Чи важливо відеоспостереження в громаді?

 

В рамках проекту «Сприяння захисту прав і свобод громадян в Новопсковському районі», який реалізується за підтримкою ПРООН та фінансується Європейським Союзом, пройшла робоча зустріч зі стану відеоспостереження в Новопсковській ОТГ. В обговоренні взяли участь: начальник сектору моніторингу Новопскоського ВП ГУНП майор поліції Деркачов Володимир, головний спеціаліст Новопсковської РДА з питань взаємодії з правоохоронними органами Андрущенко Юрій, спеціаліст з відеоспостереження ТОВ «Нові Телемережі» Рожков Ілля, представники громадських організацій ГО «Моя Новопсковщина» та ГО «Осинівська».

За попередньо виконаної роботи встановлено, що на балансі Новопсковської селищної  ради знаходиться 5 блоків камер з відеоспостереження, які виведено до чергової частини Новопсковського ВП ГУНП.

Відеоспостереження в громаді є однією з важливих складових в безпеці її мешканців. Місця соціального скупчення населення (автовокзал, ринки, дитячі майданчики, пляж, пішохідні переходи, автошляхи) мають потенційну небезпеку у скоєнні правопорушень. Нажаль, в нашій громаді мали місце випадки крадіжок особистих речей на автовокзалі, на пляжах (сольонка, центральний пляж). Також в нашій громаді відбувалися дорожньо-транспортні пригоди навіть із загибеллю громадян. Якісне відеоспостереження впливає на зменшення скоєння правопорушень, на їх розкриття та допомагає зберегти майно громади.

 

Зараз в черговій частині Новопсковського відділу Національної поліції ГУНП в Луганській області використовується застаріле обладнання для моніторінгу кількох камер відеоспостережнння Новопсковської ОТГ

 

Проблема полягає у наступному. Самі камери знаходяться на балансі Новопсковської ОТГ, але мережі які використовуються для передачі даних, фактично відсутні, їх надає приватне підприємство. Центр, куди надходить інформація, розташований в черговій частині Новопсковського ВП ГУНП, є застарілим та може приймати в одночас не всі сигнали з відеокамер. В Україні встановлюються нові норми з вимог до відеоспостереження, а саме міста повинні мати камери, які можуть фіксувати номерні знаки автомобілів та обличчя людей. Планується створити єдину систему в Україні «Безпечне місто», підключення до якої неможливо без оновлення обладнання, програмного забезпечення та  створення окремої системи для передачі даних з камер. Саме ці питання були головними на сьогоднішній зустрічі. З чого починати? Скільки коштуватиме обладнання? Хто буде балансоутримувачем системи? В яких містах Новопсковської ОТГ мають бути встановлені системи відеоспостереження? Відповіді на ці питання будуть належним чином оформлені у формі пропозицій до органів місцевої влади Новопсковської ОТГ.

 

 

 

З повагою ГО «Моя Новопсковщина»