грн. (додаток 82) Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно – правових актів» визначено, що у межах передбачених коштів місцевого бюджету та власних коштів вжити заходів для підвищення з 1 грудня 2015 р. розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), перегляду розмірів надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, пов’язані з сумою індексації, яка склалась у грудні 2015 р., з тим, щоб розмір підвищення всіх складових заробітної плати у сумарному виразі для кожного працівника у грудні 2015 р. перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудні 2015 року. Працівникам Новопсковського РТМО відповідно до даної Постанови була виплачена премія, в якій в т.ч. була врахована виплата індексації.

Премії розподілені між працівниками некоректно, тобто з 346 працівників РТМО, лише 13 працівникам Новопсковського РТМО нараховані значні суми виплат.

Комісією встановлено, що одним із заходів економії фонду заробітної плати у 2015 – 2016 роках Новопсковським РТМО були надання відпусток без збереження заробітної плати. За 2015 рік було надано таких відпусток на 2779 днів, що становить приблизно 376тис193 грн. Розрахунок проведено на підставі звіту про Дані щодо окремих показників по штатах закладів і установ охорони здоров’я станом на 01.01.2016 року, де кількість фактично зайнятих ставок або посад станом на 01.01. 2016 р. – 369,25 шт. одиниць., кількість фактично зайнятих ставок або посад станом на 01.01. 2016 р. (у фізичних особах) – 346 чоловік, фактичний фонд за 2015 рік – 11млн756тис633 грн., норма робочого часу на 2015 рік -251 днів. Середньоденна заробітна плата на 1 працюючого становить – 135,37 грн.

За період з січня по листопад 2016 року було надано таких відпусток на 481 день, що становить приблизно 65156 грн. Розрахунок проведено на підставі звіту з праці за січень – листопад 2016 року (форма 1-ПВ) (додаток 83), де фонд оплати праці штатних працівників за 11 місяців поточного року становить 10481700 грн., кількість відпрацьованого робочого часу штатними працівниками – 618 286 люд/год, середньооблікова кількість штатних працівників 333 чоловіка. Середньостатистична заробітна плата на 1 працюючого становить – 2861,51 грн. Середньоденна заробітна плата на 1 працюючого становить – 135,46 грн.

У 2016 році працівники адміністративно-управлінського персоналу відпустки без збереження заробітної плати не використовували, але заохочувальні виплати нараховувалися їм за рахунок економії фонду оплати праці.

При перевірці подорожніх листів Новопсковського РТМО було виявлено, що в РТМО відсутній наказ про затвердження типового бланку подорожнього листа та положення про порядок його застосування для здійснення контролю за використанням автомобілів та паливно-мастильних матеріалів, обліку роботи транспортних засобів.

В РТМО заправка службового автотранспорту проводиться талонами на заправку, але наказ по установі, яким визначено порядок використання та зберігання талонів на заправку службових автомобілів, закріплення відповідальної особи за їх використання – відсутній.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. При цьому згідно з п. 2.7 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну України від 24.05.95 № 88, первинні документи складають на бланках типових і спеціалізованих форм, затверджених відповідним органом державної влади.

Водночас цим самим п. 2.7 Положення № 88 визначено, що документувати господарські операції можна з використанням виготовлених самостійно бланків, які повинні містити обов’язкові реквізити чи реквізити типових або спеціалізованих форм.

Перелік таких обов’язкових реквізитів визначений ч.2 ст. 9 цього Закону, до якого входять: назва документа (форми); дата і місце складання; назва підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у господарській операції.

Комісії для перевірки бухгалтерською службою РТМО надані матеріали, де фактичне списання ПММ проводиться на 7 одиниць автотранспортних засобів, в т.ч. на 6 автомобілів та 1 трактор.

За 2015 рік придбано пального марки А-92 – 17 940 літрів на загальну суму 361 421 грн. З січня по листопад 2016 року придбано 10 620 літрів на суму 234 315,80 грн.

Щомісячно у 2016 році списання ПММ становить в середньому 1 тонна 200 літрів. При цьому на два легкових автомобілі ВАЗ-2121 державний номер ВВ68-65АІ (Новопсковської ЦРЛ) та УАЗ-2202 039-21АІА (Білолуцької РЛ), списання бензину на виїзди лікарів по району за 11 місяців 2016 року становить лише 4 760 літрів, або 216 літрів на 1 автомобіль за місяць. На інші чотири автомобілі УАЗ-396294 державний номер ВВ 82-04ВА, ГАЗ-322132224 державний номер ВВ71-12АІ, DEO Lanos 694425, державний номер ВВ37-01ВА, AC U 39094 ВП 6 державний номер ВВ31-22СН в середньому списання за місяць становило 829 л. для транспортування хворого, медикаментів та крові.

В подорожніх листах Новопсковського РТМО (додаток 84 на 49 арк.) зафіксоване систематичне порушення, а саме: невірне відображення фактичного часу прибуття та вибуття автотранспорту в подорожніх листах, списання ПММ по чекам у вихідні дні та в позаробочий час. Так, в подорожніх листах санітарних автомобілів фактичний час роботи водія при його виїзді з гаражу та його поверненні зафіксовано з 08:00 до 16:00 години, а в фіскальних чеках на заправку визначено час заправки в поза встановлений в подорожньому листі час повернення до гаражу водія. Мають місце непоодинокі випадки, коли списання пального відбувається раніше, ніж відбулася заправка автомобіля; проводилася неодноразова заправка автомобіля у смт. Новопсков в час перебування цього автомобіля у іншому населеному пункті, у який направлено автомобіль; заправка відбувається через невеликий проміжок часу у 15 хвилин або півгодини.

Приклади порушень наведені у таблиці:

Номер подорожнього листа Дата подорожнього листа Державний номер Марка автомобіля Номер фіскального чека Час заправки автомобіля у фіскальному чекі Кількість заправлених літрів Витрати пального Примітка
634 08.08.2016 ГАЗ 32213224 держ.номер ВВ71-12АІ 0132 17.30.28 20 64,2

 

Чек від 07.08.16 –вихідний день
0065 12.23.31 20 Чек від 07.08.16 –вихідний день
0136 14.48.57 20
0053 10.14.31 10
875

 

24.10.16 УАЗ 396294 держ.номер ВВ82-04ВА 0010 07.39.03 20 23,7

 

вихідний день – неділя
875 24.10.2016

 

ГАЗ 32213224 держ.номер ВВ71-12АІ 0167 18.28.42 40 54,7 вихідний день – неділя
856 18.10.16 ГАЗ 32213224 держ.номер ВВ71-12АІ 0162 16.53.28 10 53,3

 

0148 15.44.25 50
384 13.05.16 АС U 39094 ВП 6 держ.номер ВВ3122 СН 0193 19:31:42 10 36,3
0184 18:39:39 10
0134 15:05:46 20
362 05.05.16 АС U 39094 ВП 6 д/н ВВ3122 СН 0118 13:30:43 10 69,9 наряд з 08.00 години до 16.00 години Маршрут за день Новопсков ЦРБ – АЗС- Сєвєродонецьк –Новопсков ЦРБ – АЗС –Сватово –ЦРБ
0169 17:05:07 10
0170 17:07:52 40
0044 08.57.38 10
474 13.06.16 АС U 39094 ВП 6 держ.номер ВВ3122 СН 0173 17.50.19 10 9 Чек від 11.06.2016 року -вихідний день
454 06.06.2016 АС U 39094 ВП 6 держ.номер ВВ3122 СН 0016 20:44:20 50 42,6 наряд з 08.00 години до 16.00 години транспортування хворого -в м. Лисичанськ;
507 25.06.16 ГАЗ 32213224 держ.номер ВВ71-12АІ 0204 20.26.01 60 64,2 наряд з 08.00 години до 16.00 години транспортування хворого -в м. Лисичанськ;
0064 11.08.56 10  
486 17.06.16 ГАЗ 32213224 держ.номер ВВ71-12АІ 0072 09.58.41 20 54,7
0229 20.41.25 40
476 14.06.15 ГАЗ 32213224 держ.номер ВВ71-12АІ 0151 19.21.09 20 51,5
0104 15.39.39 20
73 30.01.16 ГАЗ 32213224 держ.номер ВВ71-12АІ 100715 05.54.53 30 20,3 наряд з 08.00 години до 16.00, чек від 31.01.16 – заправились пізніше, ніж списали
221 19.03.16 АС U 39094 ВП 6 держ.номер ВВ3122 СН 143545 09.45.21 20 45,9 наряд з 08.00 до 16.00 години – заправка опівночі
143507 08.04.13 10
143494 00.13.01 20
842 13.10.2016 DEO Lanos 694425 ВВ37-01ВА 0141 14.50.54 20 21,5 транспортування хворого -в смт. Сватово
0053 09.20.10 10
606 29.07.2016 DEO Lanos 694425 ВВ37-01ВА 0070 10.47.33 10 21,3 транспортування хворого -в смт. Сватово
125 17.02.2016 DEO Lanos 694425 ВВ37-01ВА 138493 16.28. 20 21,7 транспортування хворого -в смт. Сватово
672 20.08.2016 DEO Lanos 694425 ВВ37-01ВА 0172 17.07.04 20 16,1 наряд з 08.00 години до 16.00, чек від 23.08.16 – заправились пізніше, ніж списали
399 18.05.2016 DEO Lanos 694425 ВВ37-01ВА 0158 19.48.57 10 8 Поза робочий час
533 11.07.2016 ГАЗ 32213224 держ.номер ВВ71-12АІ 0054 11.46.45 20 53,6 Чек від 10.07.2016 року -вихідний день
0141 19.09.09 30 Чек від 10.07.2016 року -вихідний день
0160 15.59.48 10  

 

Відповідно до наказу по Новопсковському РТМО від 14.01.2016 №22 «Про порядок використання автотранспорту лікувальних закладів Новопсковського РТМО» (додаток 85) передбачається виїзд санітарного автотранспорту лікувально-профілактичних закладів за межі району з письмового дозволу головного лікаря на підставі письмового звернення з зазначенням дати виїзду, мети, найменування закладу, куди командирується транспорт, терміном командирування. Виїзд автотранспорту здійснюється тільки з причин, пов’язаних безпосередньо з діяльністю закладу, транспортування хворих, які знаходяться на даний момент на лікуванні в медичному закладі, потребують консультацію або продовження лікування в інших лікувальних закладах України.

Перевіркою виявлено, що фактично кожного дня проводилося списання бензину на транспортування хворого, транспортування крові та медикаментів без отримання письмового дозволу головного лікаря РТМО, чим порушено вимоги вищеназваного наказу. Проводиться списання пального на легковий автомобіль DEO Lanos 694425 ВВ37-01ВА, як санітарного автомобіля на транспортування хворого.

Для з’ясування кількості пацієнтів, які направлялися на лікування до закладів охорони здоров’я за межі району транспортом РТМО комісією було направлено запит від 01.12.2016р. №5-5/8-1023. Листом від 06.12.2016р. №2880 (додаток 86) Новопсковським РТМО повідомлено, що згідно нормативних актів, які використовуються в закладах охорони здоров’я, не передбачено збір даної інформації. Цей факт суперечить діючому наказу по Новопсковському РТМО від 14.01.2016 №22 та здійснюється неправомірне списання ПММ на транспортування пацієнтів за межі району.

Вищеназвані факти порушень свідчать про порушення пп.7 п.5 Розділу ІІ Контракту, відповідно до якого головний лікар зобов’язаний забезпечувати раціональне та ефективне цільове використання бюджетних коштів, що передбачені для утримання закладу.

 

Стосовно перевірки платних послуг, які надаються Новопсковським РТМО виявлено наступне:

Платні послуги в Новопсковському РТМО надаються згідно розпоряджень голови Луганської обласної державної адміністрації від 06.06.2014 року №286 «Про внесення змін до тарифів на платні послуги, що надаються Новопсковським районним територіальним медичним об’єднанням», від 03.12.2013р. №2046 «Про затвердження тарифів на платні послуги із зубного протезування, що надаються Новопсковським районним територіальним медичним об’єднанням» (додаток 87 на 4 арк). Розрахунок вартості послуг з охорони здоров’я затверджено головним лікарем Новопсковського РТМО 01.12.2014 року (додаток 88 на 5 арк.).

На 2016 рік кошторисом спеціального фонду Новопсковського РТМО заплановані платні послуги в сумі 347000 грн., фактично надійшло коштів – 339 092,87 грн., що становить 97,7% від запланованих надходжень на 2016 рік.

Одним з джерел надходжень спеціального фонду затвердженим у кошторисі спеціального фонду Новопсковського РТМО на 2016 рік є надходження плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з функціональними повноваженнями, зокрема:

1. Обов’язкові попередні профілактичні медичні огляди (крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості) і періодичні профілактичні медичні огляди працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба в професійному доборі, та працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб
2. Обов’язковий попередній (крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості) та періодичний профілактичний наркологічний огляд для працівників окремих професій
3. Обов’язковий попередній наркологічний огляд для отримання посвідчення водія транспортних засобів (крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості)
4. Обов’язковий періодичний профілактичний наркологічний огляд водіїв транспортних засобів
5. Наркологічний огляд для отримання дозволу на право отримання і носіння зброї громадянами
6. Психіатричний огляд для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами
7 Обов’язковий попередній психіатричний огляд для отримання посвідчення водія транспортних засобів (крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленням органів державної служби зайнятості)
8 Обов’язковий періодичний психіатричний огляд водіїв транспортних засобів
9 Обов’язковий попередній (крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленням органів державної служби зайнятості) та періодичний психіатричний огляд для працівників певних категорій
10 Попередній медичний огляд кандидатів у водії транспортних засобів (крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленням органів державної служби зайнятості). За наявності в особи, яка проходить медичний огляд, довідки (відмітки) щодо групи крові та резус-фактора, вартість тарифу зменшується на 14,43 грн без ПДВ
11 Періодичний медичний огляд водіїв транспортних засобів
12 Медичний огляд для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами
13 Щозмінний передрейсовий медичний огляд водіїв транспортних засобів за договорами на медичне обслуговування із суб’єктами господарювання
14 Оздоровчий масаж з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров’я дорослого населення
15 Операції штучного переривання вагітності у стаціонарі (до 12 тижнів вагітності), крім абортів за медичними і соціальними показаннями, без проведення анестезії і вартості медикаментів
16 Операції штучного переривання вагітності у стаціонарі (до 12 тижнів вагітності), крім абортів за медичними і соціальними показаннями, з проведенням анестезії і без вартості медикаментів
17 Діагностичні послуги за зверненнями громадян, що надаються без направлення лікарів
18 Зубне протезування

А також плата за оренду майна бюджетних установ та надходження від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого).

 

За 2014-2016 роки надійшло коштів від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з функціональними повноваженнями (додаток 89 на 3 арк.). у т.ч..

№ з/п Найменування платних послуг 2014 рік 2015 рік 2016 рік
1 2 3 4 5
1 Обов’язкові попередні профілактичні медичні огляди (крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості) і періодичні профілактичні медичні огляди працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба в професійному доборі, та працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб

 

122784,53 98194,60 107112,68
2 Попередній медичний огляд кандидатів у водії транспортних засобів

Періодичний медичний огляд водіїв транспортних засобів

 

56669,16 53379,72 44095,82
Бланк 102,46 3453
3 -Обов’язковий попередній наркологічний огляд для отримання посвідчення водія транспортних засобів (крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості),

-Обов’язковий періодичний профілактичний наркологічний огляд водіїв транспортних засобів

– Наркологічний огляд для отримання дозволу на право отримання і носіння зброї громадянами

 

34118,55 48884,69 41153,11
Сертифікат 566,06 6819,33
4 -Обов’язковий попередній психіатричний огляд для отримання посвідчення водія транспортних засобів (крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленням органів державної служби зайнятості)

-Обов’язковий періодичний психіатричний огляд водіїв транспортних засобів

-Психіатричний огляд для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами

 

13289,31 17616,51 10671,1
Сертифікат

 

727,30 5884,79
1 2 3 4 5
5 Щозмінний передрейсовий медичний огляд водіїв транспортних засобів за договорами на медичне обслуговування із суб’єктами господарювання 2748,90 3304,80 4161,60
6 Зубне протезування 74700,66 68181,24 58099,96
7 Операції штучного переривання вагітності у стаціонарі (до 12 тижнів вагітності), крім абортів за медичними і соціальними показаннями, без проведення анестезії і вартості медикаментів 1159,36 0,00 377,06
8 Медичний огляд для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами 8524,82 31887,80 10525,34
Сертифікат 862,78
9 УЗД 4316,40 3972,00 6700,92
Всього 318311,69 326817,18 299917,49 -17019,90 (сертифікат)
10 Оренда 17183,77 29313,31 34613,42
11 Реалізація майна 3103,97 260,00 1543
12 Інші (приготування їжі ТЦСО, сертифікати) 20813,55 19975,93 20038,86
РАЗОМ 359412,98 376366,42 339092,87

З перелічених платних послуг відповідно до наданої інформації Новопсковським РТМО не надавались з 2015 року по листопад 2016 року операції штучного переривання вагітності у стаціонарі (до 12 тижнів вагітності), крім абортів за медичними і соціальними показаннями, без проведення анестезії, та оздоровчий масаж з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров’я дорослого населення у 2015-2016 роках.

Надання платних послуг за ультразвукові дослідження органів проводиться тільки одним лікарем. У 2008 році Новопсковським РТМО було придбано апарат УЗІ «Honda HS-2500 первинна вартість якого становить 150 000 грн., який обліковується в гінекологічному відділенні. У 2011 році придбано устаткування медичне, хірургічне, ортопедичне (лапароскоп), первісна вартість, якого становить 504 000 грн., який обліковується в хірургічному відділенні. Дане медичне обладнання можливо використовувати для надання платних послуг для мешканців інших районів, а отримані кошти – спрямовувати на придбання матеріалів, необхідних для утримання установи та придбання медикаментів.

При перевірці надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень встановлено, що благодійні внески надходять на розрахунковий рахунок установи. У 2015 році ця сума становить 13 704 грн., за 2016 рік – 22 403 грн. На кошти, отримані від благодійних внесків, у 2016 році придбано дві пральні машини на загальну суму 19 730 грн.

При перевірці списання матеріалів Новопсковським РТМО виявлено, що лише інфекційне та неврологічне відділення надають накладні в бухгалтерію Новопсковського РТМО для подальшого оприбуткування матеріалів, які закуплені відділеннями, на кошти, що надходять у відділення від хворого, якого направлено на стаціонарне лікування. Надходження відображаються у бухгалтерському обліку Новопсковського РТМО та у фінансовій звітності, як отримані кошти від благодійних внесків, грантів та дарунків.

 

Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе посадова особа, яка здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.

Слід також зазначити, що на засіданні постійної комісії районної ради з питань економічного і соціального розвитку, бюджету та фінансів, яке відбулося 31 жовтня 2016 року були розглянуті звернення розпорядників бюджетних коштів про виділення додаткових коштів з районного бюджету та переміщення планових призначень в межах затверджених кошторисів на 2016 рік. Усі звернення, розглянуті на засіданні постійної комісії, були задоволені, окрім звернення Новопсковського РТМО (від 24.10.2016 № 2514) в частині перерозподілу бюджетних асигнувань загального фонду. Матеріали, надані Новопсковським РТМО до районної ради, були підготовлені на неналежному рівні та не відповідають вимогам ст.55 Бюджетного кодексу України, оскільки перерозподіл коштів із захищених видатків бюджету загального фонду, а саме КЕКВ 2220 «Медикаменти та перев’язувальні матеріали», КЕКВ 2274 «Оплата природного газу» на незахищені видатки бюджету загального фонду КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» та КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» суперечить бюджетному законодавству.

Згідно рішення сесії Новопсковської районної ради «Про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік» від 19 лютого 2016 року № 4/12 для забезпечення участі Новопсковського РТМО у проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ», метою якого є забезпечення медичним обладнанням Новопсковського РТМО для покращення медичного обслуговування населення Новопсковського району шляхом придбання медичного обладнання на загальну суму 405684,00 грн. Так з районного бюджету були виділені кошти для проведення співфінансування в сумі 81121,00 грн., в тому числі з загального фонду – 60154 грн. та спеціального фонду – 20967,00 грн. На кінець 2016 року проект не реалізований, кошти районного бюджету не використані. В той же час від Новопсковського РТМО надходили листи про виділення додаткових коштів на придбання медичного обладнання – фотоелектроколориметрів в кількості 2 шт. за ціною 26400,00 грн., хоча придбання нового медичного обладнання Новопсковське РТМО могло б здійснити шляхом перерозподілу невикористаних бюджетних асигнувань, виділених для участі в проекті.

Дані факти свідчать про нераціональне використання бюджетних коштів та про порушення пп.7 п.5 розділу ІІ Контракту, згідно якого головний лікар РТМО зобов’язаний забезпечувати раціональне та ефективне цільове використання бюджетних коштів, що передбачені для утримання закладу та надання безоплатної медичної допомоги.

 

Укладення головним лікарем Новопсковського РТМО договорів на закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти з передбаченням в ньому попередньої оплати без рішення головного розпорядника бюджетних коштів на попередню оплату.

В період з грудня 2013 року по грудень 2016 року головним лікарем Новопсковського РТМО укладались договори на закупівлю товарів, робіт та послуг без попереднього погодження суми, яка підлягає для попередньої оплати, тобто головному розпоряднику бюджетних коштів – районній раді подавались вже укладені договори та заявки на фінансування, сума попередньої оплати в яких була узгоджена між сторонами, без попереднього узгодження цих сум з головним розпорядником бюджетних коштів до укладення таких договорів.

Порядок здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти, регулювався постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2006
№ 1404, а з 25.04.2014 – постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 № 117.

Так, відповідно до цих нормативно-правових актів встановлено, що розпорядники бюджетних коштів та одержувачі бюджетних коштів у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти можуть передбачати попередню оплату відповідно до належним чином оформленого рішення головного розпорядника бюджетних коштів.

Комісією було проведено аналіз документів, які подавалися Новопсковським РТМО для узгодження головним розпорядником – Новопсковською районною радою:

 

№ з/п Дата укладення та номер договору на закупівлю товарів, робіт та послуг Загальна сума договору грн /

сума попередньої оплати грн

Дата надходження заявки на фінансування до районної ради
1 14.02.2014р.

№ 3603/14

269388,00 / 76275,00 06.10.2014р.
2 16.06.2014р.

№ ТР140616/002

20930,4 / 20930,4 17.06.2014р.
3 03.02.2015р. №15 11810,00 / 11810,00 04.02.2015р.
4 03.03.2015р.

№ІІ/16А-15

78000,00 / 15600,00

/ 9200,00

/ 9100,00

/ 10600,00

05.03.2015р.

08.07.2015р.. 22.10.2015р. 02.11.2015р

5 11.05.2016р. № 52 149563,82 / 44869,15 12.05.2016р.
6 12.05.2016р. № 1 974157,99 / 681910,00 12.05.2016р.
7 10.06.2016 №64 12350052,70 / 617526,35 14.062016р.
8 08.08.2016р.

№ 648/440968 та

 

№ 618/433889

 

3500,00

/ 12660,00

9160,00

09.08.2016р.
9 12.10.2016р.№ 112 71690,40 / 50180,00 13.10.2016р.
27.10.2016р. № 115 579768,00 / 450000,00 31.10.2016

Хоча Контрактом та Статутом Новопсковського РТМО не обумовлений порядок здійснення попередньої оплати, але пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 №117 передбачає, що розпорядники бюджетних коштів та одержувачі бюджетних коштів у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти можуть передбачати відповідно до належним чином оформленого рішення головного розпорядника бюджетних коштів попередню оплату.

Отже, вищезазначені договори на закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, в яких передбачена попередня оплата, укладалися без попереднього узгодження сум такої оплати з головним розпорядником – районною радою. Це свідчить про неналежне виконання своїх повноважень головним лікарем Новопсковського РТМО.

 

В ході перевірки роботи економічної та бухгалтерської служби Новопсковського РТМО встановлено, що відсутні документи, які мають системний характер та наявність яких передбачена пп.21 п.5 Розділу ІІ Контракту, а саме:

– Порядок надходження та використання коштів, отриманих як благодійні внески, гранти та дарунки;

– Порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку лікарських засобів та медичних виробів.

В наявності в Новопсковському РТМО є Порядок обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в ЛПЗ району, затверджений наказом від 28.03.2016р. №72; Положення про оплату праці по Новопсковському РТМО та Положення про преміювання по Новопсковському РТМО, затверджені наказом від 14.12.2015р. №493-к (додаток 90 на 2 арк.).

Такі факти свідчать про невиконання головним лікарем Новопсковського РТМО зобов’язань, передбачених пп.21 п.5 Розділу ІІ Контракту, в зв’язку з чим в роботі РТМО не врегульований порядок надходження та використання коштів, отриманих як благодійні внески, гранти та дарунки та Порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку лікарських засобів та медичних виробів.

Інформація про стан охорони праці в Новопсковському РТМО додається (Додаток 91)

 

Комісією встановлено, що головним лікарем Новопсковського РТМО не виконуються зобов’язання, передбачені п.5 Розділу ІІ Контракту, а саме:

1). пп.1 п.5 розділу ІІ Контрактуорганізовувати роботу закладу відповідно до поставлених завдань визначених статутом закладу:

– медичне обслуговування населення без відповідної ліцензії протягом майже двох років;

– відсутність сертифіката акредитації закладу, який підтверджує умови якісного, своєчасного і певного рівня медичного обслуговування населення, дотримання стандартів у сфері охорони здоров’я та відповідності медичних працівників кваліфікаційним вимогам;

– порушено вимоги чинного законодавства щодо використання і обліку печаток, штампів, які застосовуються в Новопсковському РТМО;

– складання штатного розкладу та внесення змін до нього без узгодження з Органом управління майном – районною радою;

– здійснення господарської діяльності закладу з порушенням чинного законодавства;

– здійснення планово-фінансової діяльності, формування кошторису закладу та матеріальне стимулювання працівників закладу з порушенням бюджетного законодавства;

– неналежний контроль поточної діяльності закладу;

– бездіяльність по організації роботи з проведення капітального ремонту хірургічного відділення;

– неналежна організація роботи закладу в сфері надання платних послуг;

2). пп.2 п.5 розділу ІІ Контракту – забезпечувати раціональний добір кадрів, створювати умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників згідно із затвердженим в установленому порядку штатним розписом:

– не забезпечено раціональний добір кадрів, а саме: при наявності медичного обладнання ультразвукової діагности в акушерсько-гінекологічному відділенні відсутня посада лікаря з ультразвукової діагностики, не зважаючи на проходження у 2014 році Нестеренко Олексієм Сергійовичем атестації в атестаційній комісії при Департаменті охорони здоров’я Луганської обласної державної адміністрації та присвоєння йому другої кваліфікаційної категорії зі спеціальності «Ультразвукова діагностика».

3). пп.4 п.5 розділу ІІ Контракту – забезпечувати ефективне використання і збереження закріпленого за закладом майна з метою належного виконання закладом покладених на нього завдань, задоволення соціально-побутових потреб працівників закладу,

4). пп.5 п.5 розділу ІІ Контракту – вживати заходів до ефективного використання за призначенням, збереження та відновлення закріплених за закладом на праві оперативного управління основних засобів:

– облік майна на балансі Новопсковського РТМО, яке фактично не використовується РТМО при здійсненні своєї діяльності в сфері охорони здоров’я (нерухоме майно, яке обліковується на балансі Новопсковського РТМО по житловому будинку 4-х квартирному, який розташований за адресою: смт. Новопсков, вул. Коцюбинського, 3.);

– використання приміщення Новопсковського РТМО без відповідних договорів ПП «Гарант»;

– бездіяльність по організації роботи з проведення капітального ремонту хірургічного відділення;

– неефективне використання та руйнування нежитлового приміщення за адресою: смт. Новопсков, вул. Українська (Леніна), 81/1 (молочна кухня);

– бездіяльність головного лікаря Новопсковського РТМО з вирішення питання орендних відносин з лікарями, які здійснюють приватну медичну практику;

– використання не за призначенням комунального майна (ліса будівельні) та безпідставна їх передача в безоплатне користування суб’єктам господарювання та громадянам смт.Новопсков;

– порушення при підготовці документів для отримання згоди на оренду майна (нежитлового приміщення будівлі поліклінічного відділення Новопсковської ЦРЛ, площею 10,4 м², розташованого за адресою: смт. Новопсков, вул. Українська, 101 «А»), а саме виявлена невідповідність оцінки цього майна фактичному стану даного приміщення, що призводить до заниження розміру орендної плати по даному приміщенню;

5). пп.6 п.5 розділу ІІ Контракту – забезпечувати дотримання у закладі вимог законодавства про охорону праці, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм і правил, створення належних умов праці,

6). пп.7 п.5 розділу ІІ Контракту – забезпечувати раціональне та ефективне цільове використання бюджетних коштів, що передбачені для утримання закладу та надання безоплатної медичної допомоги:

 – нераціональне використання бюджетних коштів головним лікарем Новопсковського РТМО в частині здійснення витрат на навчання, придбання медичного обладнання з ультразвукової діагностики, а також відсутність посади лікаря з ультразвукової діагностики в акушерсько-гінекологічному відділенні та бездіяльність головного лікаря у вирішенні даного питання;

– завищення в кошторисах РТМО потреб в бюджетних коштах за комунальні послуги, які фактично споживаються ПП «Гарант», чим спричиняється збитки РТМО, а також в зв’язку з не врегулюванням питання орендних відносин з ПП «Гарант» РТМО втрачає вигоду в частині отримання плати за оренду приміщення;

– РТМО понесені затрати на послуги щодо оцінювання нежитлового приміщення будівлі поліклінічного відділення Новопсковської ЦРЛ, площею 10,4 м², розташованого за адресою: смт. Новопсков, вул. Українська, 101 «А», так як в результаті виявленої Комісією невідповідності стану оцінки даного приміщення, необхідно буде здійснювати повторну його оцінку;

– неефективне та нераціональне використання бюджетних коштів на виплату заробітної плати працівникам Новопсковського РТМО, про що свідчать дані аналізу заохочувальних виплат працівникам Новопсковського РТМО за період з грудня 2013 р. по грудень 2016 року;

– порушення ведення подорожніх листів в Новопсковського РТМО та неправомірне списання паливно-мастильних матеріалів;

– нераціональне використання бюджетних коштів в частині придбання медичного обладнання та невикористання його для надання платних послуг.

7). пп.12 п.5 розділу ІІ Контракту – подавати на затвердження органові управління майном кошторис, план асигнувань загального фонду бюджету, штатний розпис та структуру закладу:

– непогодження змін до штатного розпису Новопсковського РТМО протягом 2016 року з органом управління – районною радою.

8). пп.14 п.5 розділу ІІ Контракту – затверджувати за погодженням з органом управління майном розподіл обов’язків між своїми заступниками:

– посадові інструкції заступників головного лікаря РТМО не погоджувалися з районною радою.

9). п.17 ч.5 розділу ІІ Контракту – вживати заходів до створення у кожному структурному підрозділі і на кожному робочому місці умов праці відповідно до вимог нормативно-правових актів і нормативних документів, а також забезпечувати додержання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці:

– не повне виконання графіку перевірок структурних підрозділів службою охорони праці на 2016 рік;

– не виконання заходів щодо: встановлення шафової припливно-витяжної вентиляції у клінічно-діагностичній лабораторії Новопсковської ЦРЛ; забезпечення працівників господарчої служби засобами індивідуального захисту: запобіжні пояса, протигази; забезпечення підприємства первинними засобами пожежегасіння (не в повному обсязі); забезпечення в повній мірі електротехнічного персоналу, працівників господарчої служби повіреними засобами індивідуального захисту та засобами індивідуального захисту;

– не виконання експертних рекомендацій щодо підтримання в робочому стані запобіжного клапану стерилізаторі інвентарний №5176;

– відсутність в колективному договорі умов щодо використання засобів індивідуального захисту працівників.

10). пп.21 п.5 Розділу ІІ Контракту – затверджувати наказами закладу положення про структурні підрозділи закладу, інші положення та порядки, що мають системний характер зокрема:

– положення про щомісячне або щоквартальне преміювання працівників за підсумками роботи закладу;

– порядок надходження та використання коштів, отриманих як благодійні внески, гранти та дарунки;

– порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку лікарських засобів та медичних виробів

– фактично в РТМО відсутні: порядок надходження та використання коштів, отриманих як благодійні внески, гранти та дарунки; порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку лікарських засобі та медичних виробів.

11). пп.23 п.5 Розділу IІ Контракту – своєчасно і в повному обсязі виконувати нормативно-правові і розпорядчі акти Органу управління майном, видані відповідно до законодавства:

– невиконання впродовж семи років головним лікарем Новопсковського РТМО рішення районної ради від 21.08.2009 року №28/11 «Про надання згоди Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанню на переведення нежитлового приміщення, розташованого за адресою: смт.Новопсков, вул. Українська (Леніна), буд. 81 кв.1 в житлове»;

– невиконання рішення Новопсковської районної ради від 18.08.2016р. №8/14 «Про внесення змін до Методики розрахунку пропорції розподілу та порядку використання плати за оренду майна, що знаходиться в управлінні Новопсковської районної ради, затвердженої рішенням районної ради від 27.05.2011р. №7/9»;

– несвоєчасне виконання розпоряджень голови Новопсковської районної ради:

від 20.12.2016 року №152 «Про надання згоди Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанню на передачу в оренду частини нежитлового приміщення поліклінічного відділення Новопсковської центральної районної лікарні ПАТ «Державний ощадний банк України» філії–Луганське обласне управління АТ «Ощадбанк»;

від 27.12.2016 року №158 «Про надання згоди Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанню на продовження строку дії договорів позички (безоплатного користування) майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новопсковського району, укладених з відділом прикордонної служби «Білолуцьк» Східного регіонального управління Луганського прикордонного загону»;

від 30.12.2016 року №162 «Про надання згоди Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанню на передачу в оренду частини нежитлового приміщення поліклінічного відділення Новопсковської центральної районної лікарні фізичній особі-підприємцю Литвиновій-Чопівській Галині Сергіївні»;

від 30.12.2016 року №163 «Про надання згоди Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанню на передачу в оренду частини нежитлового приміщення поліклінічного відділення Новопсковської центральної районної лікарні фізичній особі-підприємцю Чопівському Олексію Григоровичу»;

від 30.12.2016 року №164 «Про надання згоди Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанню на передачу в оренду частини нежитлового приміщення поліклінічного відділення Новопсковської центральної районної лікарні фізичній особі-підприємцю Онищенко Володимиру Івановичу».

 

Пропонуємо дану довідку розглянути на засіданнях постійних комісій районної ради для прийняття відповідних рішень.

 

Голова комісії, заступник голови районної ради                                                                                                                                                                                                                               О.П. Літвінова

Заступник голови комісії, голова постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту        Е.Л. Чугай

 

Члени комісії:

Голова постійної комісії районної ради з питань економічного і соціального розвитку, бюджету та фінансів                                                                                                         Ю.С. Кропивцев

Голова постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та місцевого самоврядування                                                                                           В.Б. Соловйов

Член постійної комісії районної ради з питань економічного і соціального розвитку, бюджету та фінансів                                                                                                             А.В. Нестеренко

Член постійної комісії районної ради з питань комунальної власності та використання природних ресурсів                                                                                                          М.С. Старцев

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради                                                                                                                                                                                                           О.М. Чертова

Начальник відділу з питань комунальної власності і будівництва виконавчого апарату районної ради                                                                                                                     О.С. Денисенко

Начальник відділу юридичного і кадрового забезпечення виконавчого апарату районної ради                                                                                                                                   В.І. Солоніна

Начальник фінансово-господарського відділу, головний бухгалтер виконавчого апарату районної ради                                                                                                                  О.М. Птушко

Головний спеціаліст відділу з питань бюджету, планування, інвестиційної політики та організаційної роботи виконавчого апарату районної ради                                С.М. Літвінова

Головний спеціаліст відділу юридичного і кадрового забезпечення виконавчого апарату районної ради                                                                                                                  Р.О. Заволодько

Начальник Новопсковського районного бюро технічної інвентаризації                                                                                                                                                                                 Д.Л. Великохатський

Головний спеціаліст бюджетного відділу управління фінансів Новопсковської РДА                                                                                                                                                         Н.П. Потапенко

Страховий експерт з охорони праці відділу профілактики виробничого травматизму відділення виконавчої дирекції Фонду

в Старобільському районі Луганської області                                                                                                                                                                                                                                   Я.М. Шпак

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
One comment on “Самі себе перевіряли та дивувались! Лікарня – райрада, хто-кого?
 1. Виктор сказав:

  Не акт, а сочинение на вольные темы. Цирк по капремонту и оценке 10 кв. метров аренды.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *