Почала роботу Госпітальна рада Північного госпітального округу

01 листопада 2017 року в малому залі Старобільської районної ради відбулося перше засідання госпітальної ради Північного госпітального округу Луганської області, в якому  взяли участь представники 8 районів області, делегованих для роботи у складі госпітальної ради, усього 30 чоловік. Від Новопсковського району – 3 представника, від Новопсковської ОТГ – 3 члена громади, в тому числі й член ГО «Моя Новопсковщина».

Засідання було організаційне, на якому обирали голову, заступника та секретаря госпітальної ради.

Після обговорення головою госпітальної ради обрали головного лікаря КУ «Старобільське РТМО» Бикова Вячеслава Дмитровича, заступником обрали генерального директора Сватівського РТМО Плотнікова Ігора Леонідовича, та секретарем стала головний бухгалтер Білокуракинської селищної ради Пронька Олена Федорівна.

Представник громадської організації попрохала присутніх лікарів, які є менеджерами своїх установ, думати про організацію якісного прийому громадян та організовувати інформування населення про досягнення чи проблеми охорони здоров’я.

Госпітальна  рада обирається терміном на 5 років. Вона є дорадчим органом, створеним учасниками госпітального округу.

До складу ради увійшли в основному представники керівного складу районних лікарень,  керівники районів, лікарі сімейної практики. Це люди, які довгий час очолювали медустанови, управляли сферою медицини, в  результаті чого виникла необхідність реформування – тепер же будуть і реформувати! Та будемо сподіватись на краще. Серед членів ради лише 2 представника  громадськості – із Мілового та Новопскова.

Нагадуємо, що Госпітальна рада утворюється для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації та функціонування медичної допомоги .

До повноважень Госпітальної ради належать вироблення пропозицій, які в подальшому будуть затверджуватись учасниками госпітального округу. Зокрема, йдеться про затвердження:

– багаторічного плану розвитку госпітального округу;

– реорганізації і перепрофілювання закладів, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу в межах госпітального округу;

– визначення перспективних закладів охорони здоров’я;

– призначення та звільнення керівників закладів охорони здоров’я комунальної власності, що знаходяться в межах госпітального округу та ін;

– трансфертів між бюджетами учасників госпітального округу для фінансування програм вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

Госпітальна рада розробляє план розвитку госпітального округу на 5 років, який містить щорічні проміжні показники досягнення кінцевих показників результативності і затверджується рішенням місцевих рад – учасників госпітального округу.

Основними принципами при обранні керівного складу рад було те, що на території госпітального округу буде відповідно до норм законодавства дві лікарні інтенсивного лікування , якими будуть Старобільська та Сватівська лікарні.

На наступному засіданні будуть обговорені та надані інформації представниками обласного департаменту охорони здоров’я щодо стану та можливостей районних лікарень.

Реформування вторинної ланки медицини буде поступовим на протязі 2018-2019 років, поки що Новопсковське РТМО буде функціонувати протягом цих років у звичному режимі.

Потім представник ГО «Моя Новопсковщина» відвідала нещодавно відкриту районну поліклініку, яка ще облаштовується та вже приймає людей. Зі слів голови райдержадміністрації Гаркавого А.І. рівень оснащення старобільської поліклініки вищий, ніж в Сєвєродонецьку. Проблеми з кадрами є теж.

Лікарня дійсно світла, простора, обладнана пандусами, є ліфт, який поки що не працює. Розташована лікарня біля будівлі місцевого відділення зв’язку “Укрпошти”.

 

 

 

ГО «Моя Новопсковщина»