Доступ маломобільних груп населення в Новопсковській ОТГ та безпека руху

 

 

 

Сьогодні , 07.08.2018 року, в рамках проекту «Сприяння захисту прав і свобод громадян у Новопсковському районі», який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу, з метою підвищення стану громадської безпеки, обізнаності громадян, задоволеності жителів  благоустроєм селища, доступу до адміністративних, соціальних  та інших об’єктів у громаді, проведено експертний аналіз місць соціального скупчення населення. До аналізу було залучено експерта з питань доступу маломобільних груп населення, працівника СУНУ імені Даля Жидкова Андрія, представника Новопсковської селищної ради з благоустрою, представників громадськості.

Зокрема, робочою групою було відвідано та зроблено оцінку стану доступності для людей з інвалідністю наступних приміщень Новопсковської ОТГ: адмінбудівля селищної ради, адмінбудівля в с. Осиновому «Гармонія думок», Новопсковська середня школа, Новопсковська газопроводська школа, Осинівська школа, оглянуто стан ремонту майбутньої «поліцейської станції» для дільничих інспекторів поліції громади.

 

Разом з працівником з благоустрою селищної ради обговорено питання стану доступності будівель і споруд в громаді, безпеки руху, логістики для руху пішоходів, оглянуто декілька адміністративних будівель, шкіл, дорожньо-транспортну мережу Новопскова та с. Осинового. За результатами огляду будуть надані конкретні пропозиції по поліпшенню доступу маломобільних груп населення в Новопсковській громаді, методику оцінки доступності для подальшого самостійного користування. Вже перше спілкування із спеціалістом було корисним для працівника нашої громади.

З оглянутих будівель найбільш пристосованою для людей з інвалідністю є селищна рада, в якій нещодавно були ремонти, і тому вже більш-менш було враховано сучасні вимоги будівельних норм. Але проблемою є зовнішні підходи до адмінбудівлі, які з усіх чотирьох сторін не є зручними і безпечними для усіх жителів селища через огорожу навколо селищної ради для автомобілів, наявної клумби та огорожі земельної ділянки біля магазину «Меблі». Дощ, який пройшов в селищі цього дня, під час огляду громади залив усі можливі натоптані жителями доріжки, і адмінбудівля селищної ради стала просто неприступною фортецею через калюжі і потоки води.

 

 

З оглянутих шкіл найбільш проблемною з приводу доступності і безпеки руху є Новопсковська середня школа, яка має декілька входів та виходів в приміщення школи на крутих сходинках. Біля школи не має місця для парковки, в тому числі для шкільного автобуса.

Під час обстежень шкіл зверталась увага на наявність місця для парковки, у тому числі для автомобілів громадян з інвалідністю, наявність освітлення в шкільному дворі, ширина воріт, висота східців, ширина дверей, у тому числі в аварійних виходах  наявність пандуса, який відповідає певним стандартам, поручнів, розмітка східців, стан дорожнього покриття для проїзду інваліда-колясочника, наявність пішохідного переходу. Потрібні величезні кошти, щоб школа стала зручною і привабливою.

 

 

Окрема тема – стан безпеки руху на вулиці Українській. На центральній вулиці нашого селища та районного центру відсутня паркова для автомобілів, а автомобілів в суботу та неділю в районі автовокзалу дуже багато, тут часто трапляються зіткнення автомобілів й мотоциклістів. Дуже небезпечна зона між парком «Айдар» і магазином «Радуга». Тут погана дорога, відсутнє регулювання руху, в лісову тінь заїжджають і грузові автомобілі, і навіть автобуси, утворюючи постійні перешкоди пішоходам, отруюючи повітря дітям, які граються на дитячому майданчику. Можливо, тут необхідна заборона в’їзду великим автомобілям в паркову зону, облаштування шлагбаума, або перенесення парковки в інше місце, необхідна координація дій влади нашої громади та працівників Укравтодору, узгоджене прийняття управлінських рішень. Взагалі, потрібно визначити відповідального в громаді за логістику, облаштування доріг, тротуарів, клумб, газонів, їх прив’язку, безпечний стан, особливо в період, коли діти ідуть до школи та дитсадків.

На вулиці розташовано багато пішохідних переходів, але розмітки не видно. Пішохідні переходи часто завершуються клумбами, деревами, високими бордюрами, або взагалі не мають виходів на тротуарну доріжку (наприклад, біля ліцею та нової пошти в напрямку до дитсадка).

 

Роботи багато, і все залежить від нас, нашого бажання змін. Ми впевнені, що в нашій громаді обов’язково буде зручно й красиво і пішоходам, людям з інвалідністю, мамам та таткам з дитячими візочками, велосипедистам, автомобілістам, бо ми поважаємо один одного!

 

 

З повагою, ГО «Моя Новопсковщина»