Кава із поліцейським в селі Осинове Новопсковської ОТГ

В рамках Проекту  «Сприяння захисту прав і свобод громадян у Новопсковському районі», який здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу, з метою підвищення стану громадської безпеки, обізнаності громадян, налагодження діалогу, співпраці жителів з поліцією ГО «Моя Новопсковщина» ініціювала  проведення зустрічі місцевих жителів с. Осинове із працівниками Національної поліції України в дружній неофіційній атмосфері, з кавою, де дільничний офіцер поліції Новопсковського ВП ГУНП Солонина Андрій Олександрович інформував  про свою діяльність, жителі мали  можливість розповісти про проблеми громадської безпеки, шляхи утворення безпечного середовища в громаді. Зустріч відбулася 14.08.2018 в Центрі «Гармонія думок», що знаходиться в селі Осинове.

Символічно, що зустріч відбулася в  день Медового Спаса, і поліція теж покликана рятувати людей як від злочинців, так і від інших негараздів, тобто поліцейський – теж спаситель-рятівник-захисник-помічник.

До обговорення питання безпеки громади, діяльності поліцейського  долучився і заступник керівника Новопсковського райвідділу поліції Ізюмський Олександр Павлович.

Слід відмітити, що новим Законом України «Про Національну поліцію», який прийнято в 2015 році, визначено правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України. Основні положення, на яких ґрунтується діяльність Національної поліції, це – законність, відкритість, прозорість, інформування, забезпечення публічної безпеки та порядку, охорона прав і свобод людини, протидія злочинності, надання поліцейських послуг.

Дільничний офіцер повідомив, що основною роботою поліцейського є патрулювання, зустрічі з місцевими жителями, робота за викликами, із заявами. На території села мешкають умовно засуджені громадяни, громадяни, які вчиняли тяжкі злочини і звільнились з місць позбавлення волі, є п ’ять сімей, де є домашнє насилля, жителі здійснюють крадіжки. Дільничний офіцер повідомив свій контактний телефон і пропонував телефонувати та повідомляти про випадки порушення закону, прав та свобод громадян. Дуже важливо, коли жителі допомагають поліції у попередженні чи розкритті злочинів. Поліцейські зауважили, що жителі хочуть жити у безпеці, але дуже важко знайти людей, які дають інформацію, свідчать про злочин, в результаті чого не всі злочинці покарані. Тому велике прохання: допомагати поліції, сприяти у виявленні порушників!

Місцеві мешканці розповіли, які проблеми їх турбують у селі, це – крадіжки, погані дороги, відсутність роботи, благоустрій територій, занедбані безхазяйні будинки, неприбрані кладовища, недоглянуті дітьми старенькі батьки, інформаційна безпека, якісна медична допомога, отримання допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, спалювання непотребу у нічний час. Як вихід, пропонується підвищити активність депутатів, співпрацювати із дорожньою службою, з районними органами влади, організувати встановлення камер відеоспостереження.

Проблемою сільських мешканців зараз є придбання дров. У посадках заготовлювати дрова без дозволу не можна. Одна жіночка повідомила, що виписала дрова в лісництві в кількості 5 куб. метрів, які їй привезли непиляними, та коли розпиляла і склала куплені дрова, з’ясувалось, що їх набагато менше, ніж 5 кубів. В лісництві не стали заперечувати, що недодали дрова. Кому жалітись на таке відкрите шахрайство?

Домовились співпрацювати, допомагати дільничному офіцеру поліції, допомагати один одному і громаді!

 

 

 

Витяг із Закону України «Про Національну поліцію»

 Стаття 1. Національна поліція України

  1. Національна поліція України (далі – поліція) – це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
  2. Діяльність поліції спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України згідно із законом.

Стаття 2. Завдання поліції

  1. Завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах:

1) забезпечення публічної безпеки і порядку;

2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;

3) протидії злочинності;

4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Стаття 9. Відкритість та прозорість

  1. Поліція здійснює свою діяльність на засадах відкритості та прозорості в межах, визначених Конституцієюта законами України.
  2. Поліція забезпечує постійне інформування органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також громадськості про свою діяльність у сфері охорони та захисту прав і свобод людини, протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку.

Стаття 17. Поліцейський

  1. Поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
  2. Поліцейський має службове посвідчення та спеціальний жетон. Зразки та порядок видання службових посвідчень та спеціальних жетонів затверджує Міністр внутрішніх справ України.

Стаття 18. Основні обов’язки поліцейського

  1. Поліцейський зобов’язаний:

1) неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського;

2) професійно виконувати свої службові обов’язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов’язків, наказів керівництва;

3) поважати і не порушувати прав і свобод людини;

4) надавати невідкладну, зокрема домедичну і медичну, допомогу особам, які постраждали внаслідок правопорушень, нещасних випадків, а також особам, які опинилися в безпорадному стані або стані, небезпечному для їхнього життя чи здоров’я;

5) зберігати інформацію з обмеженим доступом, яка стала йому відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків;

  1. Поліцейський на всій території України незалежно від посади, яку він займає, місцезнаходження і часу доби в разі звернення до нього будь-якої особи із заявою чи повідомленням про події, що загрожують особистій чи публічній безпеці, або в разі безпосереднього виявлення таких подій зобов’язаний вжити необхідних заходів з метою рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, і повідомити про це найближчий орган поліції.
  2. Звертаючись до особи, або у разі звернення особи до поліцейського, поліцейський зобов’язаний назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на її вимогу службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи його з рук.

 

 

 

 

З повагою, «ГО «Моя Новопсковщина»

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *