Головне не гроші, а мир, підтримка та віра. Проект «Папа для України» в Новопсковському районі завершився

Громадській організації «Моя Новопсковщина» випала честь долучитись до справи допомоги внутрішньо переміщеним особам при отриманні ліків за рахунок коштів благодійної допомоги католицької церкви.

Проект під назвою « Сприяння реалізації прав населення Новопсковського району на безоплатне лікування» тривав з грудня 2016 по червень 2017 року. За цей період допомогу у придбанні ліків отримали близько 200 громадян, які перебували в нашому районі, на суму понад 200 тис.грн.

Найбільш потребуючим надано також допомогу у придбанні виробів медичного призначення: тонометрів, глюкометрів, юлайзерів. Надавалась допомога вагітним жінкам для придбання медикаментів для пологів. Внутрішньо переміщені особи з хронічними захворюваннями отримали можливість порадитись з лікарем, пройти медичні обстеження.

Велика подяка лікарям Новопсковського ЦПМСД та Новопсковського РТМО, які роз’яснювали громадянам про можливість благодійної допомоги, проводили обстеження, консультації, підтримували людей психологічно.

Проект здійснювався через аптеку «Дивосил», працівники якої також взяли на себе роботу та відповідальність по оформленню документів для безкоштовної видачі ліків.

При спілкуванні з внутрішньо переміщеними особами члени громадської організації бачили, як місцеві мешканці надають дах, потіснились місцем проживання для своїх рідних та знайомих.

То ж щиро дякуємо та бажаємо усім здоров’я, миру, натхнення у роботі, віри та надії, що все буде добре!

Хочеться ще раз нагадати та привернути увагу до цієї великої справи, яку проводить католицька церква в “сірій” зоні Луганської та Донецької областей та на окупованих територіях.

У квітні 2016 року Папа Римський Франциск звернувся до католиків Європи із закликом зібрати кошти для постраждалих на сході України. Було зібрано більше 10 млн. євро, ще 5 млн. євро Понтифік передав особисто із свого фонду. Ці кошти через громадські організації, які пройшли конкурсний відбір, були спрямовані на допомогу постраждалим. Допомога надавалась і продовжує надаватись у різних видах: забезпечення продуктами харчування, гігієнічними наборами, теплими речами, ліками, грошовими коштами, встановлення дров’яних котлів там, де зруйноване газопостачання, забезпечення дровами, насіннєвим матеріалом для садіння городів, фінансування реабілітаційних центрів та центрів надання психологічної допомоги, фінансування мед закладів.

В даний час надається допомога в забезпеченні водою жителів Лисичанська та інших територій, де руйнується внаслідок обстрілів водогін.

Різноманіття та розмір допомоги вражає. Католики, а це також християнське крило, не витратили кошти на золото в храмах, а віддали їх людям. Саме такі повинні бути людські відносини – не допустити війни, жити в мирі, цінувати, допомагати одне одному.

В своїй діяльності на нашій території представники церкви звернули увагу й на українських військовослужбовців, які виконують свій обов’язок і знаходяться далеко від своїх сімей та домівок. Вони теж страждають і потребують допомоги та підтримки.

Католицькі представники відвідували також і окуповані території, проводили там службу та спілкувались із мешканцями. Вони відмітили, що в окупованих населених пунктах мешкають в основному пенсіонери, є небагато молоді, та  усі бажають миру, потребують допомоги.

Інформацію про цю дивовижну по масштабам, філософським осмисленням нашої дійсності, реальною допомогою постраждалим можна знайти на сторінці у Фейсбуці «Папа для України».

Були й гіркі висновки представників церкви, які побачили наше життя своїм поглядом, поглядом з іншої реальності. Вони сказали, що Україна – багата країна, багато заможних людей, які могли б  вирішити такі проблеми, як допомога нужденним. Але маємо те, що маємо…

Давайте берегти та цінувати одне одного, кожна людина – це індивідуальність,  життя кожного – подароване…

 

ГО «Моя Новопсковщина»